Průjem, nechutenství, hubnutí...

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 bře 2012, 17:47

mě se jednou podřilo si olíznout po entizolu prst a je to fakt hrozně hnusný, takže fretkám jsem to házela do krku v celku, do ničeho to nemíchala a v ničem nerozpouštěla.. v podstatě to tak řeším se všema tabletkama..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod marnelbar » 17 bře 2012, 21:11

majdi myslela jsem si, že dostanete Entizol ;) on totiž rychle zabere a mám ho také osvědčený na 100% , jen stou dopravou do fretčí tlamky je větší problém,dávala jsem ho v pastě ,rozdrtila ho..ono třeba 1/8 musíš nějak odměřit a [url]hooodně to obalila[/url] - nejlépe v maltsofce , kdysi jsem řešila podání entizolu taky na foru a můj tip je s pastou,pokud ji miluje..není co řešit!
renn : i/d dietní granulky od Hillsu pro čičí nebo konzervy ,tak jak psala Majda,pokud je teda papá ....
s granulkama problém nemívám vůbec a i můj vlastní si je občas dá s chutí a to nežere jen tak něco!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 bře 2012, 21:55

léky do MALT-SOFTu určitě ne, je to pasta "projímavá" a tedy léky nemusí mít dostatek času působit.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod Johana » 17 bře 2012, 22:15

Souhlasím s Žofiro. Když podávat lék v pastě, tak v Calopet. Nikdy mne v Malt-soft, nebo Bezopet.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod marnelbar » 18 bře 2012, 08:55

a když fretka nechce calopet ani jiné nesmysly ,tak asi zřejmě přijde na řadu to co ,,miluje,,
odzkoušeno na 12fretkách a kupodivu ten lék v nich ,,vydržel,, a léčil ...a nikdo se neposral ;)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod ŽoFiRo » 18 bře 2012, 11:46

ono ani tak nejde o to, jestli se z ní někdo zesral a nebo ne, až tak účinná ta pasta není, ale krom toho, že podporuje trávení a léky nemusí dostatečně působit obsahuje mal-soft i mléko a mléčné výrobky, což je další věc, která by se většinou při braní ATB dávat neměla.. některé léky by se do pasty (malt soft, multivitamín a jiné) dokonce dávat neměli vůbec, tam zas údajně kvůli tukům, které by znesnadnili působení léku..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod Renn » 18 bře 2012, 15:32

Právě jsem se vrátila domů, byla jsem trochu více zaneprázdněná povinnostmi a naším fretem, kterého jsem co tři hodiny krmila a nutila pít, vstávala k němu v noci, takže jsem nepsala.

Bohužel to, co napíšu, není nikterak příznivé. Jeho stav je velmi vážný, až kritický, přesto vyčkávám na pondělní výsledky odběrů a testů. Ve čtvrtek jsme byly u veta na kontrolu. Trus se dostával do normálu. Ovšem co nás i veta zaráželo byla jeho nemohoucnost, velmi špatná, téměř žádná chůze(ploužení po břiše jen za pomoci předních pacek, kterými mírně křečovitě hrabal jako by chtěl plavat, a pak i třes celého těla, který se zintenzivňoval při manipulaci. Vet to přisuzoval celkové únavě z průjmů a střevní infekci, případně něčemu ve vnitřních orgánech, což se pokoušel zjistit pohmatem a doporučoval ultrazvuk. Ložisko bolesti ani nic divného nenašel. Píchl další injekci antibiotik a dal nám tabletky na 5 dnů domů, že je máme dávat jednou denně. Při zhoršení zavolat a dostavit se. Později a druhý den - v pátek - fret kupř. nebyl schopen se stočit do klubíčka nebo nabok. Zkoušel to, ale ať se snažil sebevíc, což se projevovalo jen na předních tlapkách snahou se mírně nadzvednout a přeťapkat pár cm do boku ovšem velmi velmi křečovitě, jakoby nožky ani nebyly jeho, ve výsledku položil hlavu zpět na zem. Nešlo to. když jsem ho položila v pátek ráno do záchodku(začal být v pelíšku déle nervózní, zase se snažil se nějak vstát), musela jsem mu dlaní podpírat bříško a držet ocásek, aby se vyprázdnil. Asi by to zvládl i tak, ale pomoci se nebránil. Když jsem ho tam dala jen tak, snažil se zacouvat do rožku, ale pochvíli ležel jak přejetá kočka. Krmili jsme ho teplou kaší z převařené vody, reconvalescentní kaše od royal canin a do toho jsme přimíchali pár granulí ferret complete. Sám nežral. Nezvládl dát hlavu do misky. Ze stříkačky se zakuckával. krmili jsme ho na klíně s ručníky a ubrousky ze dvou prstů u sebe, které ochotně olizoval. Pojídle se snažil olizovat si packy a čumáček, ale packy mu nespolupracovaly. Večer byl jeho stav stále stejný, možná horší.Dostavila se horečka(skoro 41 měřeno v podpaží lidským teploměrem), tlapky se mu potily víc už od čtvrtka, začal přerývavě dýchat. Jeho schopnost vnímat okolí byla jen při bezprostředním kontaktu, nebo hluku. Začal být inkontinentní.

V tu chvíli jsem věděla, že je třeba se připravit na nejhorší. Snažili jsme se se Šimonem myslet konstruktivně. Ještě ve tři odpoledne jsme jeh stav konzultovala s naším vetem. Přestože ho viděl za poslední týden třikrát a popsali jsme mu dopodrobna jeho stav, netušil, co způsobuje tyto "laicky řečeno" třesavé epileptické pohyby, nekoordinovanost, horečku. Ještě zvažoval, že by mohlo "být něco s páteří". Volala jsem Alence do útulku v MB, odkud Kenga máme a snažila se konzultovat to, zda má význam tento stav ukončit, nebo jet do Brna. Nečekala jsem zázračnou pomoc, ale spíš jsem chtěla vědět, zda-li se s podobným případem u nějaké fretky v útulku nesetkali. Nejhorší bylo, že nikdo jsme nevěděli, co mu je(dle krevních testů se vyloučil inzulinom, problém s nadledvinkami,..). Další telefonát jsem měla s Pavlou Z, která nám spolu s Alenkou dodala dost psychické síly. Přesto, že v Brně v sobotu neordinují(mají jen do tří po-pá), pohotovost drží zrovna MUDr. Jekl. Domluvila nám tam ráno příjem na 8:30.

Nikdo jsme nevěděli, zda-li fret dožije rána. Byla jsem vzhůru až na pár zadřímnutí celou noc, dávala mu lízat vody a trochu kaše vždy po dvou hodinách, protože toho moc nesnědl. Měl stále horečku. Část třesu a mělký dech jsem přisuzovala horečce. Přebalovala jsem papírové utěrky, protože fret každou chvilku po troškách močil, navíc měl strašně horké a vlhké tlapky. Při jídle jsem mu jemně masírovala bříško a drbkala za oušky. To měl vždycky strašně rád. Dává za to pusinky na nos.. Rána jsme se dožili oba na jedné posteli. Převoz do Brna autem jsme zvládli. Pan doktor se vyptával na věci, na které se neptal ani náš vet. Pochybuji, že by to bylo z protekce, je to odborník od pohledu. Mimo jiné hned na začátku řekl, že má 8 řezáků místo šesti(což je další genetická vada, kromě kryptorchismu, do jedné strany šikmé bílé náprsenky a 4 prstů na zadní tlapce), "tys to chudáku vychytal". Pan doktor hned udělal ultrazvuk, všude ho prohmatal, vyptal se na spoustu věcí(jestli máme koberce, jak vysokou klec, jestli na ní mohl vylézt a špatně skočit dolů, kam chodíme na procházky - jestli do lesa, nebo do města, jestli se nám fretky dostali někdy do lidských věcí jako je hygiena, jídlo,...). Měli jsme s sebou všechny papíry odběrů a nasazených ATB včetně seznamu toho, co žere kromě granulí a přibližně jak často. Pan doktor udělal další krevní testy, ultrazvuk a freta napojil na kanylu, aby mohl být na infuzích. Řekl, že mu podá postupně dvoje ATB, ale že jeho zdravotní stav je kritický. Nejpravděpodobnější se mu zdá svalový zánět či něco na mozku, co intoxikovalo mozek natolik, že způsobuje nekoordinovanost pohybů a třes. Další výsledky budou v pondělí. Každý den tam teď volám(tedy vlastně jen včera večer a dnes odpoledne), stav je stále stejný... V pondělí napíšu více.

BTW někdy se může stát, že píšu zbytečné detaily. Jsem trochu vystresovaná, tak mi to odpusťte. Kdybych věděla, že se průjem "zvrhne" v takový stav, kterým freťáček nyní prochází, jedu do Brna rovnou. Ale to vám nikdy nikdo neřekne a koneckonců ani nezaručí. Zákazala jsem si "co by, kdyby", ale nejde to.

Doma mi teď chodí po všech skrýších Kokosek(brácha Kengího) a hledá ho. Rve mi to srdce. Jdu žehlit.

Na místě
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod Johana » 18 bře 2012, 19:32

Renn, moc držíme Kengovi a tobě palce!

A je dobře, že píšeš o problému detailně, v budoucnu to múže někomu pomoci.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod martina » 18 bře 2012, 21:07

ano, pro někoho dalšího je určitě dobře co nejpodrobnější popis, pro tebe možná taky, je dobře se vypsat. s tím si rozhodně hlavu lámat nemusíš, že "moc píšeš".

je mi kengího moc líto :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod majda » 19 bře 2012, 11:05

Renn, je mi to líto, držte se. U nás žere jenom Sam - Pytrísek včera ďobnul asi dvě kočičí granule, když byl venku z klece. Krmím ho rozředěným i/D a stříkačkou, ENtizol včera večer vyblinkal, tak jsem mu dala hoďku oraz a zkusila to znova s Multivitamínovou pastou (předtím to měl v Calopetce). To už jsem do něj dostala. Potřebuju aby se rozežral, je jak věchýtek...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod pinina » 19 bře 2012, 12:48

Renn - držíme tlapky, je to strašný, když jsou ty naše prdelky takhle nemocný. Já si tento víkend s Bobánkem taky prošla peklem...

Majda - koukám, že si s klukama taky pěkně užíváš :( Takže taky držíme tlapky, ať se Pytrísek rozpapá a je zase brzy fit.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod Renn » 20 bře 2012, 14:48

Nové zprávy z Brna:

Na 90% se jedná o lymfom. V sobotu ráno, když jsme freta přivezli k MVDr. Jeklovi, nebyl schopen se hýbat, apaticky, nepřítomně ležel jako hadr v poloze, jak jsem jej uložila. Měl horečku, zimnici, třásl se po celém těle a povrchově dýchal. Žral jen tekutou stravu olizováním prstů. Dnes je na tom lépe, stav se mírně zlepšil. Už zvedá hlavu, reaguje na okolí, pohybuje se pomocí předních pacek. Zadek a zadní packy stále tahá. Baští "rozežírací" kaši - sám, i tak je na infuzích, aby se kontroloval přísun živin, vitamínů. Je na prednisonu(dávku zatím nevím, každopádně pokud se dočkáme domácí péče, napíši později). Uzliny zatím v pořádku, psinka se díkybohu také téměř vyloučila. Operace ho zatím žádná nečeká, krevní testy potvrdily zvýšené hladiny "čehosi", co by mohlo odpovídat játrům nebo ledvinám. Doktor mi narovinu řekl, že mu při příjmu dával méně, než 10% naději na přežití. Dnes odhaduje 60-70%. MVDr. Jekl nám freťáčka doslova vytáhl hrobníkovi z lopaty! Děkuji také MUDr. Pavle Zemanové a Alence Nedbalové z MB útulku za konzultace po telefonu, rady a slova podpory! Zítra mu bude odebrána krev na potvrzení diagnózy a zjistí se, zda-li prednison zabral. Kengí má podle slov veta chuť bojovat, takže snad vše dopadne uspokojivě, dostane se domů a bude nám tu ještě několik dlouhých měsíců nebo ještě lépe roků dělat s bráchou (ne)pořádek...

Děkuji všem za podporu a slova, která mi pomohla v těžkých chvílích.

Ač jsem dosud toto opomíjela, nejspíš si povedu "fretčí deník". Nejen pro sebe, ale hlavně pro všechny, komu by mohly být informace užitečné. Nehledě na to, že psát dál v tématu "průjem a hubnutí" již nemá význam. Počkám na potvrzení diagnózy a budu jen ráda, pokud Kengího nemoc někomu pomůže ke včasnému rozeznání situace "banální virový průjem versus vážné onemocnění" a informacích o léčbě. Sama jsem informací o lymfomu u fretek našla velmi málo.

Ráda poskytnu i výsledky krevních odběrů, ultrazvuku a sona z Brna, indikované léky a finanční stránku věci. Dej vyšší moc, aby vše dopadlo co nejlépe...
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod martina » 20 bře 2012, 15:46

pokud budeš chtít, můžu ti vlákno přejmenovat nebo rozdělit na dvě. je moc dobře, že v téhle těžké chvíli chceš a jsi schopná se podělit o informace, jsou moc důležité.

kengího je mi moc líto a tobě držím palce, aby ses vždy dokázala správně rozhodnout, co je pro něj nejlepší.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod pinina » 20 bře 2012, 17:13

Renn dál držíme tobě i freťáčkovi palečky. Nad námi visí ta samá diagnóza - lymfom, čekáme na výsledky histologie...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod Renn » 20 bře 2012, 18:40

Marti, díky, počkám na potvrzení diagnózy a pak dám vědět. Dívala jsem se, že tu není(pod "zdraví i nemoc fretek") téma "lymfom", takže potvrdí-li se diagnóza, založím. Je mi jasné, že zprávy nejsou dobré, ale rozhodně lepší, než kdyby měl Kengouš psinku. toho jsem se nejvíc bála. Vím, že lymfom u fretek vzniká zatím z neznámých příčin. U Kenga tomu jistě přispívá genetika a zjevné vady. NECHCI HO DRŽET PŘI ŽIVOTĚ ZA KAŽDOU (SOBECKOU) CENU, ale když se tak snaží bojovat, chci mu dát šanci. Nemůže za to, že se narodil s genetickými vadami. Jen původní majitelé, kteří ho i sbráškou a mámou nechali v krabici v lese napospas osudu vědí, jestli došlo k příbuzenskému křížení, či jinému neetickému krytí. Oba kluky jsem dala vykastrovat, aby geny nešířili dál. Kodos (přejmenován díky pidi-vzrůstu na Kokose-Bobiška) je zatím zdravý, jen psychicky špatně snáší, že jsme mu "vzali bráchu". Uvažuji o adopci nějaké fretečky/freťáčka z útulku. Kdyby došlo na nejhorší, aby Bobiš nezůstal sám. Přecejen je jim oběma rok a půl, je velká šance, že si zvyknou...
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod marnelbar » 20 bře 2012, 19:44

Renn , držíme palce a tlapky ! chjo :(
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod Renn » 20 bře 2012, 22:28

marnelbar, starostí s fretečkama, kterým osud nepřeje, máte sama dost. My jsme s přítelem na to dva. A to jak psychicky, tak finančně(byť jsem od listopadu nezaměstnaná a navíc mi onemocněla maminka). Snažím se prodávat šperky, co doma vyrábím. Kluci mi u toho vždycky fandí z pod peřiny:-), musím dávat bacha, abych na ně nepoložila krabici s korálky, umí se rozplácnout pod prostěradlem jak chlupatí lívanci. Většinou je to tvoření vysílí rychleji, než mě:-)). Mimochodem jsem viděla svého přítele za téměř deset let vztahu snad podruhé brečet. Bylo to zvláštní... melancholické, dojemné a více než cokoli tak lidské, že jsem si znovu uvědomila, jak hodného a obětavého muže mám po svém boku.
Kdyby byly peníze, adoptuji všechny fretky z útulku a nechám se sežrat zaživa :lol: . To ne, spíš bych se nabídla jako dočasný azyl všem fretečkám, které to mají do "oficiálních" útulků daleko. Stejně tu mám ooobrovskou klec furret big tower. Kdyby v ní nebyla miska se žrádlem, práší se na ní zcela zbytečně. Kluci si zvykli běhat na volno v místnosti, spát v papírové krabici, do které vede roura, pod topením, nebo ve skráši mezi plyšáky. A když jsme doma oba, mají přístup kamkoliv, jsou pod dozorem. Nejkrásnější pocit je, když přijdou až k nohám, koukají nahoru a čekají, až je vezmeme do náruče a poškrabkáme kožíšky. To je potom pusinek na nos!
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Prujem a hubnutí

Příspěvekod Johana » 22 bře 2012, 18:20

Renn moc na vás myslíme a držíme palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod PxNxDx » 17 kvě 2012, 17:24

Ach jo... nechci malovat čerta na zeď, ale něco se mi nezdá na Terez. Cca 3den odmítá oblíbené ňaminky (topinish, pusinky od Gimpetu ani ty barevné kuličky). Předečírem se objevila v kleci čmouha (pravděpodobně po utřebí zadečku od průjmu). Dnes je potřené celé dno klece.. v záchodku nic moc a když jsem ji přistihla při činu je to spíše hnědá voda než bobek.Je pravda, že včera měla kousek melouna, tak že by třeba z toho? (ten si vzala a snědla). Nejsem si jistá, jestli vůbec žere, protože jsem se na to nezaměřovala, ale pravděpodobně ani tomu nic nedá.
Takže suma sumárum = nechutenství, vodovatý průjem a celková "pomalost" na Terezčin styl.
Zítra musím na zkoušku, v Pondělí také, ale jestli se to přes víkend nezlepší má cenu s tím mazat na veterinu že?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod martina » 17 kvě 2012, 21:13

myslím, že sis odpověděla sama :o)
a modli se, aby "po neděli" nebylo za moc dlouho, víš že někdy je to fofr...
držím palce, ať je terezce líp "samo od sebe" a veterina není třeba. třeba nebude... :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod PxNxDx » 17 kvě 2012, 21:23

no je mi to jasný.. trochu mě to vyděsilo takhle z ničeho nic. A člověku se trochu uleví, když to někomu řekne, ačkoliv odpoveď zná.
Neodvedu si představit Terez táhnout na veterinu :?
Ale pokud se mi to zejtra ve škole povede rychle, stihnu to možná i zítra
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod PxNxDx » 28 kvě 2012, 07:15

A je tady první kolo. Min. tejden jsem nechutenství zažehnali Calopetkou všude i na granulích a glukopurem do vody.. Terez se přes víkend spravila a vše OK. Od Čt-Pá je to zase to samý... všude hnědý čmouhy, jak se utírá, v záchodku jen hnědá voda.. nežere :?
Nevim, jestli ji brát na veterinu hned a stresovat tím sebe spíš než ji a nebo vzít jen trochu něčeho ze záchoda, že by se na to na vet. mrknul.. MUSÍ BEJT VZOREK NAPROSTO ČISTEJ BEZ KOČKOLITU?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod pinina » 28 kvě 2012, 08:15

Mně kdysi doktorka Chylíková řekla, že kočkolit nevadí. Že ho od hovínek a breber bezpečně rozezná :) Ale i tak se snažím brát hovínka na vzorek co nejčistější. Což teda u průjmu dost dobře nejde, no...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod majda » 28 kvě 2012, 14:10

Mazala bych s ní na veterinu, ať jí vet prošmátne a vyšetří. V Praze teď byly dva případy - začalo to nechutenstvím, průjmama a skončilo bohužel špatně. Zatím nikdo netuší proč - obě fretky byly hospitalizované a měly veškerou možnou péči, všechna možná vyšetření....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod martina » 28 kvě 2012, 15:47

souhlas s majdou, jednoznačně hned na FRETČÍ veterinu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod PxNxDx » 29 kvě 2012, 17:15

no zejtra mažem... dneska jsem tam volala a doufám, že bude vše Ok. Vyloženě FRETČÍ veterinu si troufám říct, že máme až v jablonci a teď mi dovolenou nedaj, abych tam mohla sjet :? Takže nám provizorně bude muset stačit kvalitní veterina obecná. Pevně věřim tomu, že když vědět nebude, odkáže nás na patříčná místa (a do háje nemyslim)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod Johana » 29 kvě 2012, 17:54

Tož moc držim palce. Ne každý vesnický vet je "fretkoblb", žel je jich většina :(
Písni jak ste dopadli.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod Cat » 23 říj 2012, 23:39

Ahoj,
fret před cca třemi týdny trochu průjmoval, jen spal a odmítal žrát, takže jsme hned letěli na veterinu. Měl zánět střev, dávali jsme Entizol a Probican. Pak byl v pohodě, až tuhle neděli večer, když jsme přijeli z víkendu, nechtěl běhat a ofrňoval se na granule. Tak dostal Shiny Cat, zdlábnul půlku, ráno druhou a odpoledne chroupal i granule. Bobky přímo ukázkový, běhá, hraje si, jen o něco víc pospává. Dneska jsem si všimla, že mezi normálníma bobkama vytlačil i takový průsvitný hlen.
Může to být ještě následek toho zánětu nebo nám začíná nový problém? Na veterinu se mi to tenhle týden nehodí - mám nemocnou babičku. Kdyby byl akutní problém, tak bych si to samozřejmě zařídila, ale když mi tady okusuje nohy, tak mi ani jako nemocnej nepřijde. Tak nevím, jestli to zařadit do kategorie "hned zítra na veterinu" nebo "počkáme a uvidíme"?
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod martina » 24 říj 2012, 00:36

hlen nebo i jiná barva stolice může být (ale nemusí) následek nedávného zánětu. střevům pak chvíli trvá, než obnoví mikroflóru a začnou zas produkovat ty správný barvy, tvary a konzistence. do jaké kategorie tohle nepříjemné extempóre zařadit, zjistíš zítra ráno. až se podíváš do záchodu, případně do pelíšku, budeš mít větší jasno.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Průjem, nechutenství, hubnutí...

Příspěvekod Cat » 24 říj 2012, 06:48

Tak dneska ráno bobky vcelku normální, fret řádil jak černá ruka, posnídal a teď má spací pauzu. Dostává Probican, tak doufám, že to jen byla nějaká epizodka...
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

PředchozíDalší

Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron