Kastrace fretky v říji

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Kastrace fretky v říji

Příspěvekod atnorf » 27 kvě 2013, 22:29

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušeností s kastrací fretek v říji. Moje freťule nereaguje na ukončování říje injekcemi, zkoušela jsem i zatemňování- a nic. Před týdnem dostala další injekci, ale opět bez výsledku. Odebrali ji i krev, kterou má prý naštěstí v pořádku. Už dříve jsme se bavili s veterinářkou o tom, že po ukončení říje by bylo nejlepší freťulku vykastrovat, že je ta říje pro ni hodně vysilující. Bohužel ukončit říji se nepovedlo a dnes mi bylo řečeno, že ze zdravotních důvodů uděláme kastraci hned... Je to čipera, jí a pije normálně, ale po přečtení několika diskuzí na internetu mám docela strach, opravdu je to tak nebezpečné jak jsem se na několika diskuzích dočetla?.... :( Prosím o jakékoliv info, zkušenosti a hlavně také o to jak o ni pečovat po operaci... Předem moc děkuji.
atnorf
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2013, 22:10

Re: Kastrace fretky v říji

Příspěvekod graciijka » 28 kvě 2013, 09:15

Nebezpečné to podle mě je, když už je fretčin organismus dlouhotrvající říjí vyčerpaný. Osobně zkušenost s kastrací fretky při říji mám a vše bylo bez problémů. A pokud tvá freťule nejeví známky apatie, myslím, že by to mělo proběhnout v pořádku. Držím pěsti! ;)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Kastrace fretky v říji

Příspěvekod Janda » 28 kvě 2013, 19:02

Take mam zkusenost kastrace fretky v riji.Vse probehlo v poradku a bez problemu.Samozrejme nebezpeci tu je.Take drzime vsechny tlapky.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Kastrace fretky v říji

Příspěvekod Patty » 29 kvě 2013, 16:26

My museli nechat kastrovat v říji fretku, o které jsme nic nevěděli a která byla celkem zbídačená. Vše dopadlo dobře a čtyři a půl roku poté mi teď leží na klíně.
Držím palce.
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron