zanicena rana po katraci

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 15 říj 2012, 22:04

V patek 12.10.2012 v 1hodin jsem byl s fretči samickou na Kastraci vše proběhlo v pořádku..... V neděli jsem ji našel s břichem zalepenim hnisem a kdyz jsem ho očistil a lechce zmáčkl vitikal z rani se stahama hnis zajel jsem k veterináři ji prez ten otvor kudi to vitikalo strčil katedr a proprachl dezinfekci pak ji pichl antibiotika a dál mi i sebou ale stále ji to vitika a pořád spí 5xdene ji vymačkávám hnis cítím a dezinfikuju pořád se to nelepší máte s tim zkušenost prosím?

Ved řeka že se ji do rani po operací dostala infekce
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 19 říj 2012, 21:39

Pokračování:
Hnis vitika pořád každý 4 hodyni cistim a vimackavam hnis dezinfkuju a lepim náplastí.
Stav se nelepším.
Povolili 2horní stehy .dostala další ant. Zůstala díra před 2 dní

dnes jsem bil zas u veterináře ten ji otevřenou ránu sesil sesivackou tak tet má na bryse 2zelezni stehy .
Tet se zánět trochu mycha s krvi tak ze žlutá na červenou.
Další ant dostaneme v pondělí...

Už abys jsme se zbavili infekce :-(
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Anna Křišťanová » 22 říj 2012, 18:35

Proboha a nemůžeš s tou fretkou zajít k nějakému normálnímu veterináři? Přeci nemůže ta ranka hnisat až takhle moc!!
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 22 říj 2012, 19:16

Anna Křišťanová píše:Proboha a nemůžeš s tou fretkou zajít k nějakému normálnímu veterináři? Přeci nemůže ta ranka hnisat až takhle moc!!



jasni dávám jak ruznim vetum tet jsme dostali jiní antibiotika a jeslí do pátku nezaberou pude na operací kde ji to vyčistí znova a vymění všechny stehy odladalisme to jen proto že operace je náročná tak zkoušíme i jiní možnosti...


jinak ji pije aktivní je zánět zhosl a je ho.min ...snad ti antibiotika zaberou..


(popisují to proto že se to může stát každému co dá fretku na operací postup léčby)
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod PxNxDx » 22 říj 2012, 20:29

tohle mi nepřijde moc jako postup léčby, ale jako zkoušky pokus x omyl u veterináře, který s fretkami nemá zkušenosti (taky mám ty zkušenosti)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 22 říj 2012, 20:35

tak my prosím pořád mě to taky stve 2veterináře z čech mám na telefonu a k 1 tady chodim a všichni se shodují nejdřív vyzkoušet antibiotika a jeslí todle nezabere tak v krajním řešení repas z novu otevřít vyčistit a znovu zašít ale rizika jsou velký.. ach jo jak mě to mrzí že se to nehoji ..
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod martina » 22 říj 2012, 21:35

děvčata,
v případě zanícené pooperační rány není co řešit ve smyslu "vet nerozumí fretkám". rána po operaci se léčí stejně u psa i fretky. taky ne vždy musí být chyba na straně veta.
a v některých případech je škoda jakéhokoli komentáře, což bohužel anna zatím neví.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod PxNxDx » 22 říj 2012, 21:50

Marti mě přijde, že není "zanícení rány" jako "zanícení rány". Postup zkusíme ATB.. jiný ATB.. další ATB... je dle mých špatných zkušeností zbytečným odkládáním skutečné léčby... zbytek netřeba komentovat
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 22 říj 2012, 21:56

děkuju za rady ..
a trošku nesouhlasím s tím že je škoda to komentovat každá rada je dobrá i špatná a za vděčni si vazim snažím se pro ní udělat vše tet se čeká jeslí zaberou antibiotika bohužel to nedívá hnedka tak se musí chvíli čekat operativní zakrok v tomhle stavu může mýt ryzkantni tak se ho snažíme vyhnout ale když nebude nazbyt podstoupí ho bez otalek nemuzu o ní přijít .....
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 22 říj 2012, 22:07

jeslí vás napadá třeba něco co bi veterinář měl ještě udělat řekněte mi to a to s ním udělám.
prosím napište
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Anna Křišťanová » 24 říj 2012, 09:41

Nebylo myšleno vyloženě na chybu veta.
Souhlasím s PxNxDx , že řešit to typem "pokus - omyl" není zrovna nejlepší řešení.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 24 říj 2012, 12:38

tož s tím taky souhlasím ale bohužel mi tu nikdo neudělá bakteriální vyšetření vzorku tak se zkoušejí spolehlivá antibiotika...

současní stav: zánět velmi rapidně ubiva tet když jsem čistil ránu měla ji jen trochu špinavou od zánětu už se ji skoro nedělá tak zřejmě antibiotika zabírají a operace se odloží uvidíme v pátek
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 25 říj 2012, 12:37

stav se zas velmi zlepšil rána je skoro zahájena jen malá dorka zůstala kterou fám malinko vikapne tak ji ani náplast nezaspini tak živě to jen otru a vše v pořádku v dotkne hnis není protože po zmacknuti nic nevitece
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 26 říj 2012, 17:21

kirca se lepší kazdim dnem zánět zřejmě už skončil rána se už skoro zahojila dost zhubla tak jsem ráčí koupil nutriční pastu aby zas pěkně přibrala tet má 675gm minuli týden měla 700gm a to nevím jistě ale měla asi před kastraci 800gm tak to zas musíme dohnat :-)
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: zanicena rana po katraci

Příspěvekod Tomas » 22 lis 2012, 09:13

tak uz jsme úplně zdraví uz i dost zarosla .... no já jsem se dozvěděl že za to může nejspíš vet kamozka veterinarka my řekla že od tamtoho k ní chodí plno lidi s spatnima stehy atd .. no aspoň se na na kastraci chodí 1x za život..
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron