KASTRACE 7 LETÉHO SAMCE

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

KASTRACE 7 LETÉHO SAMCE

Příspěvekod Sabina-Kvido » 25 zář 2012, 15:24

Dobrý den. Mám 7 letého samce Kvída kterýmu zjistili že má nádor na varleti který mu nesestoupilo. Udělali mu odběry a dneska se je mám dozvědět ,doktor ale už naplánoval operaci na čtvrtek a já mu mám dát vědět jestli s tím souhlasim. Já se ale operace bojim když je takhle starej(chová se ale jako mládě).Normálně žere a hraje si, absolutně bych na něm nepoznala že je nemocnej. A tak jsem se chtěla zeptat jestli s tím má někdo už zkušenosti a jestli mám jít do té operace a nebo ho nechat dožít. Mockrát děkuji !
Sabina-Kvido
 
Příspěvky: 9
Registrován: 25 zář 2012, 15:17

Re: KASTRACE 7 LETÉHO SAMCE

Příspěvekod graciijka » 26 zář 2012, 14:36

To je těžká otázka.
Sama mám takto starou fretku a vzhledem k jejímu stavu už bych do operace nešla.
Na druhou stranu u samců je kastrace celkem banální zákrok a pokud říkáš, že je freťák v kondici a vet proti operaci nic nemá, tak bych do ní šla.
Loni jsme museli nechat vytrhnout zub naší patnáctileté kočce. Také jsme na vete podepisovali papír, že s tím souhlasíme, právě proto, že už je v rizikovém věku.
Přeju hodně štěstí!
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: KASTRACE 7 LETÉHO SAMCE

Příspěvekod martina » 26 zář 2012, 15:44

před každým operačním zákrokem (i některými neoperačními) se vždy a všude "podepisuje papír, že s tím souhlasíme" - s operací i předpokládanou cenou. žádný normální vet (i lékař) se nebude zbytečně vystavovat riziku žaloby za nevyžádaný zákrok. výjimku samozřejmě tvoří akutní zákroky na záchranu života (např. autonehoda apod.).
to jen pro upřesnění, aby se někdo neleknul, až na něj na veterině vytasí papír a budou to chtít požehnat. normální situace. neznamená to, že se máte se svým miláčkem raději rozloučit.

k dotazu:
to, že se ti fretka jeví "jako zdravá" moc neznamená. zlom může nastat kdykoli. obecně - kastrace kluků je "banalita", podobně (nebo ještě méně) jako u lidí slepák. prý se to dá udělat ve výtahu. na druhou stranu sedm let je dost i na banalitu. jenže zvážit, jestli operovat nebo ne, je na tobě. pokud váháš, tak poradil by ti nejlépe vet, kterému důvěřuješ a který tvoji fretku i její zdravotní stav dobře zná.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: KASTRACE 7 LETÉHO SAMCE

Příspěvekod Sabina-Kvido » 26 zář 2012, 23:19

Děkuji moc, včera jsem jim volala a krevní obraz má v pořádku.Zítra mame přijít na CT aby zjistil jak jsou na tom jeho plíce.Jsem pro operaci, doktor říkal že ted se možná cítí dobře ale přijde chvíle kdy už ani operace nepomůže.Verim že to zvládne, je to silnej kluk!
Sabina-Kvido
 
Příspěvky: 9
Registrován: 25 zář 2012, 15:17

Re: KASTRACE 7 LETÉHO SAMCE

Příspěvekod Iren » 27 zář 2012, 00:16

Držíme palce! :)
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: KASTRACE 7 LETÉHO SAMCE

Příspěvekod Sabina-Kvido » 20 pro 2012, 01:04

Tak vám podávám info. Kvído zvládl operaci bez problému. Hned hodinu po operaci začal jíst a měl chut si i hrát. Bohužel ani ne měsíc po operaci zjistili že má nízkou hladinu cukru a musí bárt už navždy Prednison. Teď je chudáček ještě k tomu nemocnej tak doufám že to je jen chřipka a neznamená to zase něco dalšího protože to už bych asi nepřežila. Za 3 měsíce stihnout tolik nemocí a tolik zákroků je až k neuvěření.
Sabina-Kvido
 
Příspěvky: 9
Registrován: 25 zář 2012, 15:17


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron