Fretka na cestách

nebezpečí, přepravky, předpisy, postroje a vodítka, povinnosti...
Pravidla fóra
Nebezpečí venku, vhodné přepravky, předpisy při cestách do zahraničí, postroje a vodítka na procházky, povinnosti chovatele...

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod Johana » 16 čer 2012, 22:34

Já osobně bych do druhého domova zařídila fretce klec stejnou jako má doma. Aby se nestersovala a taky pro jeji bezpečí.
Pokud jde o cestování s fretkou víc jak hodinu a střídání spojú: záleží to od fretky jak je už na cestování zvyklá. Na ten spúsob cestování jak píšete bych fretku asi zvykala déle (doma) na větší přepravku, aby v ní byla spokojená.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod Cat » 17 čer 2012, 21:55

Když budeš cestovat pravidelně, druhou klec to určitě chtít bude. Já takhle jezdím na víkendy s freťákem, nejdřív mhd, pak bus. Cestu (cca hodinu a třičtvrtě) snáší v pohodě, většinou to prochrápe. :-) Problém má jedině, když jsou zácpy a cesta se prodlouží - pak to chudák nevydrží domů na záchůdek a já holt umeju přepravku a vyperu deku... Jinak teď na léto je určitě lepší vozit i malou napaječku, v zimě to vydrží v pohodě, ale v těhle vedrech se rád napije.
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod martina » 18 čer 2012, 08:55

druhá klec nemusí být stejná jako má doma, ale určitě dostatečně prostorná. pokud je v druhém domově k dispozici volná prázdná místnost bez nebezpečných děr a otvorů, může fretka místo klece být tam.

přepravka je na cesty nezbytná, bez ní se ti může stát, že vás řidič z dopravního prostředku vyhodí. a to je zbytečný stres pro tebe a zdržení pro obě. řekla bych, že na dvou-tříhodinovou cestu stačí přepravka malá, cca velikost clipper 1, fretka stejně cestu obvykle prospí. menší přepravku navíc můžeš strčit do tašky, což může být v zimě výhoda.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod PxNxDx » 18 čer 2012, 09:07

nehledě na vykonání potřeby fretky. Přecejen někdy to neudrží a to se ta přepravka náramně hodí!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod Aniii » 18 čer 2012, 09:27

mně přijde super mít v přepravce záchod, i na krátké cesty se to hodí. Osobně mám malou přepravku a v ní část spodku oddělenou univerzální stříbrnou páskou a tam stelivo. I když jedem jen 20 minut na veterinu a holky si zajdou před cestou na záchod, tak většinou záchod v přepravce využijou...nevím čím to, ale je to tak :)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod pinina » 18 čer 2012, 11:50

Mám to udělané stejně jako Aniii a cestuje se nám teď naprosto bezproblémově.

Obrázek
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod PxNxDx » 18 čer 2012, 12:09

já tohle taky zkoušela, ale ty moje můry to vyhrabou a lítá to všude.. takže mám stejnym způsobem zavěšenej hamáček, a holky prostě chodí na wc dolů a pak se v tom alespoň neválí.. a já vozím balení papírových kapesníků a jak něco najdu, tak to likviduju :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod Demi » 18 čer 2012, 15:44

U nás by to taky takhle neprošlo, nejdřív by to schytala páska a pak by byl kočkolit všude. Mám záchodek co přesně pasuje do přepravky. Z ní to naštěstí nehrabe.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Cestování s fretkou

Příspěvekod lenina » 24 čer 2012, 17:23

Dobrý den,
prosím o radu, potřebuju s fretkou cestovat, cca 6 hod. s přestupy a nevím, jak velkou přepravku mám pořídit. Za rady děkuji, Lenka.
lenina
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2011, 20:06

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod ŽoFiRo » 24 čer 2012, 17:59

pro jednu fretku stačí úplně s přehledem obyč přepravka pro kočky/malý psy, fretka stejně cestu prospí, tak nevidím důvod, proč kupovat něco velikýho, s čím se navíc ve veřejný dopravě cestuje hodně špatně. tento týden jsem jela s jednou fretkou trasu Teplice - Bratislava, tedy něco přes 7 hodin a fretka s tím neměla nejmenší problém... problém jsem s tím měla spíš já, protože v narvanym vlaku nebylo přepravku kam dát a mít jí celou cestu pod nohama nebylo zrovna příjemný :) mít přepravku větší, pak nemám šanci jí narvat ani mezi sedadla a mít jí pod nohama..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod mrs.ferret » 18 črc 2012, 11:13

čo si myslíte o tejto prepravke? http://zvierata.bazos.sk/inzerat/15736573/prepravka.php
potrebovala by som ju do budúcnosti aj na dlhšie cesty /4hod/, aktuálne by som ju chcela využiť aj ako prechodné bývanie ak pôjdeme niekam na víkend a tak ... samozrejme by bola plne zariadená :D ale cestovanie napr. v MHD by s ňou bolo asi dosť nepríjemné, zdá sa mi príliš veľká :D
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod martina » 18 črc 2012, 11:41

na cesty, i delší, bohatě stačí velikost 1 (cca 50x30x30). na občasné bydlení je i tohle pořád dost malý, takže to stejně nakonec budeš řešit nějak jinak, si myslím. a na cestou mhd je samozřejmě přímá úměra mezi velikostí přepravky a nepohodlností a komplikacemi pro tebe.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod Johana » 19 črc 2012, 21:01

přepravku takovéto velikosti používám jen na přepravu v rámci města, páč se do ni nevleze záchod.
Na větší vzdálenosti mám takovouto přepravku http://www.spokojenypes.cz/prepravky-na ... l?id=61949 protože se do ni vleze záchod a i pohodlné spaní (závěsné lúžko), prostor na jídlo a pití.
Na dovolené a dočasné ubytování používám přepravní klec (pro hlodavce), ale tu je možno přepravovat jen autem.
toto je jen iluistrační foto http://www.zoohit.sk/shop/hlodavci/klec ... _cm/277357
ta moje je trochu menší, púdorysem cca 85x50, výška cca 40 cm
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod martina » 19 črc 2012, 21:39

mám přepravku velikosti 1, převážím či přenáším pěšky v ní běžně i dvě fretky. dno přepravky mám přepažené a v zadní části stelivo-záchod (pokud vím, takhle to má zařízeno víc fretkařů). větší přepravku mám taky, ale tu bych pěšky nevláčela, beru ji jen někdy a zásadně do auta.
a mám ještě jednu "vychytávku" - popruh přes rameno. na pěší cestu delší než pět minut - k nezaplacení! ona i jedna fretka se pěkně pronese :o)

p.s. fretky se samozřejmě netísní v přední půlce před záchodem, ale hoví si v zavěšeném hamaku nahoře u stropu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod Fiji » 19 led 2013, 00:00

Ahoj lidi,

pořídili jsme si s přítelkyní fretku, teď jí je cca 9 měsíců. Každý rok jezdíme do francie do provance na cca měsíc. Je tam +- 35c, celkem vedro. V autě máme klimu, ale nevíme si rady, jak to teď udělat, jestli ji sebou vzít, nebo nejet. Nějak se nám nezdá představa ji nechat u někoho na hlídání...

Jaký na to máte názor? :)
Fiji
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2013, 17:36

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod PxNxDx » 19 led 2013, 10:55

no hlavně si nejsem jistá, jak je to s veterinárními předpisy při převozu. To si radši zjistěte hodně dopředu. Ale pokud máte někoho, kdo by ji pohlídal (nebo se optejte zde na fóru), bylo by pro ni asi lepší nechat ji v klidu doma.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod Aniii » 21 led 2013, 14:02

Čistě ze zvědavosti, přemýšleli jste nad tím před pořízením fretky?

Domnívám se, že lepší by pro ni bylo, když by se sehnalo hlídání. Moc nevěřím, že byste byli ochotni vzdát se této krásné tradice (upřímně závidím) na nejbližších třeba 9 let a 35 stupňů je pro fretku opravdu přespříliš, do toho mnohohodinová cesta autem (i když klimatizovaným = průvan a na ten jsou fretky náchylné). Moje holky jsou absolutně k.o. už kolem 25 stupňů...

Vím, že hledat hlídání na měsíc je docela náročné a navíc svěřit svého miláčka někomu cizímu je srdcervoucí, ale mám pocit, že je to pro to zvíře nejméně stresující...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Fretka na cestách

Příspěvekod vojrou » 22 led 2013, 17:10

No, my byli v létě s freťákem ve Svýcarsku, cesta okolo sedmi hodin, teplo, klima samozřejmě s rozumem, několik zastávek na projití, hodně pití. Chvílemi přepravka, chvílemi spal u spolujezcových nohou, potřebu konal tamtéž. To se dá umýt během zastávky. Chvílemi se pohyboval po autě. Pozor na to, aby se nedostal k pedálům, a vlastně řidičovi vůbec... Na místě - hory - teplota vzduchu O.K. Cesta po EU v pohodě. Místní předpisy si raději ověřte. Možno přes veterinární správu.
Pak jsme pokračovali do Chorvatska (vnitrozemí, ne moře). Tam byla teplota vzducho okolo 35°C. Tedy zase klima a cesta okolo 6 - 7 hodin. Na místě jsme vycházeli ven jen večer nebo brzy ráno. Přes den se v místnosti teplota nevyhoupla přes 28°C. Přesto hodně pití, mokrý ručník přes klec...
Loni HR nebylo v EU, přesto předpisy v pohodě. Jen Maďaři na celnici byli celí vyjevení (v dobrém) a sešli se tam podívat snad všichni, kdo měli službu.
Pozor na veterináře a jejich zkušenosti s fretkami, případně na jazykovou bariéru, ceny případných zákroků...
Hlídání je také možnost, měsíc o prázdninách je dlouhá doba, třeba někoho seženete na konkrítní datum.
Odpovědnost je vždy na majiteli, težké rozhodování.
vojrou
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10 dub 2011, 20:55
Bydliště: Smíchov


Zpět na Na cestách a procházkách s fretkou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron