pochybnosti - očkování a ukončení říje samice

pochybnosti - očkování a ukončení říje samice

Příspěvekod Kevinka » 25 dub 2013, 11:16

Dobry den, pred nedavnem jsem dostala skoro rocni fretecku, neockovanou, neodcervenou. Zasli jsme na veterinu, kde nas pan doktor ockoval na vzteklinu vakcinou Canvar, coz jsem cetla, ze pro fretky neni idealni :( Samozrejme jsme v riji.. ma ji 5 tydnu.. leteli jsme k doktorovi na horm. injekci. Pichnul ji Depo promone-evidentne taky neni pro moji fretecku skvela.. jsou to tri dny.. vulva je stale natekla. Kevinka mi prijde jeste vic ospoala a unavena, bez nalady :( Mam zmenit veterinare? Dle internetu ji picha, co nema.. Strasne se o ni bojim :(
Dekuji za odpoved
Kevinka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 dub 2013, 11:11

Re: Pochybnosti

Příspěvekod ŽoFiRo » 25 dub 2013, 11:47

veterináře jste měli změniz už po očkování... seznam veterinářů najdete i tady na stránkách.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pochybnosti

Příspěvekod Aniii » 25 dub 2013, 11:49

Mimochodem, Canvac na vzteklinu není problémový, průšvih by byl u psinky.

Po ukončení říje to trvá déle, než vulva splaskne, některé látky potřebují více aplikací.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Pochybnosti

Příspěvekod ŽoFiRo » 25 dub 2013, 12:26

proti vzteklině sice nebezpečný není, ale většinou veti berou vakcíny od jednoho výrobce, takže příště by to mohl být canvac i proti psince...
jinak po Depo promone se dá očekávat zánět dělohy, tak si najděte veta, který případně dokáže toto diagnostikovat a připravte se na to, že samici bude nejspíš nutné nechat kastrovat - zánět dělohy se jen těžko léčí a po přeléčení se většinou vrací.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pochybnosti

Příspěvekod martina » 25 dub 2013, 14:39

Kevinka píše:Dobry den, pred nedavnem jsem dostala skoro rocni fretecku, neockovanou, neodcervenou. Zasli jsme na veterinu, kde nas pan doktor ockoval na vzteklinu vakcinou Canvar, coz jsem cetla, ze pro fretky neni idealni :( Samozrejme jsme v riji.. ma ji 5 tydnu.. leteli jsme k doktorovi na horm. injekci. Pichnul ji Depo promone-evidentne taky neni pro moji fretecku skvela.. jsou to tri dny.. vulva je stale natekla. Kevinka mi prijde jeste vic ospoala a unavena, bez nalady :( Mam zmenit veterinare? Dle internetu ji picha, co nema.. Strasne se o ni bojim :(
Dekuji za odpoved

ad odčervování - u fretek se běžně nedělá, nechte zkontrolovat trus na parazity a odčervujte až podle výsledku. fretky obvykle začervené nejsou.
jestli je fretka takhle dlouho v říji, může únava a ospalost souviset. co se týče vulvy - my ukončovali suprelorinem ve třetím týdnu říje, vulva začala splaskávat po více než týdnu (taky už jsem byla hodně nervózní), ale fretka byla normálně aktivní a v pohodě.
únava a ospalost může být následek očkování, kombinace očkování+říje+ukončování říje je taky na dvě věci. jako první jste měli ukončit, to je důležitější, očkování by počkalo, dokud fretka nebude zase ve formě. teď už se nedá nic dělat, ale pamatujte si to pro příště. canvac je proti vzteklině ok, ale raději se mu opravdu vyhněte i v tomhle případě.

pokud se fretka dále zhorší, běžte na veterinu, v případě krize okamžitě - o víkendu nebo v noci. jestli je třeba další injekci depo netuším, měl by vědět vet. ale pravděpodobně ne, to by vám řekl při první aplikaci. jestli následkem říje nedošlo k nějakým změnám, zjistí vet z krve - viz http://www.fretka.cz/hyperestrogenismus-dlouha-rije/

pokud máte možnost, jezděte raději k ověřeným vetům - http://www.fretka.cz/doporuceni-veterinari-pro-fretku/, s vážnějšími problémy určitě. běžné záležitosti (svrab, výtok z očí, očkování - které si sami "nadiktujete"...) můžete absolvovat prakticky kdekoli. i to ukončení říje, když bude vet ochotný se podřídit vašim požadavkům (pravděpodobně ano, můj zákazník můj pán).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Říje fretek - samec i samice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron