Preventivní sono - ano, ne?

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Preventivní sono - ano, ne?

Příspěvekod Houmí j » 23 led 2011, 21:57

Ahojte, řeším pooperační problém z loňského roku. Při kastraci naší holky, jim něco uteklo, kousek asi zůstal v bříšku. Tak nás nejspíš brzy čeká oteklá vulva a opětovné šílení ze strachu z nadměrné činnosti nadledvinek. Načež i nádorů. ROzhodla jsem se, že pro klid můj a ochrany zdraví mrněte chodit jednou za rok na sono. Mám to v plánu hned jak se udělá trošku teplo. Chci se jen zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s preventivními realizacemi sona. Ta naše při tom strašně řve. Jen se ujištťuju, zda je to tak dobrý nápad, jak si myslím. Nechci, aby mi zase zešílela ze stresu. Děkuju :)
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Re: Preventivní sono - ano, ne?

Příspěvekod ŽoFiRo » 23 led 2011, 22:14

tak moje zkušenosti ze sona jsou asi takové, že ne všechno se tam dá poznat, tím spíš, pokud fretka není v klidu a najít nadledviny bývá někdy trochu problém. jinak v létě jsme chodili na sono s fretákem skoro denně, až při sonu v sedaci - před operací, byla vidět v bříšku volná tekutina, freták je jinak flegmouš a i při sonu ležel v klidu.. osobně bych spíš jen pozorovala a řešila až ve chvíli, kdy nějaký problém bude, řešit to takhle "preventivně" jednou do roka si myslím, že nemá smysl, to bys tam asi musela chodit minimálně každý měsíc, protože někdy se "problém" vytvoří během pár dnů...
Naposledy upravil ŽoFiRo dne 23 led 2011, 22:36, celkově upraveno 1
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Preventivní sono - ano, ne?

Příspěvekod Houmí j » 23 led 2011, 22:34

Aha. Tak děkuju, když já mám pocit, že bulky cejtim úplně všude. No nechám si to projít tedy ještě hlavou... Děkuju
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Re: Preventivní sono - ano, ne?

Příspěvekod Johana » 24 led 2011, 09:56

Jestli se ti zdá, že cítíš bulky, tak teď na sono třeba jdi, ale ke skušenému fretčímu vetovi, aby ho umněl "přečíst". Když nic, aspoň pro svúj klid. Jina souhlasím se ŽoFiRo: sono na 100% nemusí problém odhalit.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Preventivní sono - ano, ne?

Příspěvekod Houmí j » 24 led 2011, 11:11

Abych vše uvedla na pravou míru, slušně řečeno, jsem úplně ujetá. Nahmatala jsem něco tvrdého, chytl mě amok, přítel konstatoval, že se jedná o pánev a kosti přeci musí být tvrdé :oops: Vnitřnosti tam asi taky patří, vím, ale po předchozích zkušenostech... Navíc nedávno Houmince umřela maminka na rozsáhnlou rakovinu. Uvidím jestli oteče vulva, a podle toho se rozhodnu.
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron