Rizika kastrace

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Rizika kastrace

Příspěvekod Anna Křišťanová » 25 říj 2012, 15:52

V pondělí jsme s Valentinem objednaní na kastraci.
Už týden tady prolistovávám veškeré možné i nemožné články o kastracích samců, předoperační i pooperační péči atd.
Na tohle jsem holt blázen a musím být připravená a kdybych nebyla ke kastraci donucena ani bych to nedělala.
Ale nikde jsem tu nenašla třeba například vypsaná rizika co všechno se může přihodit, komplikace, problémy,...
Samozřejmě hodně záleží na vetovi jak moc je zkušený, na zdraví freťákovi a věku, ale náhoda je blbec.
Tak by mě jen zajímalo jestli tam existují nějaká rizika když je kastrace samců hodnocena jako banální zákrok.
Děkuju
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Rizika kastrace

Příspěvekod Patty » 25 říj 2012, 15:58

Já si na kastraci Bruta vzala dovolenou a byla jsem ráda. Kastrovali ho ráno a pak mu celý den byla velká zima. Tak byl až do pozdního odpoledne zabalený ve dvou dekách u mě v náručí a pak už bylo všechno OK. Neměl ani steh, nic, bylo to jen malé říznutíčko.
Zlatí kluci, s holkama je to těžší.
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: Rizika kastrace

Příspěvekod Spuky a Jenny » 25 říj 2012, 19:57

my jsme byli se Spukouškem na kastraci, když mu byl tak rok a doma se po zákroku zahrabal do dečky v pelíšku a spinkal. Jinak byl úplně v pořádku a žádné komplikace.
Uživatelský avatar
Spuky a Jenny
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2012, 12:17
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rizika kastrace

Příspěvekod martina » 25 říj 2012, 20:04

samozřejmě, každá operace je riziková už ze své podstaty. umřít se dá i při banálním vyndavání slepého střeva nebo ještě banálnějších nosních mandlí, a občas k takové tragédii dojde. na co se máš připravit ti asi nikdo neřekne, protože to může být naprosto cokoli - křeče, krvácení, bezvědomí, horečka, podchlazení, zánět, prasknutí stehů... přičemž pravděpodobnost nějakých komplikací je opravdu velmi nízká. moc to nehroť a buď ráda, že nechováš prasata...

Chirurgická kastrace v souladu s legislativou je prováděna u selat do věku sedmi dnů. Sele je fixováno pomocníkem a je veden jeden příčný horizontální, nebo častěji dva souběžné sagitální řezy skalpelem, vlastní kastrace je provedena s nepokrytým provazcem semenným. Varlata jsou vybavena z kastrační rány a z obalů a i s nadvarlaty jsou v distální části semenného provazce oddělena za pomoci emaskulátoru (obr. 1) Po zákroku je provedeno místní antiseptické ošetření. Nástroje jsou v průběhu kastrační procedury uloženy v dezinfekčním roztoku.
(http://www.wetveb.cz, prosinec 2010)

(kdyby to někdo nepochopil - selata se kastrují při plném vědomí a bez jakéhokoli umrtvení. ano, skutečně se tak děje v jednadvacátém století a někým, kdo se považuje za rozumné pány všehomíra.)

a něco pozitivního - kastrovala jsem už pět kluků, večer nikdo nepoznal, že byli "na operaci".
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Rizika kastrace

Příspěvekod Cat » 25 říj 2012, 20:28

Tak zatím jsem kastrovala jen kočku, klasickou venkovní mícu, po operaci byla doma v cca 20 °C, a prochladla. Když jsem na ní náhodou sáhla, tak jsem se úplně vyděsila, jak byla ledová. Naštěstí pak jen trochu kejchala a za dva dny byla v pohodě. Freťák byl zatím jen přispanej kvůli vyšetření a kosu pak klepal taky. Takže já bych si dala bacha, aby byl pak v teple, a ono to určitě dobře dopadne. Držíme tlapky!
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: Rizika kastrace

Příspěvekod martina » 25 říj 2012, 20:35

jo, přece jen něco, co by tě mohlo vyděsit. kluci, a myslím, že všichni, měli na břiše a v oblasti "kulek" postupně se zvětšující červenofialovou podlitinu. někdo menší, někdo větší, asi jako dvě pětikoruny.
tak aby ses nelekla - to je normální, vylitá krev pod kůži.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Rizika kastrace

Příspěvekod Johana » 25 říj 2012, 20:40

Já když nechávala kastrovat svého prvního freta Vlňáka (byli mu už cca 4 roky) tak sem si taky vzala dovolenou. Vlňák byl v pohodě už po 1 dni.
Je to individuelní. Osobně si myslim, že kastrace samce v mladém věku neni náročný chirurgický zákrok. Spíš jde o to, jak freťák snese narkozu a jaká narkoza se podá.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron