Stránka 1 z 1

Cestování v zimě

PříspěvekNapsal: 02 říj 2011, 18:21
od khelis
Hezký den,
začala jsem studovat vyšku v Praze a můj freťák jsem odjel se mnou, zhruba každé 2-3 týdny (je to různé) budu jezdit domů. Mám plastovou přepravku a zatím to není až takový problém, ale horší to bude v zimě, když budou mrazy.
Zajímá mě, jestli existují nějaké speciální zateplené přepravky či případně jak zateplujete přepravky vy? Dáváte nějakou huňatou teplou deku, do které se může zachumlat nebo nějaký obleček(který by mi asi nechtěl nosit)?
Jedná se asi o 5 minut chůze čistě venku a potom asi půl hodiny v metru a na nádraží, potom už by byl v teple.

Děkuji za opovědi

Re: Cestování v zimě

PříspěvekNapsal: 02 říj 2011, 18:34
od ŽoFiRo
osobně toto nijak nehrotim, fretky dostanou do přepravky deku a nikdy s tím žádný problém neměli a to ani když jsme stáli venku v noci přes dvě hodiny v mrazech.
na přepravku je možný koupit i návlek http://www.svetkocicek.cz/prepravky-tasky-prevoz/ ale nemylím si, že by to nějak moc izolovalo...

Re: Cestování v zimě

PříspěvekNapsal: 02 říj 2011, 19:02
od Johana
Do přepravky se dá dát deka a PET lahev s teplou vodou.

Já mám na přepravku doma ušitý na míru přepravky návlek z flecové deky.
Na něj ještě kryt z té modré tašky z Ikea (proti promočení flecového návleku): v dně tašky se prostřihne podélně otvor na ucho přepravky, taška se zvrchu nasadí na přepravku (otvor má taška tim pádem u dna přepravky a dno tašky je nahoře na přepravce), kratší uši té tašky se na spodku přepravky sepnou suchým zipsem.
Návlek z flecové deky zabezpečí trochu tepelnou izolaci a taška z Ikea promočení flecového návleku deštěm a izoluje proti větru.
Krom toho mám "zablendované" boční větrací mřížky přepravky pásy z nastřihané modré tašky z Ikea. Přilepené je to o přepravku zvenku obyšejnou plastovou lepicí páskou.

Pár foto zateplení přepravky zde: https://picasaweb.google.com/vlnak.vlna ... Prapravky#

Re: Cestování v zimě

PříspěvekNapsal: 02 říj 2011, 20:02
od Korky
Johana a má v tom ten tchor dostatok kyslíku? :)
Ja dávam do prepravky zaliezací hamak a v najtuhších mrazoch zateplenie ušité z fleecu. Ja mám ale fretky otužilé, chodíme von aj v zime...

Re: Cestování v zimě

PříspěvekNapsal: 02 říj 2011, 20:30
od Johana
Korky píše:Johana a má v tom ten tchor dostatok kyslíku? :)


Korky, určitě má, protože ten flecový návlek jde zatáhnout jak chceš, čiže ta přední dvířka múžou být úplně volná. Krom toho, návlek z tašky z Ikea nemá při nevlečení na přepravku dno a jak je vidět na fotkách, neni na přepravce "na frest", čiže odspodu jde vzduchu dost.
Já to mám takto udělané už roky, nebohý Vlňák byl i těžce nemocný v takto zateplené přepravce převážený k vetovi a po operacích domu a bylo to OK.

Vlňák otužilý nebyl, bo i v zimně při vypnutých radiatorech mám v bytě +25 stupňú. V zimně ven nechodil kvúli teplotním rozdílúm a při sněhu kvúli tomu, že tady se hrozně solí.
Stejně dopadne i Kožich... :(

Re: Cestování v zimě

PříspěvekNapsal: 03 říj 2011, 01:16
od martina
podobně jako holky si myslím, že zdravé fretce stačí teplejší hamak nebo deka, zejména když se jedná o krátký časový úsek. bylo by dobré, kdyby přepravka měla plný strop, aby do ní nepršelo (některé jsou mřížované i shora).

Re: Cestování v zimě

PříspěvekNapsal: 03 říj 2011, 11:40
od ŽoFiRo
v mrazech bych do přepravky asi petku s teplou vodou nedala, když teplá voda zamrzá rychleji než studená :)