problém s předkožkou

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

problém s předkožkou

Příspěvekod silva » 08 lis 2011, 21:52

Pro info, kdyby někdo trpěl podobným problémem: nedávno jsem si všimla, že náš šestiletý Sam zvláštně čůrá. Občas k tomu i pokníkával, jako by mu to nebylo moc příjemné, a hlavně vyloženě bylo vidět stahy svalů, jak tu moč ze sebe vypuzuje. Tak jsme se šli ukázat na veterinu, a ejhle, ona z toho byla diagnóza.Nešel mu pořádně vybavit ven pindík, a jak byl takový jakoby skřípnutý, vadilo mu to při močení. Takže jsme dneska čerstvě po operaci - příslušná dírka byla zvětšena (paní doktorce se to povedlo tak akorát, takže proti původnímu předpokladu ani nemáme stehy).
Akorát netuším, jestli se mu tam ta tkáň nějak slepila až poslední dobou ( to je prý taky možné) nebo jestli jsem si toho jenom dřív nevšimla (mám ho rok a ono to bylo vážně nenápadné)... Tak nám držte palce, ať jsme brzy fit. :-)
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: problém s předkožkou

Příspěvekod Johana » 08 lis 2011, 23:07

Silvo,
nemněl fret náhodou zjištěné při operaci cysty na přirození/předkožce?

Toto sme před lety operovali v SR u (už teď nebohého) Vlňáka. A i jiných samcú!
Velké skušenosti má s tímto MVDr. Punčochářová (na SK foru má nick Sana)
Dej pls vědět, co Samovi bylo konkretně operováno, léčeno a případně jaké byly výsledky z histologie (pokud se tento rozbor dělal) u Vlňáka byl tenkrát výsledek maligní.
Díky za info.

Držíme moc Samovi palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: problém s předkožkou

Příspěvekod silva » 09 lis 2011, 09:14

Moc tomu nerozumím, ale pokud jsem pochopila, tak u nás šlo nakonec opravdu jenom o naříznutí, žádné cysty, nic, takže histologii nebylo z čeho brát. (Ani není šitý). Tím pádem jenom pindíka omýváme v heřmánku a s mesokainovým gelem přetahujeme předkožku, aby se to zas nespojilo. (Možná se pak začnu živit jako gejša :-)
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: problém s předkožkou

Příspěvekod Cat » 14 dub 2012, 11:26

Problém s předkožkou sice nemáme, nicméně píšu sem... Ten můj malej pitomeček se škrábnul (kousnul?) na pindíkovi, krve jako z vola :-( Nejsem doma, ale našli jsme tu ochotnou paní doktorku. Přiznala, že fretky jsou pro ní exotický zvíře, ale vydezinfikovala mu to a dala antibiotika (injekčně). Domů jsme dostali betadinu na vyplachování a marbocyl. Měli jste něco podobnýho u freťáka? Jak rychle se to bude hojit? Zatím se zdá v pořádku, ale občas mu to trochu krvácí. :-( V týdnu s ním rozhodně skočím na kontrolu, ale to krvácení mě trošku děsí. Navíc by hrozně rád ven a to se mi fakt nechce - leda bych mu vyrobila nějakej návlek, aby si tam nezanesl bordel. Jenže to by na sobě určitě nesnesl. :-)
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: problém s předkožkou

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 dub 2012, 16:21

daleko pravděpodobnější, než že by se poškrábal/pokousal je, že se někde zaháknul, je to u říjných samců hodně častý problém, jde o prokrvenou tkán, takže krvácet to bude hodně, ale většinou není potřeba to nějak víc řešit...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: problém s předkožkou

Příspěvekod Cat » 14 dub 2012, 21:08

Celej den prospal, pak si vysloveně vynutil, že chce ven, lítá jako torpédo, nějaký maso taky sežvejkal, tak to snad bude dobrý. Sice mu to občas ještě krvácí, ale už je to jen malinko. Ráno jsem z něj byla na mrtvici, když to není pes nebo kočka, tak se rozseká on. Jakej já bych bez zvířat měla život... takovej klidnej, nudnej, bez vzrušení... :-D
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků