vypadávání chlupů a říje?

vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod halfi » 09 bře 2011, 17:59

Dobrý den, máme doma samičku (19 měsíční) a má první říji. Přestala mít zájem úplně o všechno kromě tepen na rukách mé přítelkyně - je to normální? Dále má říji cca 3. týden, ovšem všimli jsme si toho docela pozdě a až tento týden si pročítáme články ohledně kastrace. Je vhodné jít teď k veterináři a domluvit si kastraci nebo prvně ji nechat dát injekci a až se ji vrátí říje na podzim tak to podchytit a jít na kastraci hned na začátku? Díky za odpověď
halfi
 
Příspěvky: 5
Registrován: 09 bře 2011, 17:46

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Aniii » 09 bře 2011, 18:21

Na kastraci se chodí PO říji,tudíž nejprve se říje ukončí např.hormonální injekcí a ke kastraci se přistupuje po pár týdnech-osobně jsem se setkala s názorem 2-4 týdny poté. někdy se stane,že mezitím přijde znovu do říje a celé se to opakuje. při opakovaných říjích bych asi raději šla kastrovat v průběhu říje. jen se divím,že v tomto věku to je teprve první říje...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod halfi » 09 bře 2011, 18:24

No ona je celkově strašně malinká. Ona vypadá jak 7 měsíční samička. Nějak nám nevyrostla. Díky za informace
halfi
 
Příspěvky: 5
Registrován: 09 bře 2011, 17:46

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod martina » 09 bře 2011, 21:33

:o)

sedmiměsíční samička vypadá stejně, jako devatenáctiměsíční :o)
v sedmi měsících je fretka prakticky dospělá.

říji si ohlídejte, na ukončení klidně můžete jít hned, tím nic moc nezkazíte. chlupy můžou souviset s říjí, ale taky to může být "obyčejné" línání po zimě. sledujte, jestli jinak se fretka projevuje normálně, kdyby začala být apatická, nebo se vám nějak "nelíbila", běžte raději ke zkušenému vetovi.

aniii má pravdu, kastrace je vhodná cca 2-4 týdny po říji, aby samička nabrala trochu síly (říje vysiluje).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Johana » 09 bře 2011, 22:32

halfi: Je skutečně a prokazatelně samičce 19 měsícú? Neni mladší? Jak dlouho ji máte vy doma? Odkud ji máte?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Aniii » 09 bře 2011, 23:12

Martino,ještě abych neměla pravdu,když jsem to slyšela naposledy včera:-D:-D:-D aneb do měsíce to snad bude mít Lizzy za sebou. Halfi mám doma dvě maličké samice,mnozí si myslí,že jsou to ještě mláďata a přitom jsou už obě dospělé. o velikosti vzhledu to není,na první pohled od sebe ani zkušený chovatel nepozná fretku půlroční a třeba 4letou...co mi ale určitě přijde divné je,že by rok a půl stará fretka neměla říji. není možné,že jste si prostě nevšimli? většina holek to poprvé absolvuje tak cca od 8 měsíců do roku věku...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha


Zpět na Říje fretek - samec i samice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník