Kastrace

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Kastrace

Příspěvekod Evča » 22 črc 2011, 17:43

Dobrý den, mám 3 roky starého fretíka, nedávno jsem s ním byla u veterinářky a on protože se bál tak byl divoký a kousal mě do ruk, ale protože to znám, že to dělá i když se rozdovádí tak mi to přišlo normální, ale veterinářka mi řekla, že bych ho měla nechat vykastrovat, protože je moc divoký já mám, ale strach, aby se mu něco nestalo a myslím, že je na kastraci už docela strarý. Prosím poraďte mi děkuji
Evča
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 črc 2011, 17:35

Re: Kastrace

Příspěvekod Johana » 22 črc 2011, 18:05

Evča píše:Dobrý den, mám 3 roky starého fretíka, nedávno jsem s ním byla u veterinářky a on protože se bál tak byl divoký a kousal mě do ruk, ale protože to znám, že to dělá i když se rozdovádí tak mi to přišlo normální, ale veterinářka mi řekla, že bych ho měla nechat vykastrovat, protože je moc divoký já mám, ale strach, aby se mu něco nestalo a myslím, že je na kastraci už docela strarý. Prosím poraďte mi děkuji


Já kastrovala svého prvního freta Vlňáka ve 4 letech, žádný problém s tim nebyl. Záleží na zdravotnim stavu freťáka a jak je dobrý vet. U zdravého freťáka a skušeného veta, který udělá předoperační vyšetření, bych s kastrací 3 letého samce problém neviděla.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kastrace

Příspěvekod silva » 22 črc 2011, 18:31

Ale na druhé straně - kastruj, pokud chceš kastrovat ty, rozhodně bych to nedělala jenom kvůli tebou popsané epizodě, resp. veterinářce. Vystrašené zvíře na veterině může kousat i když je kastrované.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Kastrace

Příspěvekod Johana » 22 črc 2011, 18:35

Souhlasím se Silvou.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kastrace

Příspěvekod martina » 22 črc 2011, 18:39

zrovna jsem chtěla napsat něco podobného, co píše silva. ale případné kastrace se ve třech letech bát nemusíš, to je ještě mladý freťák.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kastrace

Příspěvekod Evča » 22 črc 2011, 19:53

Já jsem to veterinářce také říkala, že se bojí a proto kouše, ale největší problém byl v tom, že tam byla jiná než obvykle oni se tam střídají 2 a tahle mého fretíka ještě ani neviděla takže si určitě počkám až tam bude ta kterou zná fretík i já protože téhle bych jeho kastraci nesvěřila. Děkuji za odpovědi
Evča
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 črc 2011, 17:35

Re: Kastrace

Příspěvekod ŽoFiRo » 22 črc 2011, 20:20

kastrace ale uklidní jen jeho sexuální chování a chování, které je způsobeno hormony, většinou to tedy bývá takové to kousání kdy samec považuje majitele za samici a snaží se ho někam tahat, pokud kouše ze strachu, ve hře, nebo je prostě "agresivní" i mimo říji, pak to kastrace neřeší a pokud ti to doted nevadilo a o kastraci si neuvžovala, pak bych to nechala být.
jinak jsem taky kluka kastrovala skoro v 5ti letech (začal být nesnesitelně "agresivní" a jakmile jsem otevřela klec, hned jsem ho měla někde zakouslýho, když jsem si sedla a dala nohy na židli, aby na ně nemohl, celou dobu jen ležel pod židlí a čekal) a bylo to bez problémů. kastrace samce není nijak náročný zákrok a ani se ničím neliší třeba od kastrace psů nebo koček.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Kastrace

Příspěvekod Terezka :o) » 07 úno 2012, 16:24

V kolika letech teda měsících by se měla samička vykastrovat? A co očkování? Nebude vadit?
Terezka :o)
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 úno 2012, 17:44

Re: Kastrace

Příspěvekod martina » 07 úno 2012, 19:37

všechny základní informace, ke kterým patří i kastrace, najdeš na stánkách fretka.cz. jestli to s fretkou myslíš vážně, pořádně si je celé pročti a co ti nebude jasné, prober s maminkou. když ani ta nebude vědět, přijď se zeptat sem na fórum.

kastrace a očkování nebudou probíhat společně, takže to vadit nebude.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kastrace

Příspěvekod Terezka :o) » 07 úno 2012, 20:32

Dík :)
Terezka :o)
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 úno 2012, 17:44


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron