pomůže kastrace se zápachem?

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod teka.skorik » 31 črc 2011, 23:06

ahoj mám jen menší dotaz lze i fretku vyžlázovat slyšela jsem že se to nesmí dělat ?co je na tom pravdy
teka.skorik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 črc 2011, 22:47
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod Korky » 31 črc 2011, 23:15

kastrácia a vybratie pachových žliazok nie je to isté. vybratie žliazok skutočne zakázané je a môže sa vykonávať len zo zdravotných dôvodov.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod Johana » 31 črc 2011, 23:32

Odstranění pachových žláz u fretky je podle zákona ČR v souladu se smněrnicemi EU protizákonné.
Je možné jen v případě, že by tyto žlázy vyvolávali zvířeti zdravotní problém.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod ŽoFiRo » 01 srp 2011, 00:18

jak píše korky, mezi kastrací a vyžlákováním je veliký rozdíl. pachové (anální) žlázy se nachází u konečníku, kdežto při kastraci se fretka zbavuje varlat nebo u samic dělohy a vaječníků.

vyžlázkování zakázané je, ale přesto to někteří veterináři stále dělají, i když ne všichni to umí. nemusí vybrat žlázu celou a ta je potom normálně funkční, případně může dojít k poškození svěrače nebo střev, takže ze zvířete je pak doživotní mrzák, pokud to ovšem vůbec přežije. nicméně na pachu zvířecího tělíčka to nic moc nezmění a většina fretek žlázky používá jen miminálně. krom toho tyhle žlázy má třeba i pes..

kastrace, zvlášt u samce, pach výrazně omezí, ale fretka přesto smrdět bude a jestli ti smrdí už ve 3 měsících, pak s tím nenaděláš nic.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod teka.skorik » 04 srp 2011, 15:49

no mě teda můj miláček nesmrdí zatím má ten svůj pach ale mě osobně to nevadí, jen mě to zajímalo jestli je to pravda co jsem se dočetla. :D
teka.skorik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 črc 2011, 22:47
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod Johana » 04 srp 2011, 18:25

Sameček po kastraci přestane v řiji značkovat močí, čiže tento pach zmizí.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod ŽoFiRo » 04 srp 2011, 22:04

teka.skorik píše:no mě teda můj miláček nesmrdí zatím má ten svůj pach ale mě osobně to nevadí, jen mě to zajímalo jestli je to pravda co jsem se dočetla. :D


je pravda, že vyžlázkování - odebrání análních žláz, je zakázané a pach fretky to nijak výrazně neovliní, většina fretek žlázky stejně používá jen minimálně

kastrace - odebrání varlat/dělohy a vaječníků, omezí jak zápach (hlavně u říjných samců) tak ovlivní povahu, tedy to, co se týče hormonálních změn.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod teka.skorik » 16 srp 2011, 17:29

no už jsem se rozhodla zatím kastraci odkládám a musím najít jessy parntera aby věděla co to je mít mladý a pak po prvním připuštění se rohodnu jestli jí nechám a nebo vykastruji ale už se těším až bude v říji a pak budou malí mazílci u mě doma :D
teka.skorik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 črc 2011, 22:47
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod ŽoFiRo » 16 srp 2011, 18:19

v to případě se připrav na to, že o mládata už není nijak veliký zájem a může se stát, že je neudáš.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod teka.skorik » 16 srp 2011, 18:37

jo jsem samozřejmě na to připravená rozhodně jsem rozhodlá že u jedné fretky nezůstanu takže si nějaké mladé nechám :D a pak se uvidí
teka.skorik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 črc 2011, 22:47
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: pomůže kastrace se zápachem?

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 srp 2011, 16:07

no taky počítej ale s tím, že se jich může narodit klidně i 12 a víc. odchov je časově i finančně hodně náročný, mimina se přikrmují od 3. týdnů několikrát za den a odstavují se až okolo 8. týdnu, do tý doby stihnou spořádat pořádnou hromadu masa a granulí (pro 6 dospělých fretek a 8mimin jsem letos spotřebovala přes 20kg granulí za těch 8 týdnů a to byly mimina krmený převážně masem, kolik kilo masa padlo nevím, nepočítala jsem.). taky né všichni zájemci jsou seriozní a často si fretku pořídí jen z rozmaru, ta pak končí na ulici, v lepším případě v útulku, takže i s tímhle je potřeba počítat a smířit se s tím, že mládě, se kterým se pipláš pak skončí kdoví kde..
v době březosti nebo porodu mohou nastat vážné komplikace, které mohou samici ohrozit nejen na zdraví, ale i na životě... odchov rozhodně není o tom, mít fretku doma pár dnů, pořádně ani nevědět co její chov odbnáší a už se těšit na to, jak na ní budu chovat..
viz třeba inzerát z ifauny:
PRODáM - Prodám fretku, očkovanou a čipovanou. Je stará 4 měsíce. Z důvodu alergie v rodině.
Cena: 1 000,00 Kč
E-mail: adisek1seznam.cz
Vloženo: 12.08.2011 14:32:33 | Zobrazeno: 17 | Kraj: Středočeský | Editovat | Smazat

a její dnešní inzerát:
KOUPíM - Koupím fretčí holčičku tchořovité barvy, maximálně 8 týdnů starou.
E-mail: adisek1seznam.cz
Vloženo: 17.08.2011 11:19:02 | Zobrazeno: 8 | Kraj: Středočeský | Editovat | Smazat

ano, opravdu nejdříve fretku PRODÁVÁ z důvodu alergie a až poté SHÁNÍ novou.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků