Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod Veunkaaa » 04 kvě 2012, 15:27

Dobrý den, prosím o radu pokud máte někdo zkušenosti. Má fretka měla teď první říji. Trvala přes měsíc a tak jsme byli 18.4 na ukončení říje u veta. Paní doktorka jí píchla pregnyl v očkováku máme psáno 0,2ml (váha 800g), jenže říje pořád nechce zmizet. Pořád má nateklou vulvu jako předtím a nevypadá to, že by se chtěla změnšovat. Tak nevím jestli mám letět znovu k vetovi nebo ještě počkat? I když od 18.4 už je to docela dlouhá doba. Děkuji moc
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod ŽoFiRo » 04 kvě 2012, 15:35

pokud jí říje nepřechází, pak jste měli jit na injekci znovu, ale od první dávky je to už dost dlouhá doba a tak nejspíš bude potřeba ukončovat úplně "odzačátku".
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod Veunkaaa » 04 kvě 2012, 15:39

ŽoFiRo píše:pokud jí říje nepřechází, pak jste měli jit na injekci znovu, ale od první dávky je to už dost dlouhá doba a tak nejspíš bude potřeba ukončovat úplně "odzačátku".


Aha, tak to mě mrzí, určitě jsem nechtěla něco zanedbat. Doktorka říkala, že to chvíli trvá než hormony zafungují, ale neřela žádné rozmezí. Měla jsem to zjišťovat dříve. Děkuji tedy moc za odpověď a hned letíme k vetovi. Chuděrka malá.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod Barnie » 02 čer 2012, 21:21

ahojky,tak pokud to dobře chápu,tak by samice měla říjit měsíc?já někde četla i 2 měsíce..jde mi o to,že moje samička říjí od 26.4,a tak tedy nevím zda nemám už vyhledat veterináře???Lillynce nic není,nelíná ani není vůbec agresivní nic..ale pipinka se jí nijak nezměnšuje..
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod Aniii » 02 čer 2012, 21:34

když samice říjí déle než 4 týdny, je nutné ukončení říje. samo jí to už nepřejde, takže v pondělí ji raději rovnou vem na veterinu. to, že je zatím ok neznamená, že je to bezpečné...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod martina » 02 čer 2012, 23:24

barnie, chápeš to naprosto přesně špatně - samice by neměla říjit déle než jeden měsíc! a i měsíc je někdy moc dlouho, někdy je samička už po čtrnácti dnech říje oslabená. celá řada chovatelů tohle neví, někdy ani veterináři. takže fretka říjí měsíc, dva, půl roku... to je možná to, co jsi někde četla o "říji trvající dva měsíce".

bohužel je to přesně jak píše aniii - že na pohled je všechno v pořádku ještě neznamená, že všechno v pořádku opravdu je. dlouhá říje může fretce (obvykle samičce, ale někdy i samci) způsobit poruchu krvetvorby a následky se nemusí projevit okamžitě, ale třeba až za čtyři měsíce... takže opravdu v pondělí upaluj na veterinu na ukončení.

p.s. a nezačni plašit, s největší pravděpodobností lilly opravdu nic není.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod Barnie » 23 čer 2012, 21:10

ahojky,tak jsme byli na ukončení říje hned druhý den.říji mi ukončil již druhou aplikací hormonální injekce.super pipinka jí splaskla.nyní je ale další věc,proč píšu a ráda bych se zeptala zda nemáte někdo podobnou zkušenost...z pipinky jí po dobu zhruba 14 dní co jí splaskla občas asi 3x vytéká bílý hnis a nevím zda to není špatné.umyji jí a vyčistím a třeba za 4 dny znova.je úplně čiperná a nejeví žádné známky nemoci.hledala jsem na odkazech a samičkám se to prý stává,veterináři to řeší antibiotiky,ale prý je to k ničemu a objeví se to znovu...jaký máte na to názor vy?a druhá věc,kdy mi doporučujete jít na kastraci?chtěla jsem jít až v srpnu,ale zase jsem se dočetla,že je dobrý jít v období "porodu" tudíž po 6 týdnech falešné březosti...aby nenastala další říje,cehož už bych jí ráda vyvarovala...děkuji za odpoveď
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod ŽoFiRo » 23 čer 2012, 21:43

bílý, hnisvý výtok je většinou známkou zánětu dělohy a je NUTNÉ, nikolv zbytečné, ho řešit. pokud chceš kastrovat, pak 3-4 týdny po ukončení říje, ne 6 týdnů po falešce, protože v tý době bude už dávno v říji zase.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Ukončení říje- Jak dlouho trvá ?

Příspěvekod Barnie » 23 čer 2012, 23:17

ahojky žofiro,moc děkuji.v pondělí jdu s druhou fretkou na očkování,tak jí vemu s sebou a uvidíme,co bude.jinak moc děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45


Zpět na Říje fretek - samec i samice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron