Hospitalizace fretek

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Hospitalizace fretek

Příspěvekod Alena FB » 05 led 2011, 09:28

pozn. moderátota - zkopírováno z rodinného tématu ŽoFi & spol.

Ahoj....k ŽOfce... těžko říct co to může být... osobně bych navštívila MVDr. Jekla v Brně.. nám zachránil doslova těsně před smrtí Meddy, Brunny, Mikkyho, Nonu - a ta mu dala práce přijít na to, co jí vůbec je.. nebýt jeho, už by nebyla.. stejně jako ostatní jmenované.... Brunny měla velmi vysoký inzulinom, opravdu na hranici smrti, Meddy zánět lebeční kosti..... zajela bych se Žofinkou tam... :-) není u nás lepšího a odbornějšího doktora, opravdu.. :-) Alena
Alena FB
 

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 05 led 2011, 19:42

ahoj, díky, ale Brno je myslím si to poslední místo, kam bych se zvířetem na vet. jela, tím spíš, pokud by tam mělo zůstat na hospit...
s fretkama tu chodím na kliniku už nějakých 5let a nemůžu si stěžovat, tedy před 5ti lety mi tam Žofku kastrovali a "zapoměli" kousek vaječníku, ale to je věc, která se stává i těm odborníkům na jméno vzatých... máme tu za sebou dost ošetření i chirurgických zákroků a vše OK.

jinak výsledky z vyšetření moči ještě nejsou, asi až koncem týdnem, snad. vyholená olízaná noha už se taky zahojila, ale zato má hrozně fujozní a mírně zapálený pravý ucho, tak necháme okouknout.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 05 led 2011, 21:03

Jestli múžu... já bych taky na VFU Brno nikdy fretku nenechala hospitalizovat. Ošetŕit ano.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Korky » 05 led 2011, 22:15

A prečo by ste tam fretku nenechali? Počúvam na nich samé chvály, ale osobnú skúsenosť nemám. Ani nikto z blízkeho okolia.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 05 led 2011, 22:33

Korky,co do diagnostiky, chirurgie, ošetření fretky je určitě VFU vynikající. Ale co do hospitalizace tam neni starostlivost 24 hodin denně taková, na jakou sem zvyklá: že mi kolem hosptalizovaného freta skáče (den-noc, všední den-víkend) minimálně jeden vet (nebo X vetú), který mne po telefonu prúběžně informuje o stavu zvířete, krmí ho ze stříkačky, dává mu lízat pastu, vymněňuje mu deky když se fret pokaká, stará se jestli mu neni horko nebo chladno, uklidňuje zvíře, nosí ho v náručí...
VFU je profesně výborná klinika. Ale chybí mi tam výše popsaný individuální přístup...podle mne velice dúležitý hlavně u těžce nemocných nebo starých zvířat.
Naposledy upravil Johana dne 06 led 2011, 13:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Korky » 06 led 2011, 10:13

Jasne, to chápem. Ja som našťastie ešte žiadne zviera hospitalizované nemala a dúfam, že sa mi to bude ešte dlho vyhýbať. Ale treba sa pripraviť, aspoň načerpaním infa :)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Alena FB » 06 led 2011, 11:26

Ahoj vespolek... dávám přednost odbornosti, léčbě... vím, že bez Brna by naše již zmiňované freťule byly po smrti... a to je tedy - alespoň pro mě rozhodující - než jestli denně lížou pastu, když vše ostatní mají.. pravda, Meddy přijela z Brna po 14ti dnech pěkně vypasená, ale zdravá a v pohodě... takže když byla doma na volno, jak je zvyklá, za pár dní z ní zase byla fretka akorát - krev a mlíko :-) a hlavně - ŽIVÁ a ZDRAVÁ.... jsem si naprosto jistá, že to, co má Meddy s ouškama, by nikde jinde nezvládli a Meddy už by nebyla.. osobně řeším všechny "vážné" případy právě v Brně a nikde jinde... Ale... je to věc názoru že? :-)
Alena FB
 

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod martina » 06 led 2011, 11:57

mně by taky ani tak nevadilo, že mému zvířeti "nedávají lízat v noci pastu", jako spíš to, že je při hospitalizaci v noci bez jakéhokoli dozoru. a to v může mít v některých případech fatální důsledky.

na druhou stranu je pravda, že zvířata (i lidi) vydrží víc, než si myslíme, takže prostě tu noc o samotě a bez dozoru a bez pravidelného podávání léků nebo krmení buď nepřežije nebo má kliku a přežije - a pak má většinou vyhráno. a možná je to tak i lepší, než zachraňovat "za každou cenu", kdo ví...

opravdu ale záleží na každém, jaký přístup ke svému zvířeti preferuje.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Alena FB » 06 led 2011, 12:04

a k tomu, že není fretka pod dozorem přes noc... tomu rozumím tak, že není nikde žádný lékař, který by se o fretku postaral? to se mi nezdá... na veterině mají služby, o víkendu, pořád... fretky jsou normálně na kapačkách, dle potřeb apod... takže... tomu se mi nechce věřit, že by tam nikdo nebyl.... a nechali fretku na pospas jejímu osudu... kdyby udělali vážnou (i drahou) operaci a fretce řekli : a dál se starej holka, my jsme udělali vše co můžeme.... to asi je blbost ne?
Alena FB
 

Re: Hospitalizace fretek

Příspěvekod martina » 06 led 2011, 13:11

co se týče pohotovostí a nočních služeb - ne na každé veterině drží služby o víkendech, v noci... vždycky je potřeba se zeptat na místní podmínky na konkrétní veterině. souhlasím s tím, že to "je blbost", přesněji řečeno, je to trochu hloupé, když se po náročné operaci nechá zvíře svému osudu.

ale nejlépe bude, když se zeptáš přímo na VFU, abych ti tu neříkala něco, co třeba už není pravda.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Hospitalizace fretek

Příspěvekod Johana » 06 led 2011, 13:33

Já sem skrátka zvyklá, že veterina kam roky chodím (Bennett, BA) slouží nonstop, sem zvyklá na jejich vysokou odbornost, vybavenost a taky na "nadstandardní" přístup k hospitalizovaným zvířatúm a jejich (v mém případě dosti paranoidním) majitelúm. Takže podle této veteriny posuzuju (a porovnávám) i ty ostatní.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron