Říje samice ve skupině ostatních

Říje samice ve skupině ostatních

Příspěvekod PxNxDx » 15 úno 2014, 14:32

Ačkoliv je Kája čtvrtá fretka u nás doma, s říjemi nemám téměř žádné zkušenosti.
Terezka do říje nepřišla nikdy a Aslanka byla v době, kdy jsme si ji brali už vykastrovaná. Takže jediná říje, kterou jsme zažila byla u Tondy (samice). A v té době byl Tonda sám, takže žádné vztahové komplikace jsme neřešili...

jak to vypadá s říjí fretky, která žije ve společnosti s jinými (neříjícími)? Může se stát, že se stane agresivnější, že se bude prosazovat a kastrovanou fretku "šikanovat"?
je pak vhodné fretku oddělit? a co následné, opakované "seznamování"?

máte s tím někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Říje samice ve skupině ostatních

Příspěvekod PxNxDx » 20 úno 2014, 18:01

nikdo nic? situace u nás se zhoršila natolik, že jsem holky oddělila.. společně je pouštím, ale bojím se jen nechat spolu bez dozoru...

a pořád netuším o co tady může jít... naštěstí aspoň neteče krev... příští týden jedu na preventivku na vet. tak se zkusím pozeptat tam na zkušenosti..
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Říje samice ve skupině ostatních

Příspěvekod Aniii » 20 úno 2014, 18:15

Když byla Lizzy v říji, žádné problémy jsme se soužitím neměly, jen začala být strašný prase. Problémy byly pak až ve falešce, když si Žofku adoptovala a všude ji tahala, nutila poslouchat na slovo, tahala jí z hamaky tak, že se do ní zakousla a svou vahou jí převážila až letěly obě skrz celou klec (jen Fredyho 2, takže žádná výška, jen rána jak z děla při dopadu). Upřímně jsem ani o nikom neslyšela, že by měl výraznější trable s říjící holkou...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Říje samice ve skupině ostatních

Příspěvekod PxNxDx » 21 úno 2014, 14:27

mě není jasný, zda to souvisí s tou říjí (a je pravděpodobnost, že to vymizí) a nebo prostě jen s dospíváním (a nevymizí to) a upevňováním si pozic.
Tondovi bude v květnu 7let a nemá potřebu si nikde nic upevňovat, takže tím trpí a já ho nechci zbytečně stresovat na stará kolena :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Říje samice ve skupině ostatních

Příspěvekod martina » 28 úno 2014, 22:52

hele já taky nevím, holky se mi rvou i bez říje, takže netuším. a když začaly říjit agáta a pimpa, který se maj spolu rády, cca po čtrnácti dnech dostaly suprelorin a do té doby jsem žádné extra změny nezaznamenala.
ale myslím si, že ke změně chování může dojít jak v říji, při dospívání ani nemluvím, hormony jsou hormony.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Říje fretek - samec i samice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron