Slezina - imunita

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Slezina - imunita

Příspěvekod Sissinka » 06 bře 2012, 14:11

Ahoj,

jsem tu nová, o tomto tématu jsem nenašla žádné vlákno, pokud někde existuje, tak se omlozvám.

Ráda bych se stala členem a chtěla bych jít na sraz na veterinární kliniku k paní doktorce Chylíkové, jednak kvůli Sissi a rády bychom poznaly nové kamarády. Potřebovala bych poradit, jestli je to pro mou fretečku bezpečné. V září minulého roku byla na operaci, kdy jí byla vzata celá slezina a bylo mi doporučeno kvůli tomu nechodit ani na srazy - kvůli snížené imunitě, kde je více fretek. Ale zdá se být ok a také dáváme Probican. Nechci to ale podcenit a byla bych vděčná všem zkušenějším za rady. Je tu někdo, kdo podstoupil se svou fretečkou takovou operaci? Moc děkuji. Nechci jí nijak přitížit, ale kamarády bychom moc rádi. o:-) Je to vůbec možné jí brát ven či mezi ostatní fretky?
Sissinka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05 zář 2011, 11:27

Re: Slezina - imunita

Příspěvekod Johana » 06 bře 2012, 21:10

Mému prvnímu (teď už mrtvému) freťákovi musela být také odebraná slezina. Veti mi tenkrát doporučili, abych freta ušetřila zbytečných stresú a nebezpečí infekce. Takže já osobně bych fretku bez sleziny na srazy fretek nebrala.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Slezina - imunita

Příspěvekod MajaZ » 07 bře 2012, 13:57

Suhlasim. Ja som mala dve fretky bez sleziny, prva z nich doplatila na moju hlupost a dostala ECE, co neprezila. Lepsie ich zbytocne nestresovat, s kazdou chorobou sa vyrovnavaju horsie ako fretka so slezinou. Radsej neriskuj a uz vobec si domov nenos dalsie fretky. nemusela by to prezit (moj pripad).
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Slezina - imunita

Příspěvekod martina » 07 bře 2012, 15:37

členem se staneš jednoduše - pošli e-formulář na fretka.cz.
návštěva chylíkové je určitě rozumná, ale stejně jako holky doporučuju se s tvojí fretkcou moc k jiným fretkám a zvířatům vůbec raději nepřibližovat.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron