Apatie

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Apatie

Příspěvekod Martik » 08 říj 2011, 20:06

Dobrý večer všem,
chtěla bych se Vás zeptat na vaše zkušenosti. Mám doma nemocnou freťulku. Je apatická, celková slabost, jen polehává, dojde maximálně na WC a nažrat se. Včera jsme byli na veterině dostala infuzi, antibiotika. V krvi měla zvýšené ALT a AST. Na sonu měla mírně zvětšená játra. Dneska ráno jsme byli znovu na infuzi a atb. a zítra jdeme na další. Bohužel zatím žádná změna.
Máte někdo podobné zkušenosti? Jak to u Vás probíhalo?
Děkuji všem za reakci. Moc se o ní bojím.
Martik
Martik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2011, 19:50

Re: Apatie

Příspěvekod Johana » 08 říj 2011, 21:22

Martik: Jak je fretka stará? Je to samec nebo samice? Je fretka kastkovaná? Kde jste byli na veterině?
Jaké konkrétní hodnoty biochemie (ALT, AST a ostatní) fretka mněla? Jaké ATB a v jakých dávkách fretka dostává?

Bez těchto info ti asi zde žel nikdo neporadí...ani kdyby byl veterinář, což já nejsem.

Napiš více info. Držím fretce palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Apatie

Příspěvekod Martik » 08 říj 2011, 21:52

Omlouvám se, jsem nervózní, aby vše dobře dopadlo a uvedla jsem půlku informací.

Jedná se o 6 letou kastrovanou samici. Byli jsme na Plzeňské veterině RPVET.
Hodnoty biochemie, které byly mimo meze:
Monocyty 1,3 (0-0,4); Sodík 140,4 (146-160); ALT 3,69; AST 1,48.
Jinak jsem zapomněla napsat, že se také potýkáme s teplotou :-( Včera měla 40,1. Dnes 39,8.
Včera i dnes dostala Ranital, Sunulox a Vetalgin.
Zítra ráno jdeme opět na veterinu, tak budeme zase snad o něco chytřejší.

Měl někdo z Vás s fretečkou podobné problémy a může se podělit o své zkušenosti?

Děkuji
Martik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2011, 19:50

Re: Apatie

Příspěvekod Johana » 08 říj 2011, 22:12

Martik: pokud jde o 6-ti lefou samičku...to je už dle mne fretka-senior,
pokud má zdravtní problémy, řešila bych je přez VFU Brno (MVDr. Jekl nebo Hautman), nebo MVDr. Vítězníková (Praha), nebo MVDr. Chylíková (Praha), nebo klinika Benet (Bratislava - SR)

Hodnoty které posíláš nejsem schopná (jako laik) porovnat neni s čim a ani netuším kam bych je na porovnání mohla poslat, protože neuvádíš jednotky v čem to bylo spracované.
Prosím pošli výsledky biochemie i s jednotkami v čem byli vyhodnocované (ideálně i na jakém přístroji)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron