Stránka 1 z 1

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 22:34
od Johana
Já osobně bych do druhého domova zařídila fretce klec stejnou jako má doma. Aby se nestersovala a taky pro jeji bezpečí.
Pokud jde o cestování s fretkou víc jak hodinu a střídání spojú: záleží to od fretky jak je už na cestování zvyklá. Na ten spúsob cestování jak píšete bych fretku asi zvykala déle (doma) na větší přepravku, aby v ní byla spokojená.

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 17 čer 2012, 21:55
od Cat
Když budeš cestovat pravidelně, druhou klec to určitě chtít bude. Já takhle jezdím na víkendy s freťákem, nejdřív mhd, pak bus. Cestu (cca hodinu a třičtvrtě) snáší v pohodě, většinou to prochrápe. :-) Problém má jedině, když jsou zácpy a cesta se prodlouží - pak to chudák nevydrží domů na záchůdek a já holt umeju přepravku a vyperu deku... Jinak teď na léto je určitě lepší vozit i malou napaječku, v zimě to vydrží v pohodě, ale v těhle vedrech se rád napije.

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 18 čer 2012, 08:55
od martina
druhá klec nemusí být stejná jako má doma, ale určitě dostatečně prostorná. pokud je v druhém domově k dispozici volná prázdná místnost bez nebezpečných děr a otvorů, může fretka místo klece být tam.

přepravka je na cesty nezbytná, bez ní se ti může stát, že vás řidič z dopravního prostředku vyhodí. a to je zbytečný stres pro tebe a zdržení pro obě. řekla bych, že na dvou-tříhodinovou cestu stačí přepravka malá, cca velikost clipper 1, fretka stejně cestu obvykle prospí. menší přepravku navíc můžeš strčit do tašky, což může být v zimě výhoda.

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 18 čer 2012, 09:07
od PxNxDx
nehledě na vykonání potřeby fretky. Přecejen někdy to neudrží a to se ta přepravka náramně hodí!!

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 18 čer 2012, 09:27
od Aniii
mně přijde super mít v přepravce záchod, i na krátké cesty se to hodí. Osobně mám malou přepravku a v ní část spodku oddělenou univerzální stříbrnou páskou a tam stelivo. I když jedem jen 20 minut na veterinu a holky si zajdou před cestou na záchod, tak většinou záchod v přepravce využijou...nevím čím to, ale je to tak :)

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 18 čer 2012, 11:50
od pinina
Mám to udělané stejně jako Aniii a cestuje se nám teď naprosto bezproblémově.

Obrázek

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 18 čer 2012, 12:09
od PxNxDx
já tohle taky zkoušela, ale ty moje můry to vyhrabou a lítá to všude.. takže mám stejnym způsobem zavěšenej hamáček, a holky prostě chodí na wc dolů a pak se v tom alespoň neválí.. a já vozím balení papírových kapesníků a jak něco najdu, tak to likviduju :lol:

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 18 čer 2012, 15:44
od Demi
U nás by to taky takhle neprošlo, nejdřív by to schytala páska a pak by byl kočkolit všude. Mám záchodek co přesně pasuje do přepravky. Z ní to naštěstí nehrabe.

Cestování s fretkou

PříspěvekNapsal: 24 čer 2012, 17:23
od lenina
Dobrý den,
prosím o radu, potřebuju s fretkou cestovat, cca 6 hod. s přestupy a nevím, jak velkou přepravku mám pořídit. Za rady děkuji, Lenka.

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 24 čer 2012, 17:59
od ŽoFiRo
pro jednu fretku stačí úplně s přehledem obyč přepravka pro kočky/malý psy, fretka stejně cestu prospí, tak nevidím důvod, proč kupovat něco velikýho, s čím se navíc ve veřejný dopravě cestuje hodně špatně. tento týden jsem jela s jednou fretkou trasu Teplice - Bratislava, tedy něco přes 7 hodin a fretka s tím neměla nejmenší problém... problém jsem s tím měla spíš já, protože v narvanym vlaku nebylo přepravku kam dát a mít jí celou cestu pod nohama nebylo zrovna příjemný :) mít přepravku větší, pak nemám šanci jí narvat ani mezi sedadla a mít jí pod nohama..

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 18 črc 2012, 11:13
od mrs.ferret
čo si myslíte o tejto prepravke? http://zvierata.bazos.sk/inzerat/15736573/prepravka.php
potrebovala by som ju do budúcnosti aj na dlhšie cesty /4hod/, aktuálne by som ju chcela využiť aj ako prechodné bývanie ak pôjdeme niekam na víkend a tak ... samozrejme by bola plne zariadená :D ale cestovanie napr. v MHD by s ňou bolo asi dosť nepríjemné, zdá sa mi príliš veľká :D

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 18 črc 2012, 11:41
od martina
na cesty, i delší, bohatě stačí velikost 1 (cca 50x30x30). na občasné bydlení je i tohle pořád dost malý, takže to stejně nakonec budeš řešit nějak jinak, si myslím. a na cestou mhd je samozřejmě přímá úměra mezi velikostí přepravky a nepohodlností a komplikacemi pro tebe.

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 19 črc 2012, 21:01
od Johana
přepravku takovéto velikosti používám jen na přepravu v rámci města, páč se do ni nevleze záchod.
Na větší vzdálenosti mám takovouto přepravku http://www.spokojenypes.cz/prepravky-na ... l?id=61949 protože se do ni vleze záchod a i pohodlné spaní (závěsné lúžko), prostor na jídlo a pití.
Na dovolené a dočasné ubytování používám přepravní klec (pro hlodavce), ale tu je možno přepravovat jen autem.
toto je jen iluistrační foto http://www.zoohit.sk/shop/hlodavci/klec ... _cm/277357
ta moje je trochu menší, púdorysem cca 85x50, výška cca 40 cm

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 19 črc 2012, 21:39
od martina
mám přepravku velikosti 1, převážím či přenáším pěšky v ní běžně i dvě fretky. dno přepravky mám přepažené a v zadní části stelivo-záchod (pokud vím, takhle to má zařízeno víc fretkařů). větší přepravku mám taky, ale tu bych pěšky nevláčela, beru ji jen někdy a zásadně do auta.
a mám ještě jednu "vychytávku" - popruh přes rameno. na pěší cestu delší než pět minut - k nezaplacení! ona i jedna fretka se pěkně pronese :o)

p.s. fretky se samozřejmě netísní v přední půlce před záchodem, ale hoví si v zavěšeném hamaku nahoře u stropu.

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 19 led 2013, 00:00
od Fiji
Ahoj lidi,

pořídili jsme si s přítelkyní fretku, teď jí je cca 9 měsíců. Každý rok jezdíme do francie do provance na cca měsíc. Je tam +- 35c, celkem vedro. V autě máme klimu, ale nevíme si rady, jak to teď udělat, jestli ji sebou vzít, nebo nejet. Nějak se nám nezdá představa ji nechat u někoho na hlídání...

Jaký na to máte názor? :)

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 19 led 2013, 10:55
od PxNxDx
no hlavně si nejsem jistá, jak je to s veterinárními předpisy při převozu. To si radši zjistěte hodně dopředu. Ale pokud máte někoho, kdo by ji pohlídal (nebo se optejte zde na fóru), bylo by pro ni asi lepší nechat ji v klidu doma.

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 21 led 2013, 14:02
od Aniii
Čistě ze zvědavosti, přemýšleli jste nad tím před pořízením fretky?

Domnívám se, že lepší by pro ni bylo, když by se sehnalo hlídání. Moc nevěřím, že byste byli ochotni vzdát se této krásné tradice (upřímně závidím) na nejbližších třeba 9 let a 35 stupňů je pro fretku opravdu přespříliš, do toho mnohohodinová cesta autem (i když klimatizovaným = průvan a na ten jsou fretky náchylné). Moje holky jsou absolutně k.o. už kolem 25 stupňů...

Vím, že hledat hlídání na měsíc je docela náročné a navíc svěřit svého miláčka někomu cizímu je srdcervoucí, ale mám pocit, že je to pro to zvíře nejméně stresující...

Re: Fretka na cestách

PříspěvekNapsal: 22 led 2013, 17:10
od vojrou
No, my byli v létě s freťákem ve Svýcarsku, cesta okolo sedmi hodin, teplo, klima samozřejmě s rozumem, několik zastávek na projití, hodně pití. Chvílemi přepravka, chvílemi spal u spolujezcových nohou, potřebu konal tamtéž. To se dá umýt během zastávky. Chvílemi se pohyboval po autě. Pozor na to, aby se nedostal k pedálům, a vlastně řidičovi vůbec... Na místě - hory - teplota vzduchu O.K. Cesta po EU v pohodě. Místní předpisy si raději ověřte. Možno přes veterinární správu.
Pak jsme pokračovali do Chorvatska (vnitrozemí, ne moře). Tam byla teplota vzducho okolo 35°C. Tedy zase klima a cesta okolo 6 - 7 hodin. Na místě jsme vycházeli ven jen večer nebo brzy ráno. Přes den se v místnosti teplota nevyhoupla přes 28°C. Přesto hodně pití, mokrý ručník přes klec...
Loni HR nebylo v EU, přesto předpisy v pohodě. Jen Maďaři na celnici byli celí vyjevení (v dobrém) a sešli se tam podívat snad všichni, kdo měli službu.
Pozor na veterináře a jejich zkušenosti s fretkami, případně na jazykovou bariéru, ceny případných zákroků...
Hlídání je také možnost, měsíc o prázdninách je dlouhá doba, třeba někoho seženete na konkrítní datum.
Odpovědnost je vždy na majiteli, težké rozhodování.