Zánět horních cest dýchacích

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 28 úno 2012, 08:24

Tak a je to tady... Po tolika letech je Bobo prvně nemocný s nachlazením :( Když jsem včera přišla z práce, tak nevylezl z postýlky a pořád chrněl. Po třech hodinách jsem ho teda hlazením probudila, malej vylezl, vyčůral se a zalezl pod stůl do pelíšku. Už druhé varování, že se něco děje, protože jindy si musí prozkoumat teritorium a zajít si do vany k bazénku. Tak jsem ho vylovila a zjistila jsem, že divně jakoby pořád polyká a že se mu i hůř dýchá. Přišel mi i teplejší na tlapkách a na nose. A pořád jenom polehával a neměl o nic zájem. Tak jsem ho sbalila a jeli jsme na veterinu. Paní doktorka ho poslechla, plíce jsou prý čisté, ale při prohmatání krčku zjistila větší bolestivost a při pohledu do tlamičky otok horních cest dýchacích. Usoudila, že nebudeme otálet a nasadila mu atb. Synulox 1/2 tbl. po 12-ti hodinách. Doporučila nám vlhkou stravu, aby to Bobíka nedráždilo v krčku (což teda u nás bohužel neprojde...), zkusit čaj proti nachlazení, ale že není dobrej, že ho asi do něj nedostanu a pak ještě dávat líznout trochu medu. Ten teda Bobo nerad, ale v teplý vodě rozpuštěnej ho pozře. V noci a ráno měl Bobo záchvaty pšíkání a začaly mu téct z nosánku nudle, takže se rozjela rýma. Máte někdo nějakou radu, jak nejlépe a nejrychleji tchoříkovi pomoci? A jaký je váš názor na ten med? Jinak vodu do něj pro jistotu láduju osobně (má rád teplou vodu se špetkou glukopuru ze stříkačky) a nějaký granulky večer taky spapal, i když bylo vidět, jak ho to při polykání bolí...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Janda » 28 úno 2012, 13:29

Ahoj loni jsem prozivala neco podobneho u dvou fretuli najednou.Taky dostali antibiotika.Dost dlouho jim trvalo nez se z toho dostali oproti nam lidem cca 14dni.Taky jsem musela prikrmovat macenymi a rozmackanymi granulemi.Me pomaha krmit je z prstu daji si spis rict/potvory rozmazleny/ :P Tak to muzes zkusit.Moji fretule milujou cerny caj s medem po tom se muzou utlouct a obcas liznou i lipovy cajik s medikem.Taky se osvecil jitrocelovy sirup a kapnout par kapicek citronu do napajecky nebo smichat s cajem.Jinak i nyni pokud slysim nejake to kychani tak preventivne davame ten cajik s medikem a je klid.Prejem brzke uzdraveni.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 28 úno 2012, 14:01

Ahojky Jando, před chvílí jsem o tom četla na fretka.kom, kde jsem hledala nějaké zkušenosti ;) Jsem ráda za každou radu, takže po práci to vezmu přes lékárnu a nasadíme páky proti nachlazení. Koupím sirup, citron mám, domácí med taky. Rozmáčené granule jsem včera zkoušela taky, samosebou že z prstu a s přídavkem sirupu ebi-vet, ale moc to nefungovalo. Tak se pak chudáček napapal těch suchých granulek no... Bude to boj, mám doma hodně velkýho rozmazlínka jedináčka, kterej mě má omotanou kolem tlapky :lol: Tak snad to zabere a prdelka se brzy uzdraví.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 28 úno 2012, 16:42

Návrat domů nebyl zrovna radostný, Bobánek ranní dávku antibiotik vyblinkal :( Snažila jsem se do něj dostat rozmočený granule, ale nejde mi to. Bobo se zpočátku i snaží lízat, ale přijde mi, že z toho olizuje jen vodu a drobky granulí odlétávají od jazyku pryč. Takže nesní nic. A vždycky se pak najednou škubne a snaží se utéct. Přijde mi, že je to po tom, co se mu do pusy dostanou i ty granule. Takhle jsme to zkusili párkrát a pak už nechtěl vůbec. Zkusila jsem tu kaši dát do pytlíku a ustřihnout roh a dávat mu to takhle. Opět lízal, ale cucky z kaše lítaly všude jen né do pusy. Tak jsem mu dala aspoň vodu s jitrocelovým sirupem a medem, to mu šmakovalo. Večer to zkusím dát do čaje. Ale nevím teda, jak do něj dostat jídlo :(
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Janda » 28 úno 2012, 20:10

Zkus ty granulky rozmocit uplne az jako na bahno a udelat z toho takovou ridkou kasi.Moji kdyz tam byli mezi tim tvrdsi drobecky tak taky prskaly.Drzime palecky.Kdyby nechtel bastit nic tak zkus do nej nacpat nasilim strikackou.Nebo moji bobani miluji koteci mleko s kotecima vitaminovyma vlockama nebo masicko to by se mu taky mohlo dobre polikat.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Johana » 28 úno 2012, 20:40

Janda píše:Zkus ty granulky rozmocit uplne az jako na bahno a udelat z toho takovou ridkou kasi.Moji kdyz tam byli mezi tim tvrdsi drobecky tak taky prskaly.Drzime palecky.Kdyby nechtel bastit nic tak zkus do nej nacpat nasilim strikackou.Nebo moji bobani miluji koteci mleko s kotecima vitaminovyma vlockama nebo masicko to by se mu taky mohlo dobre polikat.


Pokud máš ponorný mixer, skusila bych ty rozmočené granule rozmixovat. Stejně se dá rozmixovat i vařené maso s polévkou. Pokud fretka nechce jíst sama, ponornym mixerem namixuješ i tak řídkou kaši aby šla do stříkačky.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 29 úno 2012, 06:58

Holky díky za rady. Zkoušela jsem to rozňahňat úplně na jemno, ale ze stříkačky mi to nešlo. Ponorný mixér mě nenapadnul. Jediné, co jsem do něho dostala bylo trochu žloutku, maličko jogurtu a čajík s medem a jitrocelovým sirupem. Dopoledne zajedu z práce na otočku domů a zkusím rozmixovat ty granule a nacpat mu to stříkačkou. Jenom mám příšernej strach, aby se mi při tom neudusil, aby to náhodou nehuplo do druhý dírky.... Jinak Boban vypadá o malinko líp, sice pořád pšíká, popotahuje nosíkem a občas musí přidejchávat pusinkou, má prostě ucpanej nosík. Ale není už apatickej, hodně teda odpočívá, to jo, ale už za námi běhá a projevuje zájem. Ráno jsem měla u tašky připravenou do práce okurku a malej se mohl přerazit, jak oblejzal kolem botníku a nasával. A pak rval koberec u pokojíčku, protože do něj chtěl jít. Tak snad už je mu trochu líp, ale to jídlo do něj musím dostat no....
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Janda » 29 úno 2012, 11:22

Musis ty granulky trosku naredit aby to lezlo ze strikacky.Ja krmila uplne tou nejmensi strikackou a celkem v pohode,teda az na ty boje no.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 29 úno 2012, 11:51

Huráááá, tchořík je nakrmený :) Ponorným mixérem šla udělat nádherně hladká kaše, která lezla dobře stříkačkou. Ani jsem s Bobánkem nemusela bojovat, krásně papal. Zbaštil odhaduju tak 25 ml kaše (něco nám teklo po bradičce), zapil to vodou s medem a jitrocelovým sirupem a pak jsem ho dala do klece a mastila zpátky do práce. Tak snad už to bude lepší. Ještě jednou všem moc děkuju za rady a hlavně Lence za ranní konzultaci, jak krmit stříkačkou a hlavně psychickou podporu :)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 01 bře 2012, 09:55

Mám ještě dotázek... dá se nějak tchoříkovi pomoci s tou rýmou? Chudáček se zejména v noci docela dusí, pšíká tak děsně, že mám obavy o jeho hlavičku (páč když je poblíž nějakého nábytku nebo šprušlí od klece, tak si o to tu hlavu omlátí), z nosu mu teče a evidentně ho má ucpanej, protože musí přidýchávat tlamičkou. Je na něj ráno srdcervoucí pohled, když ho vyndám z klece a položím do deky na gauč. Záchvatem pšíkání div z gauče nespadne a pak tam tak leží, naprosto zničenej s uslzenýma očičkama, nudlí u nosu, nastevřenou tlamičkou a vyplázlým jazykem... Jinak vypadá lepší, už se trochu přes den proběhne, osoby odcházející z obýváku pečlivě sleduje (co kdyby šel někdo do lednice a chtěl mu dát něco dobrého) a včera si vynutil (lépe řečeno vydrápal) přístup do pokojíku :)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod martina » 01 bře 2012, 10:39

já myslím, že nijak, stejně jako u lidí i u fretek se při rýmě o moc víc než čekat, až to přejde samo, dělat nedá. pokračuj v tom, co děláš, bobovi se evidentně trochu ulevilo, víc mu asi pomoci nemůžeš.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Amy » 01 bře 2012, 14:40

Ahoj,
já jsem kdysi u osmáků dělala na rýmu ( tedy aspoň na uvolnění dutiny nosu ) napařování nad heřmánkovým čajem a docela to pomáhalo. Fretka by mohla být v tomhle směru i víc ovladatelná :-) asi to rýmu nevyléčí, ale na noc a po ránu na zlepšení dýchání by to pomoci mohlo. Zkusit opatrně, aby nedošlo k přehřátí fretky.
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Johana » 01 bře 2012, 21:32

Mně kdysi u Vlňáka (při onemocnění plic) kdy fret mněl problém i s nosohltanem vet poradil skusit fretovi vstřikovat do nosních direk některý lékárenský roztok čistě z mořské vody, používá se to u kojencú.
Jestli to funguje i na rýmu to nevim, múj fret mněl tenkrát problém s plícema.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 02 bře 2012, 11:22

Odpoledne jdu s Bobíškem na veterinu, ať se na něj před víkendem raději podívají. Atb jsme dobrali dnes ráno. S tou rýmou je to pořád ošklivý, malej musí dýchat pusinkou, nos má ucpanej a záchvaty pšíkání má pořád. V noci jsem ho slyšela až do ložnice, jak tam chudáčekm sípe. Chodila jsem ho raději i kontrolovat a dávala mu pít vodu s jitrocelovým sirupem. Zeptám se, co by mi doporučili na uvolnění toho nosíku. Četla jsem, že někdo doporučuje kapky nasivin pro mimina... ale mám strach, aby mu to neublížilo...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Janda » 02 bře 2012, 13:43

Jak uz jsem psala u nas ryma a zachvaty kasle taky trvaly dlouho dele nez u lidi.Meli jsme asi stejny prubeh jak popisujes ty.Mas pravdu trha to srdicko kdyz je clovek slysi kaslat a vidi s nudli u nosanku.Musis vydrzet trvalo to cca dva tydny.Prejem brzke uzdraveni.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 04 bře 2012, 14:23

Udělala jsem dobře, že jsem šla v pátek s Bobanem na veterinu, protože nám prve dali atb jen na 4 dny a měla být na 10. Takže nám zbytek bleskem dodali.... Malýho si poslechnul, plíce má čisté, zánět v krku už ustoupil. S rýmou to prostě musíme vydržet, až přejde. Má být v teple a v klidu, na kontrolu máme přijít, až dobereme atb.... V sobotu ráno už se to zlomilo, malej už je zase čilej, začal si hrát a blbnout a dokonce už i radostně kvokal :) Teda až na tu rýmu, tu má pořád, ale už je to o hodně lepší. Pšíkací záchvaty už nejsou tak často a jsou slabší, i když nudle frká pořád. Zatím ho pořád krmím kaší z granulí. Včera večer sice pár suchejch schroupal, ale ráno zase nechtěl. On zlobí s jídlem normálně (nejí třeba klidně 1,5 dne, i když má hlad), tak teď ho radši krmím, protože chci, aby byl silnej, aby tu nemoc přestál co nejlíp. Až to bude za náma, tak si zase může s granulema zlobit :)

Všem díky moc za podporu. Jando tobě díky za srovnání průběhu nemoci s tvými fretečkami, aspoň nebudu plašit, když se nám to pšíkání povleče dlouho.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 12 bře 2012, 13:33

Tak rýmu máme úspěšně za sebou, ale máme další problém, kterého jsem se od začátku obávala... Bobo nechce žrát granule. První den po odstavu od kaše papal celkem v pohodě, druhý den už jen s velikým přemlouváním no a od nedělního rána, kdy si dal jenom trošičku granulí, nežere :( Už jsem z něho zoufalá. Poraďte mi někdo zkušený, jak dlouho ho můžu nechat hladovět, aby to nepřineslo nějaké zdravotní potíže? On teda zlobí s papáním skoro celej život (někdy nejí celej den vůbec, výjimečně i den a půl), ale pak to prostě dožene. Ale teď jsem z toho nějak víc vystreslá... Zdravotně mu určo nic není (jsem mu koukala i do krku), protože loudí a pamlsky by žral normálně (teď má teda utrum, když nejí). Je na něm vidět, že má fakt hlad, ale granuli do huby nevezme. Co s tím? Jak dlouho si můžu lajznout nechat ho o hladu? Martina vždycky píše, že fretka dobrovolně hlady nechcípne, ale já si tím u Bobana nejsem úplně jistá....
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod silva » 12 bře 2012, 16:17

A on je ochotný baštit samotné granule v namočeném stavu? To bych ho být tebou na nich asi ještě chvilku nechala.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Liška » 12 bře 2012, 16:41

No a nebolí ho zoubečky? Nějakou "tekutou" stravu do sebe nacpe? Třeba Viyo kapsičku?
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 12 bře 2012, 16:54

Tak máme za sebou další návštěvu veteriny... Když jsem přišla z práce tak jsem dala malýmu vodu s glukopurem, aby měl aspoň nějakou energii. Během minuty začal dávit a všechna voda se slinama z něj vylítala ven :( Tak jsem ho šoupla do přepravky a jeli jsme. Na pohmat střeva vypadají dobře, nejspíš to bude kombinace těch anitibiotik a jeho hladovky. Dostal injekci Deganu a v tbl jsme ho dostali i domů, mám ho krmit kaší z granulí po malých dávkách. Takže malej před půl hodinou s chutí zblajznul kaši a teď chrní. Já se modlím, aby už neblinkal a večer bylo v záchodku hovínko...

Silva: kaši z rozmixovaných granulí baští s chutí (dávám mu ji ze stříkačky), takže nakrmit se nechá v pohodě, ale sám jíst nechce

Liška: na zoubky i krk jsem mu koukala, ale samosebou tam nic nevidím. Ale vzhledem k tomu, že myšky (pamlsky) chroupe úplně v pohodě, tak to spíš bude trucováním
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 12 bře 2012, 16:58

A vůbec teda nevím, jak to pak mám udělat, aby zase začal jíst suchý granule. Přeci ho nebudu až do smrti krmit kaší z granulí... nebo jo? Jako mně osobně to problém nedělá, spíš si říkám, že pro něj by to asi nebylo to pravý ořechový na zuby... A plus teda ty kecy, co musím vyslechnout od své "drahé polovičky" už teď :(
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod martina » 12 bře 2012, 18:38

a co ho nechat jíst tu kaši samotného? je nutné ho krmit?
zkusila bych mu dát do klece dvě misky - s kaší i granulemi, ať si vybere. granulí málo, abych poznala, že ubyly.

jinak držím palce, aby byl v pořádku, je mi jasné, že o něj máš strach.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Pavla Henzlová » 12 bře 2012, 18:54

A co třeba zkusit mu dát pro změnu hovězí/kuřecí maso nakrájené na malé kousíčky.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod ŽoFiRo » 12 bře 2012, 19:12

pokud žere pamlsky, tak bych zkusila na suchý granule přejít pomocí pamlsků - pamlsek nalámat na menší kousky (cca velikosti granule) a hodit je na granule..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod Janda » 12 bře 2012, 19:34

Ja jsem s moji malou mela taky podobny problem.Bastila hrozne malo tak jsem ji zacala prikrmovat s kasi z granulek nekdy bastila sama,ale vetsinou se rada nechala krmit z prstu.Pak doslo k tomu ze jedla jen tu kasi tak jsem ji krmila taky asi cca mesic dokonce pekne pribrala.Mela jsem taky trosku hruzu ze uz ji budu krmit na dosmrti,ale pak z niceho nic jsem ji parkrat zahlidla jak dlabe pekne tvrde granulky z misky tak jsem ji uz nechala a od te doby v pohode papkame.Jinak nam pan doktor macene granulky jen doporucil,ze se lepe travi a obsahuji vice vody a proto jsou jemnejsi ke strivkum.Hold potrebuji obcas trosku popostrcit :D ty nasi rozmazlenci :mrgreen:
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 12 bře 2012, 20:37

Díky moc za rady a postřehy. Maso do Bobana nedostanu, na vše, co byť jen trošku obsahuje maso, se Bobo tváří jako na jed na krysy. Kaši by baštil i sám, ale děsně mu to lítá od jazyku, takže půlka by toho byla všude kolem. Krmení stříkačkou už máme skvěle vypilovaný a zabere to chviličku. Suché granule v přesném počtu má v mističce pořád. Pamlsky přihozené ke granulím nefungujou. V dobách, kdy trucoval a nechtěl jíst, už jsem to zkoušela, ale marně. Zkoušela jsem i granule pomatlat pastou, ebi-vet sirupem nebo třeba milovaným hroznovým vínem, ale taky nic. Maximálně je olízne a znechuceně odejde. Momentálně je stav takový, že odpolední krmení v bříšku zůstalo a dokonce už máme první hovínko :) Takže zaplaťpánbu střeva jsou průchozí a trávení funguje. Minimálně do konce týdne ho budu ládovat kaší, aby zase nabral sílu, protože mi za ty dva dny shodil skoro 200g :( Pak holt zkusím pomalu něco vyšpekulovat, i když teda nevím co... Až budeme zítra na kontrole, tak poprosím veta, aby pořádně zkouknul tlamičku. Když teď k večeru olizoval vodu z vany a jeho bazénku, tak se při tom pořád tak divně zakuckával, jako kdyby se mu do pusy dostalo něco hnusnýho a snažil se to vyprskat. Skoro to vypadalo jako náběh na dávení. Občas se mu to teda stává, ale je to ojedinělé. Dneska to bylo za tu chvíli asi tak 7x...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod certik003 » 12 bře 2012, 20:58

Co zkusit pangamin? Údajně podporuje chuť k jídlu.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 13 bře 2012, 09:18

Chuť asi zřejmě má, protože kaši papá úplně v pohodě. Vypadá to, že asi se mnou opravdu jen cvičí a vydírá mě. Protože včera večer vylovil někde v jeho skrýši granuli, přinesl si jí k mističce a začal jí chroupat. A pak schroupal 25 granulí z mističky a šel zase spinkat. Jako asi mě z něj fakt klepne :?

Momentálně mě znervózňuje akorát to divný zakuckávání/dávení při olizování vody. Dneska ráno v umyvadle to dělal několikrát taky. Ale když mu dám napít ze stříkačky, tak to nedělá. Jenom když někde líže vodu sám...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod certik003 » 13 bře 2012, 10:21

Možná mazanýmu fretovi došlo, že by ho panička mohla i kojit. :lol: Jestli je zdravotně v pořádku a prostě jenom trucuje a navíc má celoživotní problém s jídlem, tak bych ho asi nechala, ať začne jíst sám. Nebo bych mu pro klid duše jenom jednou denně dala tu kaši, abych měla jistotu, že aspoň něco snědl. Ale ono se to strašně snadno napíše, na tvým místě bych asi taky krmila. :oops:

PS: Bobo se jmenoval náš první křeček a byl naprosto úžasnej!
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod martina » 21 bře 2012, 21:29

bohužel se ukázalo, že nejde o "pouhé" nastydnutí. pokračování tématu - zvětšená slezina a lymfatické uzliny
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Další

Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků