Kastrace

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Kastrace

Příspěvekod Polsonside » 15 dub 2012, 11:17

Ahoj, máme samečka starého cca 15 měsíců ale přemýšlíme o kastraci hned z několika důvodů.
Pronikavý zápach z jeho srsti, dále pak občasný vylučovaný secret, který mám až čpavkovitý zápach.
Dále ho bereme každý druhý den ven na procházku a i přesto v noci vyvádí a lomcuje z klecí, má přemíru energie.
Dnes jsme si navíc všimli že mu pelichá konec ocasu...

Pomůže něčemu ta kastrace?
Uživatelský avatar
Polsonside
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2012, 11:03

Re: Kastrace

Příspěvekod ŽoFiRo » 15 dub 2012, 11:21

po kastraci se fretka zklidní, přestane značkovat a smrdět.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Kastrace

Příspěvekod Polsonside » 05 kvě 2012, 13:34

Tak kastraci má za sebou, provedena byla včera, nás ale zajímá pooperační ošetřování.
Má tendenci si ránu lízat a pokud mu nasadíme krunýř na hlavu tak se mu zase špatně chodí a furt padá, není ještě jiná možnost jak mu zabránit v tom aby si ránu lízal,?
Jak jste to řešily vy u samečka?
Jinak od rána mu dáváme už papat a pít... zvládá to výborně.

PS: po kastraci mu veterinářka nechala ránu odkrytou, očekával sem nějaký obvaz abych ho nemusel stále hlídat, za týden máme přijít na vyndání stehů...
Uživatelský avatar
Polsonside
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2012, 11:03

Re: Kastrace

Příspěvekod marnelbar » 05 kvě 2012, 14:30

po kastraci není potřeba dávat krunýř a jiné jako obvazy apod. freták si jiste lízat ránu nebude a když , tak se nic nestane ale většinou tohle nikdo nedělá,nemají potřebu ... kastraci zvládají na 1 pokud je zvolena dobrá narkoza , neměla bych strach ba naopak,neboj bude vše v pořádku ;)

nejsem vet ale kastrace samců je u nás v útulku velice častá,spíše bych se bála možného zvracení,probouzení po op. ale to jistě máte už za sebou...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Kastrace

Příspěvekod Johana » 05 kvě 2012, 20:19

Po kastraci samce bych ho akorát cca 10 dní sledovala, aby neskákal a nelítal. Jinak netřeba nic řešit. :-) Límec už vúbec ne, akorát by freta stresoval.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kastrace

Příspěvekod martina » 05 kvě 2012, 23:10

už si nevzpomínám, že by si kluci ránu nějak výrazně lízali (asi ne, to bych si pamatovala), takže s tím ti neporadím. ale zakrytou ji neměli nikdy ani jeden, a mám dojem, že neměli ani stehy nebo max. jeden a jeden.
počítej taky s tím, že mu může nejen samotné místo řezu, ale i část břicha zmodrofialovět - to je normální, za pár dnů se modřina vstřebá.

tahle operace patří k těm lehčím, sice se může stát kdykoli cokoli, ale myslím si, že můžeš být celkem klidná.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kastrace

Příspěvekod Liška » 07 kvě 2012, 20:24

Taky už jsem pár kastrací zažila, freťule si po operacích rány lízají, ale to v žádném případě nevadí. Jenom je třeba pozorovat, jestli je rána v pořádku, nehnisá nebo se neroztahuje. Občas když lízají moc vehementně, tak si steh vytrhnou a proto je třeba koukat na stav ranky.
Co se týče zklidňování fretky po kastraci, až mi někdo poradí jak to dělat, aby mi už po dvou hodinách fretka neskákala po hlavě, sem s tím!
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Polsonside » 08 kvě 2012, 10:34

No tak límec už nemá, nějak se nám začal rozpadat, ránu si líže jen občas tak ho okřiknu a přestane, jenže si furt líže kožich především u zadku a na ocase, pak ho má takový nějaký pomuchlaný, nevím jestli je to normální.
Včera sem ho nechal proběhnout a chová se výtečně, je stále více hravý, především ho baví plyšové hračky a snaží se okusit do nohy a couvat.Zdá se být vše v pořádku a v pátek jdeme na stehy ale hodlám změnit veterináře, tahle mi nevyhovuje, nemají patřičné vybavení ani cit k pacientům (Praha Palmovka)..
Já fretku zklidnil tím, že prostě občas schytal pár facek a příště si to už rozmyslel, chce to aby měl pocit respektu.. ;)
Zatím pár dní po kastraci nelomcuje z klecí tak snad mu to vydrží, to se totiž pak člověk ani nevyspí.
Ale fretka je úžasně krásně zvíře.
Uživatelský avatar
Polsonside
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2012, 11:03

Re: Kastrace

Příspěvekod Renn » 09 kvě 2012, 21:49

Polsonside píše:Já fretku zklidnil tím, že prostě občas schytal pár facek a příště si to už rozmyslel, chce to aby měl pocit respektu.. ;)
Zatím pár dní po kastraci nelomcuje z klecí tak snad mu to vydrží, to se totiž pak člověk ani nevyspí.
Ale fretka je úžasně krásně zvíře.


Fretčí kousání lze odnaučit i jinými metodami, než dát fretce pár facek. A nemyslím si, že jde až tak o respekt, jako o to, aby věděla, že kousat (stisknout více, než jen uchopit tlamičkou) kohokoli, nejen vás, nesmí. Doporučuji hlasitě zasyčet a zavřít do klece třeba na 10minut. Udělejte to párkrát, uvidíte, že to freťulín velmi jasně pochopí. Další rady ve fretčím FAQ. Prosím, nebijte ho.
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Kastrace

Příspěvekod Johana » 10 kvě 2012, 19:33

Já nikdy fretce "pár facek" nedala. Ale naučila sem freta (bývalého i nynějšího) na povel "fuj". Pak i na další povely: nesmíš, pojď sem, hop, zústaň...Takže ať fret dělá cokoliv stačí říct (neni třeba řvát) povel....někdy víckrát (fretka neni pes) ;)
Učila sem frety formou hry a vždy za odměnu. Nikdy ne násilím (fackováním). U fretky (ani u psa) výcvik za cenu fyzických trestú nefunguje.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kastrace

Příspěvekod Polsonside » 10 kvě 2012, 22:04

Jéééé, tak samozřejmě nenaznačuji, že bych nějak fyzicky trestal, jen když byl v té říji tak prostě občas už to přehnal a dostal takový jemný pohlavek, sám si pak uvědomil že něco provedl. Od toho všeho je ale jak to vypadá konec po kastraci, chová se jak sladký miminko a v noci konečně zase spí jak dudek a přes den si hraje s hračkami a vůbec nekouše, prostě mazlík jak má být, ta kastrace opravdu hodně pomohla, především přestal zapáchat a nemastí se mu kožich, zítra jdeme na stehy a v neděli hurá ven se proběhnout.To syčení v případě potíží vyzkouším.
Uživatelský avatar
Polsonside
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2012, 11:03


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron