Střevní virus

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Střevní virus

Příspěvekod fred10 » 29 bře 2012, 16:12

Veterinář mi zjistil u roční fretky střevní bakterii giardia intestinalis. Dostala hned antibiotika. Mě zajímá, jestli je možné, že jsem od tohoto viru dostala kožní infekci. Projevuje se velkým svěděním a červenými fleky okolo krku až do tváře, a na rukou. To samé má i syn. Upozorňuji, že s fretkou v kontaktu jsme jen my dva. Předtím jsme alergii na nic neměly. Také by mě zajímalo, jestli pro fretku stačí pouze antibiotika a co dál.
(fretka také trochu zhubla)

Děkuji předem za odpověď.
fred10
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2012, 15:54

Re: Střevní virus

Příspěvekod certik003 » 29 bře 2012, 17:16

Obecné info najdeš tady:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lamblie_st%C5%99evn%C3%AD
http://cs.wikipedia.org/wiki/Giardi%C3%B3za

Tohle se týká sice psů, ale píše se tam i kožních změnách:
http://bargo.pise.cz/49146-giardioza.html

Asi bych zašla za svým doktorem a nechala se vyšetřit.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Střevní virus

Příspěvekod Aniii » 29 bře 2012, 17:58

Zeptala bych se jinak...jak je fretka stará? jak dlouho ji máte? kastrovaná či v říji? nezměnilo se ve vašem či jejím životě něco výrazně?mně osobně se objevil atopický ekzém (na 80% těla) při první říji mé fretky,na který jsem v životě netrpěla a od té doby se mi vždy při kontaktu s říjnou fretkou objeví šílená svědivá vyrážka na rukou,krku a obličeji. nemyslím si,že nějaký bacil by mohl způsobit vyrážku,spíš bych hledala důvod vnější...ale víc by vám určitě řekl dermatolog
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Střevní virus

Příspěvekod fred10 » 30 bře 2012, 12:43

Teď jí jsou dva roky a dva roky jí také máme a je kastrovaná. Nic se výrazně nezměnilo. Jinak má volný a bezpečný výběh po celém našem bytě. Na vyšetření jsme již byly a nic nezjistili. Mám spíš strach o fretku aby se vyléčila. A nemáte náhodou zkušenosti s podáváním prášku ? Je velmi chytrá a vycítí to i v pamlscích.
fred10
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2012, 15:54

Re: Střevní virus

Příspěvekod fred10 » 30 bře 2012, 13:20

Naše fretka je sameček a jsou mu 2roky (syn to popletl myslel že rok když to psal)koupili jsmo ho náhodou ve zmerimexu v Příbrami když jsme šli pro granule pro naší kočku.Byl malinkatý a moc se bál!Museli jsme ho prostě vysvobodit a odnesli jsme si ho hned domů, taky příšerně kousal :P .Vše jsme vydrželi i jeho pubertu a ted nám dělá jen radost je moc milý hravý mlsný a chodí si jen na své WC .Byl také nemocný měl chřipku už jsem myslela že to nepřežije moc zhubnul měl teplotu ,nehýbal se,nejedl tak jsem ho krmila sama hlídala celou noc podávala tekutiny až mě začal najednou olizovat a pít sám :D moc ho milujeme a nikdy bych ho nedala nikomu ani na chviličku.Proto mám o něj takovou velkou starost.Myslím že mě chápete.
fred10
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2012, 15:54


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron