Alergie na papriku

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Alergie na papriku

Příspěvekod WereNee » 17 zář 2012, 20:41

Dobrý den,
moje fretka Terezka (5 let) miluje papriku. V posledním týdnu ale 2x zvracela a pokaždé do hodiny od podání papriky. Dostává jí v malých kouscích beze šlupky. Nic jiného předtím ani poté nezvracela. Mohla u ní propuknout alergie na papriku? Jinak žere bez problémů a je aktivní. Papriku dostává jen občas, ne denně.
Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Alergie na papriku

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 zář 2012, 21:22

"alergie" jako taková asi těžko, ale paprika a okurka jsou dost těžký na žaludek, starší fretky je často přijímají hůř..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Alergie na papriku

Příspěvekod martina » 18 zář 2012, 09:39

werenee,

když zjistíš, že tvoje fretka (dítě, pes) něco špatně snáší, ale jinak je v pořádku, tak nejjednodušší způsob nápravy je přestat jí (mu) to dávat (dělat). není pravděpodobné, že by ti veterinář poradil něco jiného, takže dotaz přesouvám jinam.

jestli ale budou problémy pokračovat i bez podávání papriky, rozhodně neváhej s návštěvou veteriny. občas mají fretky v tomhle věku problém s rozšířeným jícnem (megaesophagus).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Alergie na papriku

Příspěvekod Johana » 20 zář 2012, 19:59

Múj Vlňák celý život miloval papriku, ale jak už byl starší, musela sem mu ji přestat dávat, páč z ní zvracel. Takže souhlas se ŽoFiRo.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron