Říje u samce

Říje u samce

Příspěvekod nereida » 13 úno 2011, 11:35

Chtěla bych se zeptat zkušenějších fretkařů, jak probíhá říje u samce a jestli je možné, aby kastrovaný samec měl jakousi falešnou říji?

Ichiho jsme si vzali jako rok a půl starého, kastrovaného samečka. Během posledního týdne u něj pozoruji změny, jako neustálé kvokání, dobývání se z klece, silnější zápach a tahání lidí (potencionálních partnerek) pod klec. Kousne do ruky a táhne nás přes celý pokoj pod klec, kam se opravdu nikdo z nás nevejde.

Je možné, aby se takto choval kastrovaný samec?
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Říje u samce

Příspěvekod martina » 13 úno 2011, 14:14

nechci tě zbytečně strašit, ale u kastrovaných zvířat je náhlá sexuální aktivita někdy signálem nemocných nadledvin (hyperadrenokorticismus). nevím, jestli je to možné tak brzy po kastraci, čekala bych to až u staršího zvířete, ale to fakt laicky spekuluju.

takže jako obvykle - vet... :o/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Říje u samce

Příspěvekod Johana » 13 úno 2011, 17:06

Jestli byl sameček kastrovaný nedávno, tak toto chování možné myslím je.

Pokud si brala samečka už jako kastrovaného, je taky teoreticky možné, že jestli mněl sestouplé jen jedno varle, bylo mu odstraněno jen to a druhé má v bříšku. Čiže de facto kastrovaný neni (nebo jen napúl). Toto by viděl vet asi na sonu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Říje u samce

Příspěvekod Evasss » 01 dub 2011, 14:12

Dobrý den. Mám jedenácti měsíčního samečka. Je v říji asi už tři týdny. Myslela jsem, že to s ním zvládnu bez kastrace. Ale poslední pár dní na mě útočí kdykoliv se objevím v jeho blízkosti. Má sice plyšovou hračku, kterou ničí každou chvíli, ale jak se objevím, tak se stávám středem pozornosti. Začínám mít piercing na obouch rukách a kotnících. Je možné ho nechat vykastrovat už teď?
Evasss
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 dub 2011, 13:59

Re: Říje u samce

Příspěvekod Johana » 01 dub 2011, 14:59

Ano je.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Říje u samce

Příspěvekod martina » 01 dub 2011, 22:23

neútočí na tebe, to jsou jeho projevy lásky k tobě :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Říje u samce

Příspěvekod Erin » 02 dub 2011, 09:19

Važ si toho, jsi jeho vytoužená samice.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Říje u samce

Příspěvekod Thais » 09 kvě 2011, 21:13

Já projevy lásky vydržela měsíc a půl a že to byl výkon. Ještě že nejsem fretka, jsem ráda za lidské projevy lásky :lol:
Uživatelský avatar
Thais
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 bře 2011, 21:24
Bydliště: Praha Modřany

Re: Říje u samce

Příspěvekod Cat » 23 led 2012, 16:03

Mám samečka, je mu skoro osm měsíců. Už skoro tři týdny značkuje všechno, na co přijde a je i víc cítit. Takže si myslím, že je to říje, ale vůbec se do mě nezakusuje ani neznásilňuje plyšáky, spíš je takovej posmutnělej. Je to tím, že je říje teprve na začátku a teprve se to rozjede? Chci ho nechat kastrovat, ale až tak v roce, pokud to půjde - kdyby to probíhalo jako dosud, tak by se to dalo v pohodě vydržet. I když je pravda, že jsme v neděli jeli autobusem, a to jsem ho cítila i já - naštěstí Pražáci jsou vytrénovaní z bezdomovců, takže nikdo nic neříkal.. ;)
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: Říje u samce

Příspěvekod silva » 23 led 2012, 19:36

Ono je to chování dost individuální - trochu jako u dětí. Třeba to zůstane takhle, někdo holt prostě tu vzornou fretku mít musí :) .
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Říje u samce

Příspěvekod ŽoFiRo » 23 led 2012, 20:38

to záleží na fretce.. samce mám tři, z toho dva kastráty.
1. samec byl vcelku v pohodě, sice značkoval, znásilnoval ostatní fretky, ale nekousal, to trvalo asi do 3-4 let, potom začal být v říji dost "agresivní", tedy nebyla to agresivita jako taková, ale jen co jsem otevřela klec, hned se zakousnul a snažil se mě někam odtáhnout, neměl zájem o běhání, jen čekal, kdy se bude moct zakousnout a snažit se odtáhnout. v té době šel na kastraci.
2. šel na kastraci asi ve dvou letech, říji měl vcelku bezproblémovou, jen víc polehával, znásilnoval ostatní fretky, tak musel být sám.
3. freták bude mít letos tři roky a jeho říje jsou úplně bezproblémový, vůbec se nechová jako říjný - neznačkuje, ostatní fretky neznásilnuje, netahá, nekouše, zůstává aktivní a hravý..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Říje u samce

Příspěvekod Cat » 26 led 2012, 15:34

Tak to si budu držet palce, aby mu to vydrželo... i když - hodná fretka? To jako existuje? Já myslela, že je to něco jako yetti. :D
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: Říje u samce

Příspěvekod Cat » 07 dub 2012, 23:39

Tak hodná fretka se nekoná - od včerejška se chová jak maniak, nechce spát, žrát, pořád lítá, venku jsme dneska byli třikrát a teď už dvě hodiny stepuje u dveří, kdy že jako půjdem zas. A když ho zavřu do klece, snaží se prokousat ven, takže jen šedivím z představy, že si vyláme zuby. Co já s ním budu dělat, až nebudu mít volno a budu zas chodit do práce... :-)
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: Říje u samce

Příspěvekod jinuska » 09 čer 2014, 20:23

Ahoj,

mám doma freťáka nekastrovaného nikdy jsem ho nedávala nijak extrémě nezapáchal a byl k pomazlení teď poslední týden je asi nejspíš v říji více značkuje a zvěčily se mu varlata ale co je hlavní strašně mě kouše nikdy jsem tohle u něj nezažila nikdy takovou říjí neměl jsem z toho na mrtvici nemůžu mu dát ani pořádně najíst musím ho vždy někam zavřít a v klidu mu vyčistit klec a dát jídlo jak se ukážu a zbystří mě je nepříčetný skače na mě útočí na nohy na ruce na krk jsem zoufalá nevím co s ním spíš je mi to líto protože se ho nemůžu ani dotknout jsem pokousaná všude kde to jen jde už mě z toho bolí ruce :-D jak tady jiní psali má opravdu jediný cíl pusť me zklece at se můžu zakousnout a když už nestihnu uhnout a zakousne se mám velký problém ho ze sebe dostat, je mu 4-5 let spíš 4roky nevíte někdo nějakou radu jak to s ním přežít? Plyšaci ho absolutně nezajímaji jedinej kdo k němu může je zbytek rodiny :-) na procházce dělá to samé utoci na nohy a skače na mě :-) kdyby měl někdo nějakou dobrou radu krom kastrace uvítám jí

Děkuji
jinuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 čer 2014, 20:12

Re: Říje u samce

Příspěvekod majda » 11 čer 2014, 13:47

Zkusit mu dát suprelorin - to je chemická kastrace - pokud ho nechceš nechat kastrovat....ale moc nechápu proč ho nechceš nechat kastrovat?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Říje u samce

Příspěvekod jinuska » 12 čer 2014, 21:51

Nevím nikdy jsem pro to nebyla a hlavně není důvod krom toho že teď kouše je to miláček mazlivý a bojím se že se mu ta povaha po kastraci změní:-) měli jsme dvě kočky obě vykastrované před kastrací byli milé a přítulné po kastraci se hodně změnily nechci říct do slova že byli agresivní ale už nebyli takové jako dřív i když nás na to vet. upozorňoval že se to v některých případech může stát. Z milých kočiček byli najednou rváči ulice chodily domů věčne otrhané pokousané xkrát jsme museli na veterinu a na operace kvůli rvačkám s jinými kočkami a předtím to nedělali drželi se doma. Tak asi proto že to mám takto vžité bojím se toho že už nebude takový jako je doteď nevím no :-) proto bych chtěla vyzkoušet nejdřive jinou vaariantu a kastraci nchat v nejnutnějším případě a ten přípravek nebo co to je seženu kde? Děkuji
jinuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 čer 2014, 20:12

Re: Říje u samce

Příspěvekod jinuska » 13 čer 2014, 20:46

Ještě se zeptám nepomohlo by nechat samce nakrýt aby se trochu zklinil?

Děkuji
jinuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 čer 2014, 20:12

Re: Říje u samce

Příspěvekod Aniii » 13 čer 2014, 21:03

freťáci se většinou kastraci zklidní, začnou být ještě přítulnější a tak. Nakrytí by nepomohlo, alespoň ne dlouhodobě. Podle mne by opravdu nejlepší byl supralorin - jedná se o hormonální implantát, který aplikuje veterinář. Tento implantát se injekčně vpraví pod kůži, kde cca rok a půl vypouští hormony a tím fretku chemicky kastruje.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Říje u samce

Příspěvekod jinuska » 14 čer 2014, 11:25

Dobře zkusím si to u vet zjistit a uvidíme:-) moc děkuji
jinuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 čer 2014, 20:12


Zpět na Říje fretek - samec i samice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron