Kastrovat - Ano či ne ?

Pravidla fóra
Vše co se týká operativních zákroků včetně péče před a po operaci, diety... Ptejte se...

Kastrovat - Ano či ne ?

Příspěvekod Veunkaaa » 18 srp 2011, 17:26

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je pro fretku (samičku) lepší kastrace a nebo ne ? Na chov jí nechci jen díky tomu, že si myslím, že tolik zájemců na mláďata by ani nebylo a pak by ještě chuděrky skončili někde v útulku. Z kastrace mám docela strach z důvodu, že se to třeba nepovede a tak dále. Je to dilema, ale zase chodit na ukončování říje a cpát do ní furt hormony taky není určitě dobré. A kdy má vůbec fretečka svou první říjí ? Moje je narozená v květnu jsou jí tedy 3 měsíce, děkuji za vaše názory.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Kastrovat - Ano či ne ?

Příspěvekod martina » 19 srp 2011, 00:47

první říji může mít už v pěti, šesti měsících, ale u té tvojí je pravděpodobnější, že ji bude mít až příští rok na jaře, kolem jednoho roku - ale může to být i déle.

taky jsem měla strach z holčičí kastrace, tak jsem zvolila suprelorin. nějaké info je tady na fóru (vyhledat) nebo na stránkách.

btw to, že nechceš odchovávat (aspoň zatím), zejména když to je tvoje první fretka, považuju za velmi moudré a zodpovědné rozhodnutí.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Operace (i kastrace) fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron