Říje samičky ve čtyřech měsících ?

Říje samičky ve čtyřech měsících ?

Příspěvekod Patty » 21 zář 2013, 18:43

Ahoj, prosím o radu. S fretčíma slečnama nemám zkušenosti, naše předchozí holčička k nám přišla už jako dospělá.Bernardetka bude mít v pondělí čtyři měsíce a vypadá to, že jde do říje.Zdá se mi to strašně brzo, je to vůbec možné ? Změnil se jí také úplně temperament, z divoké holky je ze dne na den líná mazlivka. Baští, normálně chodí na záchod a nevypadá, že by ji něco trápilo.Může to být už fakt ta říje? Díky za odpověď, trošičku začínám panikařit.
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: Říje samičky ve čtyřech měsících ?

Příspěvekod martina » 26 zář 2013, 08:57

patty, samozřejmě nevím, jestli tvoje holka říjí, ale před pár lety jsem zaznamenala říji pětiměsíční holky nebo snad ještě mladší. taky se tehdy řešilo, jestli to není moc brzy, majitelka byla dokonce "v podezření", že fretka musí být starší. majitelku znám osobně, takže vím, že fretka starší nebyla a skutečně říjila.

nejsem ani vet ani extra odborník, ale myslím si, že proč fretky říjí hodně mladé a mladší by mohlo mít dva důvody. první je ten, že fretky se množí hlavně u lidí, kterým jde o byznys. takže se přirozeně selektují na ty, které říjí brzo a často, a ty ostatní se z chovů vyřazují. a dcery brzo a často říjících matek to po nich dědí.
druhé, co mě napadá je to, že i u lidí nastává pohlavní zralost dříve než třeba před padesáti lety. máme se líp, takže tělo dřív vyspěje. a i naše fretky se mají dobře.

doufám, že holka je v pořádku a ty tím pádem taky :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Říje samičky ve čtyřech měsících ?

Příspěvekod Patty » 29 zář 2013, 18:27

Díky Marti, budu si tedy myslet, že se holčička má dobře, ať se uklidním :o) Ale je fakt, že jsem na tento důvod taky už myslela.
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice


Zpět na Říje fretek - samec i samice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron