Kýla

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Kýla

Příspěvekod PxNxDx » 01 črc 2013, 08:26

Včera jsme objevila Karamel (téměř 3měsíce, 550g) na bříšku malou bouličku o velikosti hrášku. Je to v místě, kde končí ta tmavší čára z chlupů.
Na veterinu se samozřejmě chystám, ale ptám se: máte někdo zkušenost s pupeční kýlou u fretky? Nic jiného mě nenapadlo vzhledem k tomu, že se to objevilo ze dne na den.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Kýla

Příspěvekod Aniii » 01 črc 2013, 08:44

Ahoj,co vím, tak s ní mám zkušenost já a Aluki. Obě jsme jí ale měly u starší fretky so kastraci. Prý to souviselo právě s ní. U Žofky mi řekli, že má slabou nějakou blánu, která vše drží na místě. Byla to prý pupeční kýla, co normálně mají jen mimina. U Jany to bylo myslím taky tak. Myslím, že víc informací najdeš na starém fóru, psala jsem tam o tom.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Kýla

Příspěvekod PxNxDx » 01 črc 2013, 08:57

už jsem to našla.. děkuju moc. No vypadá to přesně tak, jak si popsala. Takže pravděpodobně je to kýla. Moudřejší budeme zítra/dnes? po návštěvě veterináře. Však jsme tam naposledy byli minulej týden :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Kýla

Příspěvekod PxNxDx » 01 črc 2013, 19:48

Tak veterinu jsme stihli dneska. Pan doktor bouličku pořádně prohmatával a zkonstatoval, že je to jen vazivo a tím pádem zbytková tkáň po pupeční šňůře, která se takhle vyboulila (pokud se vyjadřuju srozumitelně). Pochopila jsem to tedy tak, že je to jako u lidí. Někdo má pupík dovnitř někdo ven.
Je to možné??
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Kýla

Příspěvekod Aniii » 02 črc 2013, 11:18

Ahoj, tak to je dobrá zpráva, i když jsem o tom u fretky ještě neslyšela...aspoň jednou není v něčem první ta moje Bestie :D
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Kýla

Příspěvekod PxNxDx » 02 črc 2013, 12:58

:D no já o tom taky neslyšela, ale rozhodě to budu hlídat a na podzim jezdíme do Prahy k paní doktorce Chylíkové, tak snad nám to potvrdí/vyvrátí
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron