Zánět horních cest dýchacích

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 14 kvě 2012, 12:17

Tak se opět vracím k původnímu tématu. Bobíšek stále nepapal suché granulky, tak jsme navštívili paní doktorku Chylíkovou. Ta zjisitila, že malej má červené mandle a zvětšené uzliny na krku. Protože se to nelepšilo, tak mu udělala výtěr a poslala ho na rozbor, abychom zjistili, jaká brebera nám tam dělá paseku. Rozbor trval delší dobu, tak jsme se v mezičase znovu sešli a paní doktorka Bobíka přispala, aby si mohla vzít vzorky tkání. Oholila ho pod krčkem a za pomoci sona a ultratenké jehly mu propíchla krček a vzala vzorky z mandlí a uzlin na cytologii, protože chtěla vědět, co přesně se tam děje. A opravdu zjistila zánětlivé změny na mandlích i v uzlině. V současné době už známe i výsledek rozboru, Bobánek tam má Pseudomonas (Flavimonas oryzihabitans 1). Paní doktorka říkala, že ho to musí fakt pekelně bolet :( Momentálně čekáme, až náš plzeňský doktro Protiva sežene lék a začneme ho hned podávat. Lék je bohužel na objednávku, tak musíme počkat. Prozatím nám dal alespoň nějaký sirup, který by měl zmírnit otok těch mandlí. 22.5. jedeme na kontrolu za paní doktorkou do Prahy, tak uvidíme, jestli už se to začne lepšit.

Pár fotek s oholeným krkem zde: http://pinina.rajce.idnes.cz/Bobes_kveten_2012/
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Johana » 14 kvě 2012, 16:10

Ať Bobíškovi léky na tu hnusnou bakterii co nejdřív zaberou, držim palce.
Jestli sem nehledala blbě tak sem vygooglila, že tyto bajterie žijí v odpadních vodách, trusu, hlíně (asi snad všude) a postihují nejen zažívací a dýchací trakt, ale i močový trakt. No fujtajxl.

Dáváš Bobíškovi něco na posilení imunity? Já mám výborné skušenosti s Plerasanem.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 15 kvě 2012, 21:33

Johanko, nic mu nedávám, jen ebi-vet sirup. Ode dneška dáváme atb, tak nám držte palce, ať zaberou a malej se konečně uzdraví.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Renn » 16 kvě 2012, 08:59

Pininko myslíme na Bobiška i na Tebe! Bobiš toho už díky tobě zvládl tolik, že i tuhle potvoru přemůže. Věřím tomu! Podrbkej ho za mě v kožíšku, bude lépe. Držíme palce i packy, co to jen jde!
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Johana » 16 kvě 2012, 10:26

Skusila bych ten Plerasan V na podporu imunity. Fretkám chutná, je vysloveně přírodní. Majda ho má v obchúdku.
Palce držíme malému stále a všechny.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 16 kvě 2012, 11:00

Holky díky moc za podporu. A podrbkání ráda vyřídím ;) Podporu imunity zkusím probrat s dr. Chylíkovou.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 04 črc 2012, 11:49

Tak konečně se snad můžu odvážit napsat, jak to s námi vypadá, aniž bych něco zakřikla. Bobo bral 3 týdny antibiotika, které bohužel jako vedlejší účinek snižovala chuť k jídlu. Takže krmení kaší pokračovalo. Po dobrání atb byl na kontrole a zánět v krčku se opravdu vyléčil. Krev byla v pořádku, krk čistý a uzliny zase v normě. Dohodla jsem se s vetkou, že po pár dnech (až odezní účinek atb) ho mám zkusit nechat trochu hladovět, aby začal sám chroupat granule. Nemá ale hladovět déle jak 12 hodin, to by u něj bylo špatně vzhledem k té odebrané slezině a podlomené imunitě. Bohužej jsem po dvou dnech zjistila, že při krmení kaší se nám objevuje někde v puse krev. Bobovi se totiž udělalo nahoře na patře za předníma zubama bebí, něco jako aft. A při lízání kaše nebo i jen vody mu to krvácelo, jak rejdil jazykem a lízal. Takže opět komplikace. Ze stěru se zjistilo, že jde o zánět (nikoliv karcinom, kterým mě paní doktorka zase vyděsila), takže jsme to léčili heřmánkovým čajem, který malej dostával lízat. Boláček se ovšem zvětšoval a stále krvácel, protože Bobo nechtěl sám jíst a musela jsem ho pořád krmit kaší. A při tom krmení si vždycky ten povrch ranky sedřel a krvácelo to. Nakonec pak nastal zlom a jako blesk z čistého nebe začal Bobíšek papat granulky. Tím pádem si přestal odírat to patro a začalo se mu to hojit. Od paní doktorky dostal 2x injekčně něco na podpoření a posílení imunity a opravdu se pusina hojila přímo před očima. Dnes už to budou skoro tři týdny, co malej začal papat. Občas teda s přemlouváním, ale na to jsme za ty roky zvyklí. Takže shrnuto a podtrženo to vypadá, že Bobánek už je z toho všeho venku a bude už dobrej. Zatím teda dostává pořád ten heřmánek, ale už je tam fakt jen malá jizvička. Takže od 26.2., kdy začaly naše trampoty, už se konečně máme oba dobře, Bobo i já ;) A hlavně pořád ťukám, abych to nezakřikla a bylo to dobrý!!!
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod PxNxDx » 04 črc 2012, 11:52

uf. Tak hlavně, abyste to už měli za sebou. Ty koplikace se občas uměj nasčítat... když se to nejmíň hodí obzvlášť :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod martina » 04 črc 2012, 12:07

vy jste si to teda taky uměli vybrat!! tak hlavně aby už bylo opravdu všechno zlé za vámi, držím palce.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Johana » 04 črc 2012, 21:08

UF, vytrpěli ste si sakra dost.
A moc ráda čtu dobré správy!
Já bych Bobánkovi začala hned dávat Plerasan V, je to na podporu imunity
http://www.zbozi.cz/vyrobek/plerasan-v- ... ejlevnejsi
a taky losový olej (já používám zn. Kronch) http://www.zbozi.cz/?q=kronch%20lososov ... nejsi&po=5
Moc držím palce aby byl Bobánek už OK.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Předchozí

Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků