Podání antibiotik

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Podání antibiotik

Příspěvekod Nezbedka » 02 srp 2012, 22:35

Naše fretka má předepsaná antibiotika . Nemůžu do ní lék dostat , cítího rozpustený v pochoutce, vložený do masa. Neznáte nejaký fígl ? Dík za radu :x
Nezbedka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2012, 22:30

Re: Podání antibiotik

Příspěvekod martina » 02 srp 2012, 22:42

vcelku přímo do krku - ... viewtopic.php?f=12&t=217 ...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Podání antibiotik

Příspěvekod Amy » 26 srp 2012, 09:04

Ahojky,
mám těď stejný problém jako Nezbedka,
dostala jsem na veterině rovnou antibiotika i se stříkačkama, aby jsem mu to daávala vždy do tlamy, ale.... pokaždé neskutečně vyvádí, snaží se to vyplivat, dělá jako by se dávil a vyvádí po celém pokoji, "histerka moje". Máte někdo nějakej fígl??? Že ba se mi chtělo dvakrát denně na injekce, to opravdu ne. Problém je, že toho půlku vydáví :-( a pak mu to ani nezabere, Trubkovi.

Hezký den
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Podání antibiotik

Příspěvekod martina » 26 srp 2012, 12:59

tekutá forma atb je na dvě věci. to už je fakt lepší (a hlavně účinnější) chodit na injekce, případně, pokud to zvládneš, píchat mu je sama (u nás to dělal manžel nebo syn, já jen držela fretku a otočila hlavu).

zkus se domluvit na atb v tabletách, ty se dají hodit do krku (brzy získáš správný grif), pak strčíš fretce k nosu pastu a je pokoj. případně ty injekce na doma, my vždycky nafasovali tak deset-dvacet stříkaček a jehel, když došly, přinesla jsem je zpět na veterinu, abych to neházela do popelnice, a dostala další. bylo to pro dvě fretky, krom atb (2x) jsem píchala i degan (3x denně). někdy mi vet stříkačky naplnil odměřenou dávkou, někdy jsem dostala bokem lahvičku a nabírala si sama (asi podle toho, co to bylo, už si to přesně nepamatuju).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Podání antibiotik

Příspěvekod Janda » 26 srp 2012, 18:58

Ja podavam antibiotika jak ve forme tablet(rozdrcene) a nebo sirup vzdy zamichane do pasty.I kdyz se obcas zdrahaji tak pomuze pasta s leky podavat na prste.u nas to zatim celkem funguje.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Podání antibiotik

Příspěvekod Amy » 26 srp 2012, 19:31

Popravdě... pan doktor mi tablety chtěl dát, ale on jak má tu nateklou tlamičku, jsem se bála, abych mu neublížila. Myslím, že píchnout injekci bych zvládla, je to jen pod kuži, takže "snad nic těžkého" akorát v jednom se to špatně dělá. No nicméně, Piškotek na tom vydělal, koupila jsem obrovskou pastu jak jinak než jeho oblíbenou Multivitamínovou a děláme kašičku... musím říct, že aspoň tohle funguje. Tedy až na to, že Phoebe na mě vrhá nenávistné pohledy, že jako jen Pišingr se může přecpávat pastou a jí jsem jako nekoupila ani sušené kousky masa. Takže zítra musím do zveráče pro masíčka, abych si napravila reputaci :-)
Děkuji za nápady...
Hezký večer
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Podání antibiotik

Příspěvekod pišta » 26 srp 2012, 21:53

Já to taky zkoušela rozpuštěné prášky stříkačkou do tlamičky,ale děs,běs. Pak jsem si vzpoměla, jak moje máma mazaně dostávala antibiotika do mě a sestry a šla na to podobně. Rozpuštěné v sirupu se neosvědčily, zamíchané do medu taky ne, ale rozdrcený prášek na prach zamíchaný do pasty zvítězil.
Přeji hodně úspěchů. ;)
Uživatelský avatar
pišta
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 pro 2010, 19:58
Bydliště: Jindřichův Hradec


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron