zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Slezina

Příspěvekod Aluki » 02 zář 2011, 19:08

Máte někdo zkušenost se zvětšenou slezinou? Dle sona struktura normální. Zvětšila se během týdne :(
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Slezina

Příspěvekod ŽoFiRo » 02 zář 2011, 19:24

zvětšená slezina je u fretek, zvlášt ve středním a vyšším věku, hodně častá. důvodů ke zvětšení je spousta, od banálních viroz až třeba po lymfom... pokud s tím fretka nemá problémy, není potřeba to řešit. Filimu brali zvětšenou slezinu loni v srpnu a v pohodě.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Slezina

Příspěvekod Aluki » 02 zář 2011, 19:47

No Bodulce jsou 2 roky, jsem z toho špatná, v pondělí jsem to nahmatala, dneska mi řekli tohle...ještě půjde na krevní rozbor...
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Slezina

Příspěvekod Johana » 02 zář 2011, 20:15

Aluki, se zvětšenou slezinou sem se setkala víckrát (jednou přímo - u mého Vlňáka a víckrát u fretek kamarátky). Vždy to byl žel příznak a dúsledek jiného onemocnění (nikdy ne přímo onemocnění sleziny).
Vždy se prvotně dělala komplet biochemie, hematologie, sono břicha, případně potřebné RTG. A zjišťovala se diagnoza.
Momentálně má 4-letý fret jedné mé kamarátky mírně zvětšenou slezinu, jinak se nic na vyšetřeních co vim nenašlo. Fret se cítí výborně.

Je moc líto že máte tyto problém a moc vám držim palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Slezina

Příspěvekod Aluki » 02 zář 2011, 20:27

Sono máme za sebou, dnes jsem s ní byla. Na veškeré krevní rozbory jdeme ve čtvrtek. Já tam nešla náhodou, nahmatala jsem jí "něco" v bříšku a má ho i hodně zvětšené.
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Slezina

Příspěvekod MajaZ » 03 zář 2011, 21:31

Ja mam so zvacsenou slezinou bohate skusenosti, prvy tchor mal slezinu zvacsenu akutne za dva dni, vybrali mu ju, po operacii OK, bez problemov, bohuzial po styroch mesiacoch umrel na kombinaciu ECE a inzulinomu.
Druha tchorinda mala slezinu zvacsenu tiez akutne, priskrtili sa jej nejako odvadzajuce cievy (pravdepodobne pootocena slezina), dostala transfuziu, operacia v hodine dvanastej OK, po troch mesiacoch umrela na akutnu leukemiu.
Posledny tchor zije so zvacsenou slezinou odkedy ho mame, cca 2 roky (ma 4 roky) a raz ju ma vacsiu raz mensiu, vet sa vyjadril, ze je to normalne (slezina je ako spongia), vysledky ma v poriadku. Bol ako darca krvi pre predchadzajucu tchorindu a v pohode to prezil.
Asi som moc nepomohla, ale ziadna liecba sa nekonala, akurat slezinu vybrali. Kedze je slezina jeden z najvacsich organov imunity a zasobaren krvi, prezit bez nej sa da, ale tchor je nachylnejsi na ochorenia, hlavne infekcne. Takze da sa ocakavat oslabenie imunity. Operaciu preziju bez problemov, rekonvalescencia je OK, ale neurobte rovnaku chybu ako ja, neberte ich medzi ine zveri (myslim cudzie, nie domace) alebo si domov nezariadte novu fretku. Moze na to doplatit.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Slezina

Příspěvekod Aluki » 04 zář 2011, 01:20

MajaZ děkuji za info a zkušenosti, myslím, že mi to hodně pomohlo v rozhodování :)
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Slezina

Příspěvekod MajaZ » 04 zář 2011, 22:24

nzc, rado sa stalo. Drzim palce.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 17 bře 2012, 00:47

Všechno je špatně :cry: Včera večer jsem si všimla, že Bobánek začal kulhat. Ráno vyblinkal po třech hodinách všechny granulky, pajdal víc, pokňukával při náhlých prudších změnách polohy, byl apatičtější. Tak jsem ho v poledne sbalila a opět jsme jeli na veterinu. Při prohmatání bříška byla zjištěna bolestivost a nahmatáno něco, co tam nemá být. Sono i rentgeny potvrdily přítomnost nějakého podezřelého útvaru, který tam nepatří, navíc ještě zvětšenou slezinu. Pro sichr se udělal i kontrast kvůli průchodnosti střev - střeva OK. Pan doktor Protiva kvůli nám přišel do práce a provedl laparotomii (otevřel bříško). Zde zjistil výrazně zvětšenou a flekatou slezinu s měchýřkovitým zduřením (jako pecka od třešně), které by mohlo v případě růstu prasknout a Bobíšek vykrvácet. Proto jsme se rozhodli celou slezinu odebrat (a byla fakt děsně velká!). To by bylo to menší zlo. Divným útvarem se ukázala být výrazně zvětšená mízní uzlina a pár dalších uzlin je taky zvětšených. Takže to bohužel nasvědčuje metastázám :cry: Vzal pár kousků, nechá udělat histologii a pak se uvidí, co dál. Bohužel prognózy jsou spíše špatné....

Malej momentálně spinká, je hodně utlumenej lékama, ale vodu z pstu olizuje a lžičku kaše z granulí před chvilkou taky slízal. Nechám ho spinkat a budu pravidelně celou noc opatrně krmit a napájet. Ráno máme přijít zase na kapačku. Pak písnu, jak to vypadá a přidám i přepis lék. zprávy. Teď na to pořádně nevidím, jak mě pálí oči. Jsem zničená, ale momentálně už mi nejde ani bulet, protože jsem bulela celý odpoledne a večer...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 17 bře 2012, 08:05

Přepis lék. zprávy - viz. minulý příspěvek:

Klin: sliznice růžové, CRT do 2s, hydratace dobrá, abdomen bolestivost hypogastriu, v mesogastriu hmatná tuhá rezistence
USG: MM bpn, střevní kličky - motilita dobrá, norm. stěna, splenomegalie, játra a ledviny bpn, pod slezinou u pravé ledviny solidní mezoechogenní ložisko s četnými hypoech. okrsky, nepravidelného tvaru, vel. 3x1,5 cm
RTG: na P straně Db viditelné zastínění nepr. tvaru, kontrastní rtg po 2 hodinách po příjmu kontrastu v celém kompartmentu střeva bpn

cerenie inj. 0,1 ml
enroxil inj. 0,2 ml
rimadyl inj 0,07 ml

Po dohodě s maj. probatorní laparotomie - játra, střeva, žaludek, nadledvinky, obě ledviny, pankreas a MM bpn, mezenteriální mízní uzliny výrazně zvětšené 1,5x3 cm - sekční biopsie, v kr. části mezenterie ještě několik zvětšených MU 0,5 cm, slezina výrazně zvětšená s četnými světlými ložisky, na těle měchýřkovité zduření cca 1 cm v průměru, na gastrolienickém vazu hemorhagická MU vel 2-3 mm - ex.

Splenectomie, sekční biopsie z postižených MU

Susp. mezenteriální lymfom - prognóza spíše špatná - upřesnění histopatologické vyš. sleziny a bioptátu
Naposledy upravil pinina dne 22 bře 2012, 07:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod majda » 17 bře 2012, 10:38

Věrko, ach jo, držím moc palce. Možná by byla dobrá rekonvalescent pasta, dává se kočkám po operacích když nepřijímaj potravu, je to nabušený vším možným.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 17 bře 2012, 17:41

Bobánka už od půlnoci krmím cca po hodině, teď po hodině a půl kaší z granulí a velmi ochotně papá. Pije vodu s glukopurem. Dopoledne byl teda ještě pro jistotu na kapačce, ale fakt jen na přilepšení, protože krásně papá i pije. Hovínka jsou taky pěkná. Je teda ještě hodně slabaj, defakto pořád spinká a na krmení ho budím. Na zadní nožky je pořád hodně slabej a na přední tlapce má tu pitomou kanylu, takže mu chodit moc nejde. Což už ale není pravda, protože právě před chvílí mi vzal roha z nemocničního pelíšku a lítal po obýváku jako čamrda :) Tak snad se to začíná lepšit. Večer jdeme ještě na pigáro a v neděli ještě taky, pak už bychom měli dostat léky domů. Požádám večer doktora, aby mu tu kanylu už vyndal, když dobře papá i pije, tak snad už žádné přitížení nehrozí a malýmu se uleví a bude moct chodit. Je vidět, že mu tam ta jehla bolí, protože při pohybu s tlapkou občas poplakává. Ale když teď běhal, tak ani nepípnul :)
Naposledy upravil pinina dne 22 bře 2012, 07:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zánět horních cest dýchacích

Příspěvekod pinina » 19 bře 2012, 12:29

Bobánek je bez kanyly a od včerejška už normálně chodí. Papká každé 4 hodiny - šmakuje mu, kaká i čůrá normálně. Občas ho asi zabolí to bříško, protože si pokňukne. Ránu má ještě oteklou, ale snad už se to zlepší. Na stehy jdeme příští pondělí a to už by měl být i výsledek z té histologie. Pak uvidíme, co dál...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod Pavla Henzlová » 19 bře 2012, 12:50

Tak to je konečně dobrá zpráva :)
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 21 bře 2012, 11:02

Právě jsme se vrátili z veteriny... Bobíšek nad ránem zvracel čirou lehce gelovitou hmotu s koušíčky jasně červené krve. Zřejmě jde o vřed z tabletek antibiotik. Takže na atb budeme docházet každé ráno na injekce. Dostal nějaký sirup na ten vředík, tak doufám, že to zabere. Teď je nanapanej a odpočívá, hlavně aby už neblinkal. Jinak vypadá celkem dobře, rána se prý hojí taky pěkně.
Naposledy upravil pinina dne 22 bře 2012, 07:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod silva » 21 bře 2012, 14:08

Držíme mu palce!
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 22 bře 2012, 07:51

Bobánek už neblinkal, tak snad už to teď bude lepší. Mám obavy, aby ho ten vředík nebo co to má nějak moc nebolel, protože včera to nebylo s papáním až tak valný jako v předchozích dnech. Uvidím, jak to bude dneska. Začíná už mít i trošku zájem o dění v domácnosti, což nadšeně vítám, protože je to strašný, když jenom spinká a nikde se mi nemotá, neasistuje a neškodí. Nikdy bych neřkla, že mi to bude tak strašně chybět...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 23 bře 2012, 07:02

Tak jsem to zase zakřikla :( Bobíšek odpoledne zase blinkal, takže jsme nakonec museli opět na veterinu, kde mu dali injekci proti zvracení. Už je chudák rozpíchanej, jako jehelníček. Pro případ, že by nechtěl papat jsme dostali nějakej iontovej přípravek, který se rozdělá v teplé vodě. Kdybych do něj nedostala ani to, musel by na kapačku. Naštěstí chuť papat docela měl, takže jsem ho v noci po malých dávkách krmila kaší z granulí, aby zase nabral sílu. Blinkání prý může být po lécích, ale bohužel také kvůli těm zvětšeným lymf. uzlinám :( Už je to za tento týden třetí probdělá noc, vypadám jako zombie. V práci taky nejsem moc platná, protože mi to vůbec nepřemýšlí. Tak aspoň že tu můžu mít u sebe Bobíška, jsem aspoň trochu klidnější a malej má full servis.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod stulitt » 23 bře 2012, 07:57

Ach jo :-( pořád na vás myslíme a držíme pěstičky a tlapičky, ať už je to brzo lepší!!!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod Renn » 23 bře 2012, 21:27

pininko, tak co se bdění týče, vím, o čem mluvíš. Dnes jsem přijela z Brna s Kengím po týdení hospitalizaci. Prognóza: velmi opatrná (přeloženo pro Kengího-holobřucha nikdo neví, jestli se to rapidně nezhorší během následujících hodin a dnů, a pokud to pomine, čekají nás doživotně léky na srdce, lymfom a zažívání). Momentálně jich bere pět, něco ráno, něco večer, něco i-i. Jeden v dávce 1/16 tablety. Taky se ti jistě honí hlavou mnoho myšlenek a starostí. K tomu aby člověk normálně fungoval... Strašně přeji Bobíškovi, aby ho bříško poslouchalo a jeho stav se zlepšil. Snaž se myslet pozitivně.

Jak reaguje na okolí(hračky)? Je v rámci možností aktivní? Plouží se? Já mám teď doma "lachtánka", kterému musím rehabilitovat nožičky, protože je tahá za sebou, nebo se skrčenými prsty hrabe do stran.

Drž se, nenervuj se, Bobíšek Tě potřebuje rozesmátou a dobře naladěnou, chce podstrojovat a být rozmazlován. Je to přece chlap!:-)
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod Johana » 23 bře 2012, 23:13

pinina, Renn:
Píši vám společně...snad pinina promine.
Moc dobře vím co je to mít doma nemocnou fretku. Zažila sem to s Vlňákem.

Holky držte se. Já vím že je to moc těžké. Ale ti nemocní tchoři by uplakanou náladu paničky vycítili. A taky - vždy je naděje.
Mně když vet nechal rozhodovat (měla sem na rozhodnutí jen minuty) jestli okamžitě operovat prasklý nádor na játrech s masivnim krvácením do břicha (a dával fretovi minimálně pár % přežití), nebo uspat - zvolila sem operaci. A Vlňák pak žil plnohodnotně ještě skoro rok, absolvoval s náma dvě dovolené.
Takže i při nepříznivé diagnoze se stane, že to prostě vyjde, že budete mít štěstí, jako sem měla já s Vlňákem. Příroda je nevyspytatelná a mocná čarodějka.

Oboum vám a vašim fretúm stále držim palce a (i když sem píši sporadicky) myslím na vás stále.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 24 bře 2012, 10:53

Holky díky moc, je moc fajn tohle slyšet (teda spíš číst), zejména když doma se mi psych. podpory nedostává, spíše naopak... Já se snažím myslet pozitivně, říkám si, že to snad bude dobrý, že to zvládneme. Ale pak prostě najednou přijde depka a je vymalováno... Včera i dneska jsme byli opět na injekci atb + proti zvracení. Malej vypadá líp, papá dobře, spinká v typickým fretčím klubíčku (to je pro mne neklamný signál, jestli mu je dobře nebo ho něco bolí). Dneska se už i dobýval do vany, kam si normálně chodí sám a ráchá tam hračky ve vodě a z 99% tam pije. Tak jsem ho tam vysadila a nechala ho tam chvíli, samozřejmě pod dozorem. S hračkama si zatím vůbec nehraje, dá se říct, že celý den prospí. Na krmení ho vždycky vzbudím, nabaští se, pak si chvíli v rouře líže tlapky a myje si obličejík a pak to zalomí do některého z pelíšků. Vstává jen na čůrání a kakání. Chodí ale už celkem dobře. Zítra jdeme na poslední atb a rovnou mu vyndají i stehy. Modlím se, aby už Bobánek neblinkal, aby byl silnej a mohl bojovat. Netrpělivě čekám na výsledek té histolky, ať se může zkusit nějaká léčba.

Renn: taky na vás myslím a držím Kenghímu palečky, aby to zvládnul. Oproti nám jste na tom asi mnohem hůř. Tak snad ti naši kluci zabojují a zvládnou to.

Johana: klidně piš sem i pro Renn ;) Já na tebe často myslím, jak jsi pro Vlňáka dělala možné i nemožné a prodloužila mu kvalitní život o hodně a hodně měšíců.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 25 bře 2012, 11:43

Včera už se Bobíšek začal vracet do starých kolejí. Zrušili jsme nemocniční záchodek, už si zase chodí pěkně do klece. Dala jsem mu zpátky i hamaku a do vany zase bazének s hračkama. Už si tam vleze i vyleze ven sám. Byli jsme včera u našich, normálně tam šmejdil minimálně půl hodiny. Obrat nastal dneska ráno po krmení, kdy veškerý granule zase vyblinkal :( Takže dostal další inj. proti blinkání + atb a zítra se na něj koukne přímo Protiva a nejspíš mu udělá kontrolní sono, protože to blinkání je divný. Zítra už mu vyndají i stehy. Momentálně je malej trošičku nakrmenej a odpočívá. Včerejší jiskra z oka zase zmizela :( Možná to bude po těch atb, ale Bobíškovi přestaly chutnat jeho nejoblíbenější mlsky. Maltsoftku si nevezme vůbec (obvyklý žibíček jako odměna za záchodek), jeho nejmilovanější hroznové víno, kvůli kterému se štěkotem pokousal páníčka už asi 3x taky vůbec nechce (potřebovala jsem ho vylákat ze skrýše, kam mi zalezl), banán to samé... Tak snad je to jen přechodně kvůli těm všem lékům, co do sebe dostává. S děsem i nadějí čekám na zítřejší kontrolu a hlavně na výsledky té histologie.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod Renn » 25 bře 2012, 16:29

Držím palce a myslím na Vás.

Co se těch pamlsků týče, možná je to tím podrážděným zažíváním(taky jsem zvědavá, co ti řeknou na veterině), možná je to truc za to, že do něj rveš, co nechce(léky), prostřednictvím pamlsků. Nevím tedy, kolik toho Bobišek bere, ale Kengího "ošatku zdraví" bych měla problém shltnout i já. Jak moc "běhá"? Jeví zájem o šmejdění sám, nebo ho musíš taky nutit, aby udělal alespoň kolečko po bytě? A jak dlouho vydrží být aktivní, než zase zaleze do pelíšku?

Napiš, jak se držíte, a zítra výsledky od veta. Jsem zvědavá, co mu je. Věř, že vím, jaké to čekání je. Ať to dopadne jakkoliv, začne se s tím něco dělat a nasadí se léčba, budete zase o něco chytřejší a budete vědět, co očekávat.
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 25 bře 2012, 17:39

Bobánek nebere léky perorálně, chodíme na injekce, právě kvůli tomu blinkání. A podávání léků už řeším "házením do krku", protože jinak už by měl právě ty pamlsky zhnusené. Ale hroznové víno mě fakt udivilo. Jediné co mu šmakuje, je sirup ebi-vet. Dneska to stojí za prd, Bobík nechce moc papat, za celý den jsem do něj na třikrát dostala tak max. 4 lžičky kaše. Aktivní byl včera odpoledne a dneska ráno, ještě než blinkal. Teď celej den spinká, vstává jen na záchodek. Oproti včerejšku je to nebe a dudy. Je vidět, že je zesláblejší a přišlo mi, jako kdyby se mu o něco hůř chodilo... Ale i když mu bylo včera líp, tak do "normálu" to mělo hooodně daleko. Ale byl to pokrok. Dneska jsme zase o hodně zpátky.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 26 bře 2012, 06:27

Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod Johana » 26 bře 2012, 13:45

pinino, Malt-soft psatu bych asi teď freťáčkovi radši nedávala. Je to pasta proti bezoárúm, snad by také mohla vyvolat prújem i zvracení (na zneklidněný zažívací trakt) krom toho múže zeslabovat účinky lékú.
Radši bych dávala Calo-pet pastu.
Držim moc palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 26 bře 2012, 17:15

Tak stehy máme venku, rána je krásně zahojená. Dneska už je malej zase v pohodě a docela je i zvídavej. Akorát se mu nechce moc do jídla, takže opět přišla na řadu sříkačka. Naštěstí po chvilce zápasení začne ochotně lízat a polykat. Dostali jsme ještě jednou injekčně atb a injekci proti zvracení. Domů jsme dostali léky na zklidnění žaludku Famosan 10 v dávce 1/10 dvakrát denně. Mám ho krmit hodně často po malých dávkách, aby žaludek pracoval průběžně. Takže Bobánek se mnou bude chodit do práce minimálně další týden :) Výsledky histologie ještě nejsou, nemám se nervit a mám v klidu počkat na výsledky, pak uvidíme, co dál. Pokud nebude blinkat a bude OK, tak kontrola za týden, jinak okamžitě. Ptala jsem se předběžně, co by se dalo dělat, když to bude ten lymfom. Mluvil o chemoterapii a prednisonu, ale na rovinu mi řekl, že mezenteriální lymfom je prostě průser a že prognóza je špatná...

Johanko, vím že maltsoftka je projímavá a taky jí už od února, co marodil s rýmou nedávám. Ale jako "anestetikum" a "odměnu či úplatek" jí potřebujeme. Když jí takto používám, tak dávám jen olíznout hrdlo, takže nepozře víc jak milimetřík pasty. Ale při jakýchkoliv zažívacích problémech ji nedávám a ani nic jinýho, aby měl žaludek klid. Spíš když mi někam zaleze a nemůžu ho dostat ven, tak jsem ho vždycky vytáhla na vůni pasty nebo hroznovýho vína ;) A tohle mocné lákadlo teď momentálně nefunguje. Jinak děkuju za držení palců, Bobánek to potřebuje.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod Renn » 27 bře 2012, 08:18

Myslíme na Vás a držíme palce, aby výsledky biopsie dopadly co nejlépe.
Můžu se zeptat, jestli Bobišek běhá s hrbem, nebo bez něj?
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: zvětšená slezina a lymfatické uzliny

Příspěvekod pinina » 27 bře 2012, 08:53

Nechci to zakřiknout... malej vypadá o hodně lépe. Včera večer jsem mu dala "na hraní" svoji kabelku, ve které nadšeně hrabošil a kradl mi papírové kapesníčky a igelitku. Pak jsem vylovila pískacího plyšáka a oblíbenou kuličku na špagátku a to jste měli vidět ty fretčí tanečky a výskoky :) Sice si pohrál fakt jen chviličku, ale je to velikej úspěch. Dneska ráno po příjezdu do práce, jsem ho musela pustit běhat, protože nechtěl v kleci ležet. Tak tady šmejdil skorem půl hodiny. Teď chrní jak nemluvně. Kaši papá už docela dobře (ťuk, ťuk), tak snad už to bude dobrý. Třeba se časem dá i do těch suchých granulí, ale to není tak důležité.

Renn: běhá už normálně s hrbem a už si všude vyleze a vyskočí. Ptala jsem se včera veta, jsetli ho mám nutit držet se při zemi, ale řekl mi, že ho mám nechat hopsat podle libosti. Píďalku dělá normálně skoro pořád, i když mu nebylo úplně nejlíp. Píďalkou myslím takové to že když ho pohladíš, tak cukne zádama a udělá takovou tu fretčí vlnu. Akorát když mu bylo fakt blbě, tak jí nedělal.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron