Ukončení říje - suprelorin

Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Terischka » 04 srp 2011, 21:20

to mi zní jako super řešení. mohly byste mi holky říct, kolik zhruba ten Suprelorin stojí, jak se aplikuje a jak dlouho bude účinkovat?

moc díky za názory ;) třeba ta naše šmudlinka nebude muset pryč :P
Terischka
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2011, 17:53

Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Amy » 04 srp 2011, 21:36

Ahoj.
My jsme byli s freťulí a freťákem na aplikaci Suprelorinu asi před měsícem. Jeden "implantát" se dá rozdšlit na dva kusy a použít u dvou fretek (po konzultaci s Brnem). Celkem mě to stálo i s platbou za aplikaci necelých 1800,-kč. Doba pusobení se pohybuje okolo 1.5 - 2 let. Aplikace je docela tlustou jehlou na zádíčk mezi lopatky. Freťák nám za necelé 2 týdny přestal úplně říjet. U samičky se musela nejdříve ukončit říje a pak teperve aplikovat hormon.
Zatím jsme spokojení :-)
Co se týká ještě ceny, některé vetriny chtějí o něco víc, ale to je dle ordinací. Ale cena jednoho horm. implantatu je cca necelých 1600,- Kč.
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Terischka » 04 srp 2011, 21:50

vzhledem k tomu, že jsem na mateřské, není to málo, ale budu muset nějak vyjít ;)
opravdu ten Suprelorin pro ni nemůže mít nějaké vedlejší účinky?? A je určen vyloženě pro fretky?
veterinář, ke kterému chodíme není ve fretkách zrovna přeborník (jsem z Vysočiny a k super fretvetům to máme daleko, takže chodíme k místnímu), tak abych věděla, co po něm mám chtít..
Terischka
 
Příspěvky: 11
Registrován: 23 kvě 2011, 17:53

Re: daruji fretčí "babču" - do dobrých rukou

Příspěvekod martina » 04 srp 2011, 22:05

amy,

prosím tě, jak "rozdělit na dva"? ta tobolka se přece rozpůlit nedá, pak by nešla aplikovat, ne?


terischa,

suprelorin je pro vaši fretku asi nejlepší řešení, je to primárně pro psy, ale pro fretky se už pár let úspěšně užívá - schváleno nejlepšími fretčími vety :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: daruji fretčí "babču" - do dobrých rukou

Příspěvekod ŽoFiRo » 04 srp 2011, 22:07

u fretek se u nás používají teprve krátce, ale vzhledem k věku fretky bych se toho až tak nebála. implantát je určený jen pro psí samce.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod martina » 04 srp 2011, 22:27

jaké máte zkušenosti se suprelorinem? zajímají mě jak samičky, tak samci.

do jakých míst vet aplikoval?
za jak dlouho začal suprelorin účinkovat?
následovala u samic faleška?
jak dlouho vydržel účinkovat?

díky za odpovědi a případné další postřehy
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: daruji fretčí "babču" - do dobrých rukou

Příspěvekod Amy » 05 srp 2011, 10:14

Martino,
no já na něho přímo nekoukala, ale nějak to udělal :-). Pry po konzultaci s Brnem pul dávka na fretku stačí, celá je pro kočky a ty jsou o něco tvětší, Já aľespoň ušetřila peníze za jeden implantát. Otázkou je jestli to opravdu vydrží aspoň ten 1.5 roku. Náš vet říkal, že jo.. no uvidíme, kdyžtak se to aspoň rozloží finančně, kdyby to vydrželo například jen rok. 4000,- už by byly fakt najednou hodně.

Čekala jsem, že s fretečkou ty Hormony zacvičí a dostaví se další faleška, ale zatím nic :-)

Ještě k tomu očkování....
Určitě, kdyby jses rozhodla očkovat, tak bych to nekombinovala. Organismus by se měl vyrovnat jak s hormonama, tak s vakcínou postupně. Vzteklinu si myslím, že pokud nechodíte na nějaké "ofiko" srazíky či výstavy, a neběháte po lesích bych už v jejím věku očkovat asi nedala. Proti psince asi jo, té bych se bála pokud chodíte na procházky a hlavně je možnost ji přinést třeba z ulice na botech domu... Tím samozřejmě nechci říci, že naše ulice jsou zamořeny psinkou, ale náhoda je blbec.
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: daruji fretčí "babču" - do dobrých rukou

Příspěvekod Amy » 05 srp 2011, 10:19

Terischko,
nám začal inplantát působit po 7-12 dnech. U samičky to tedy nebylo nějak moc rozdíl, protože jsme museli nejdříve ukončovat říji a pak po opadnutí, teprve na aplikaci. Piškot přestal říjet asi po týdnu a zklidnil se tak po těch 12 dnech.
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Amy » 05 srp 2011, 10:42

martina píše:jaké máte zkušenosti se suprelorinem? zajímají mě jak samičky, tak samci.

1)do jakých míst vet aplikoval?
2)za jak dlouho začal suprelorin účinkovat?
3)následovala u samic faleška?
4)jak dlouho vydržel účinkovat?

díky za odpovědi a případné další postřehy



add 1. Aplikace se provádí na záda mezi lopatky jehlou o větší tloušce. Asi nic moc příjemného, ale naše freťule byy statečné.
add 2. U samičky to nebylo moc poznat, musela jsem jí nechat nejdříve ukončit říji, ale u samečka do 2 týdnů odezněly všechny příznaky říje.
add 3. Jak jsem psala "Terischce" zatím po měsíci žádné příznaky, ikdyž je fakt, že je teď mazlivější.
add 4. Bohůžel ještě nevím :-)
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod stulitt » 05 srp 2011, 11:51

1) viz Amy
2) týden až dva
3) ne
3) aplikace říjen 2009 a pořád účinkuje
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: daruji fretčí "babču" - do dobrých rukou

Příspěvekod martina » 05 srp 2011, 17:10

Amy píše:Martino,
no já na něho přímo nekoukala, ale nějak to udělal :-). Pry po konzultaci s Brnem pul dávka na fretku stačí, celá je pro kočky a ty jsou o něco tvětší, Já aľespoň ušetřila peníze za jeden implantát. Otázkou je jestli to opravdu vydrží aspoň ten 1.5 roku. Náš vet říkal, že jo.. no uvidíme, kdyžtak se to aspoň rozloží finančně, kdyby to vydrželo například jen rok. 4000,- už by byly fakt najednou hodně.

Čekala jsem, že s fretečkou ty Hormony zacvičí a dostaví se další faleška, ale zatím nic :-)


a určitě se nepleteš? je mi to hodně divné a navíc v jednom balení jsou ty "tobolky" dvě a na některých veterinách ti jen jednu neprodají (dřív nikde, dnes už poměrně běžně). a obě = celé balení právě stojí těch cca 4000 kč, které zmiňuješ. když kupuješ jednu ="rozpůlené balení", je to i s aplikací za polovic (plus mínus, někde chtějí víc, někde méně)
prosím tě, až příště půjdeš na veterinu, ZEPTEJ se na to, je to opravdu důležitá a zajímavá informace. díky

na falešku právě taky čekáme, ale zdá se, že nepřijde, což by bylo super :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Amy » 06 srp 2011, 11:48

Martin:
"a určitě se nepleteš? je mi to hodně divné a navíc v jednom balení jsou ty "tobolky" dvě a na některých veterinách ti jen jednu neprodají (dřív nikde, dnes už poměrně běžně). a obě = celé balení právě stojí těch cca 4000 kč, které zmiňuješ. když kupuješ jednu ="rozpůlené balení", je to i s aplikací za polovic (plus mínus, někde chtějí víc, někde méně)
prosím tě, až příště půjdeš na veterinu, ZEPTEJ se na to, je to opravdu důležitá a zajímavá informace. díky
"

Až tam půjdem, zeptám se na podrobnosti a dám info ;) Jinak jsem opravdu platila jen jednu (1580,-Kč bez platby za zákrok). Implantát taky objednával, ale je fakt, že náš vet MVDr. Král dělá na více veterinách, takže asi nebyl problém udat i ten druhý, pokud je to nezbytné objednávat po 2 kusech (balení).
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod martina » 06 srp 2011, 18:45

ano, tak tomu věřím, žes z jednoho balení platila jen jednu kapsli! já z toho tvého prvního příspěvku to pochopila tak, že vet tu kapsli ROZPŮLIL... proto mi to bylo divné. ale jestlis to myslela takhle - půlku BALENÍ, tak to jo :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Žabka » 06 srp 2011, 18:53

Martina: Já myslím, že Amy to myslela přesně tak, že platila jednu kapsli pro DVĚ FRETKY. Z toho by vyplývalo, že kapsle byla rozpůlena. Ale píšu jen jak jem to pochopila já.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod martina » 06 srp 2011, 19:26

do prčic! tak chci znát podrobnosti. jak se jedna kapsle půlí pro dvě fretky?!
přesunu tyhle příspěvky do vlákna "suprelorin" a budu netrpělivě čekat na vysvětlení :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Amy » 06 srp 2011, 20:26

Ano, platila jsem jen půl balení (jeden implantát) a ANO vet rozpůlil implantát.
Pro netrpělivost po podrobnostech, až budu mít cestu do Dejvic, zeptám se na veterině :-) a dám další info.
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod martina » 17 srp 2011, 20:56

martina píše:jaké máte zkušenosti se suprelorinem? zajímají mě jak samičky, tak samci.

do jakých míst vet aplikoval?
za jak dlouho začal suprelorin účinkovat?
následovala u samic faleška?
jak dlouho vydržel účinkovat?

díky za odpovědi a případné další postřehy



tak já, i když zkušenost zatím krátká, jedna samice:

někam mezi lopatky nebo tak nějak, možná spíš vedle, než mezi
vulva začala splaskávat asi po týdnu, možná o něco déle. úplně se zmenšila cca do tří neděl. ostatní projevy nezměněny, pořád "bobkuje-značkuje", je na zabití. čůrat chodí většinou na záchod, bobky naopak většinou kdekoli v prostoru. svině. malá. nedobrá. miláček.
faleška nepřišla, je to už cca měsíc a půl a zatím nic. jestli se něco změní, upravím info
doba účinnosti - zatím nevím.

další postřeh:
nevím, jestli to je po suprelorinu nebo náhoda nebo vývoj, ale dýzl neskutečně přibrala. před měla kolem 800 g, teď váží něco málo přes kilo. je nádherně pevno-macatá, nevím jak jinak popsat. tuhle váhu měl reno (kastrovaný minikluk), když byl "ve formě". v létě běžně vážil kolem 900 gramů...
jsem zvědavá, jestli ještě přibere na zimu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Liška » 18 srp 2011, 13:17

Samec Fredy:
1) mezi lopatky, jehla je veliká cca jako transfúzní (o trochu větší). Aplikaci provádí každý vet jinak, některý holí místo, některý fretku uspává, některý obojí, nekterý ani jedno.
2) cca šest týdnů ale ještě nějaké dva měsíce po aplikaci se vrhal na jiné samce
4) máme od dubna a zatím funguje
Fredy je po tom klidnější, ale hravější a žije se mu evidentně mnohem lépe. Když byl v říji, byl takový posmutnělý.

Samice Chicky a Bára:
1) dtto
2) cca čtyři týdny
3) faleška byla a byla opravdu dlouhá, skoro dvouměsíční, u hormonů jsme byli zvyklí na cca týden až dva
4) zatím máme aplikován od června a funguje
Obě měly začátek říje a suprelorin jim ji oběma pomalu ukončil, už cca po dvou týdnech bylo vidět splaskávání nateklé vulvy. Holkám se povaha nezměnila tak rapidně jako Fredymu.

Ani jedné z fretek se nezměnila rapidně váha.

Jestli si vzpomenu na nějaké další věci, písnu.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Amy » 06 lis 2011, 09:46

Ahojky všichni,
tak sice to nějakou dobu trvalo, než jsme se museli vydat na veterinu s chlupáčema (což jsem velmi ráda ;) ), a tak jsem se pana doktora Krále optala na to rozdělení jednoho implantátu Suprelorinu pro dvě fretky.

Tak tedy:
Protože je hormonální "čip" určen pro kočky, fretkám opravdu stačí jen polovina implantátu (konzultováno s Brnem),
takže jze jeden implantát použít na aplikaci součastně u dvou fretek. Implantát se musí skalpelem rozdělit na dvě ploviny a každou zvlášť aplikovat pomocí injekce. Bylo mi řečeno, že je to sice titěrná práce, ale jde to. A nemělo by to ovlivnit ani délku účinku... Prozatím máme od aplikace necelý pul rok, a funguje to :-)

Samozřejmě, že asi i záleží na veterinářích jestli na to přistoupí, ale proč by neměli, cenu kterou si počítají za aplikaci jim zůstavá a v případě implantátu mi byla účtována cena za kterou to pan doktor pořídil. Takže v tom nebyl žádný problém. Je ale bohužel fakt, že když jsem se ptala na jiných veterinách, ceny se pohybovaly různě, někdy i okolo 2000 Kč za kus plus aplikace. Tak buď je to dodavatelem nebo marží kliniky....
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Amy » 05 úno 2012, 11:33

Ahoj všichni,
chci se optat, zda se někdo (asi nejlépe z Prahy) nechystá během 1 až 2 měsíců na aplikaci suprelorinu? Naše Phoebe jde pomalu a jistě do říje, takže bych ji chtěla dát na hor.čip. V pohodě by se dal čip u našeho veta rozdělit mezi dvě fretečky, a tak trochu přece jen ušetřit. Už s tím máme zkušenosti z minula.
Tak kdyby jste se chtěl někdo přidat budu jen ráda. Objednání čipu i zákroku zajistím :-)

Hezký den
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Johana » 05 úno 2012, 18:52

Kožichovi byl Suprelorin implantován před 3 týdny. Teď už vúbec neznačkuje, přestal mně i tahat. Povaha se mu vúbec nezmněnila, je stále temperamentví, skáče, šplhá, vraždí plyšáka, je veselý a vymýšlí blbiny.
Byla mu omplantována 1/2 implantátu, cena za tuto polovinu byla 37,- EUR.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod martina » 05 úno 2012, 19:26

amy, já bych do toho šla, problém je, že ani jedna z mých dvou holek, u kterých to přichází do úvahy, zatím ani náznakem nejde do říje... :o/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Amy » 06 úno 2012, 08:35

Martino,
u nás se zatím projevují první příznaky, a je to úplně první říje, tak bych jí nechala proběhnout. Budu ráda když se ještě ozveš. U nás je to ještě tak určitě na měsíc.
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod martina » 20 úno 2012, 23:45

amy,

bohužel to zatím vypadá, že obě holky (pimpa i agáta) si s říjí dávají na čas. jestli ještě aspoň týden vydržíte, možná se rozříjí pimpa, jinak budu muset přepustit "svojí půlku" suprelorinu někomu jinému... :/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Houmí j » 21 úno 2012, 09:05

Zdravím! Chci se zeptat, v nejbližší době jdu fretce nechat implantovat CELÝ Suprelorin. Vetka mě sice dost varovala, ze je vysoké riziko zánětů apod., ale už jsem se naučila některé rady teplických veterinářů ignorovat. Také mi říkala, že bych neměla implantát dávat během říje. Tady jsem se dočetla, že někdo dává říji ukončit před aplikací Suprelorinu. Jak to tedy je? Mohu jí ho nechat dát suprelorin, i když už má říjný otok? Nebo jít říji ukončit, počkat a pak aplikovat? Moc moc děkuju
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod martina » 21 úno 2012, 10:31

tohle je dotaz spíš na veta než na nás, laiky. můžu jen svojí zkušenost - také jsme říji ukončovali suprelorinem. mně osobně se zdá i nesmyslné ukončovat něčím jiným a pak dávat suprelorin = dvojí chemie místo jedné. ale znovu opakuju, jsem laik, možná to vidím úplně blbě.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod marnelbar » 21 úno 2012, 13:29

rozdělení jednoho implantátu mezi dvě fretky je myšleno jak ? ptám se,protože nevím jak by se implantát rozdělil na dvě půlky,tím skalpelem ? jak psala Amy ? a z jakého důvodu? docela chirurgická práce a kdo zaručí že obsah nebude znehodnocen třeba nešetrným způsobem při manipulaci a je potřeba ho vůbec rozdělovat ?určitě se zkrátí doba trvání na co je určen..myslím si, že je to zbytečné a za nedlouho budete muset řešit otázku tu samou..nevím

Houmí netuším jaké je riziko zánětů po podání Suprelorinu u fretek (samic), zítra se poptám doktorky Chylíkové osobně a myslím si, že i ona sama je proti dělení Suprelorinu .Zeptám se na její názor a dám vědět i jak u samic během říje atd..téma Suprelorin je u fretek zatím velká neznámá dle mého názoru.. jen víme,že funguje :roll:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod martina » 21 úno 2012, 14:53

marnelbar, tohle se tu už řešilo výše, taky jsem se nestačila divit. s chylíkovou jsem na to téma mluvila, rovněž "nechápe", nicméně v brně jsou (údajně) jiného názoru:

Amy 06 lis 2011 08:46 píše:......... a tak jsem se pana doktora Krále optala na to rozdělení jednoho implantátu Suprelorinu pro dvě fretky.

Tak tedy:
Protože je hormonální "čip" určen pro kočky, fretkám opravdu stačí jen polovina implantátu (konzultováno s Brnem), takže jze jeden implantát použít na aplikaci součastně u dvou fretek. Implantát se musí skalpelem rozdělit na dvě ploviny a každou zvlášť aplikovat pomocí injekce. Bylo mi řečeno, že je to sice titěrná práce, ale jde to. A nemělo by to ovlivnit ani délku účinku... Prozatím máme od aplikace necelý pul rok, a funguje to :-) ...............
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod ŽoFiRo » 21 úno 2012, 16:07

marnelbar píše:Houmí netuším jaké je riziko zánětů po podání Suprelorinu u fretek (samic), zítra se poptám doktorky Chylíkové osobně a myslím si, že i ona sama je proti dělení Suprelorinu .Zeptám se na její názor a dám vědět i jak u samic během říje atd..téma Suprelorin je u fretek zatím velká neznámá dle mého názoru.. jen víme,že funguje :roll:


nemyslím si, že tím bylo myšleno záněty konkrétně u fretčích samic - jako třeba ve spojení se záněty dělohy, ale celkově u zvířat a to v místě aplikace. viz info z příbalového letáku:
"NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
Přechodný mírný otok v místě implantátu, mírné lokální reakce s chronickým zánětem pojivových tkání, opouzdření a ukládání kolagenu.
V průběhu léčby lze pozorovat významné zmenšení velikosti varlat, ve velmi vzácných případech může dojít k výstupu varlete skrz inguinální prstenec."
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Ukončení říje - suprelorin

Příspěvekod Houmí j » 21 úno 2012, 17:44

Za všechny připomínky jsem ráda, začíná už otékat, tak začínám plašit. Bylo to ze dne na den. Děkuji za info.
Žofiro: Bylo mi řečeno přímo, že je riziko zánětů a také to, že vzhledem k tomu, že je vykastrovaná, budeme mít riziko nižší. Tak nevím. Každopádně to riziko je snad u každého hormonálního ukončení říje, i když malé. Snad to dopadne.
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Další

Zpět na Říje fretek - samec i samice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron