Vyžle

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Vyžle

Příspěvekod Aniii » 16 zář 2013, 17:26

Ahoj,

Žofina mi zase zhubla, v červenci měla 666 a teď má jen 585. Podle veta je v pořádku, jen je prostě hubená. Je ji cca 5 a půl a v pohodě žere, pije, vylučuje, řádí jak zamlada. Mám se začít děsit?

Veta mám dobrého, konzultuje věci co neví s Brnem a Chylíkovou. Na kompletním vyšetření jsem byla naposledy v červnu, chystám se zase v zimě, ale naposledy ji vet viděl minulý týden (zase ucpaná žlázka, jak jinak).

Máte případně tip, jak jí pomoct nabrat na zimu? Maso odmítá, jediné, co mi žere kromě granulí jsou dětské přesnídávky (40% hovězí s rýží)

Předem díky za jakýkoliv nápad.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Vyžle

Příspěvekod Pavla Henzlová » 16 zář 2013, 20:33

Já asi moc neporadím, protože my jsme na tom s Duběnkou podobně. Duběnka je stejně stará a myslím, že i stejně velká a kromě občasných záchvatů žravosti masa se celý život živí převážně granulkami, krom toho jí dáváme 2x denně lžičku jejího milovaného žervé zředěného vodou a meloun, víno, papriku, apod. Když měla loni cca 680 g (to jsme ji nechtěně vykrmili lučinou), tak téměř tahala tlusté bříško po zemi. Teď opět zeštíhlela na 580-600g, což je zatím nejméně, co kdy v dospělosti měla, ale je v pohodě, skotačí, normálně jí, vylučuje.., takže pokud má chuť k jídlu a životu, tak to neřešíme.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Vyžle

Příspěvekod Aniii » 14 říj 2013, 11:57

Tak jsem jí dnes zase zvážila a zase má ním. Na první pohled vůbec nestrádá, ale vypadá jak kdyby rok nejedla. Vzala bych jí na prohlídku k vetovi, ale nevím, co hledat...

Neměly by fretky spíš na zimu nabírat? Můžete jí to prosím někdo důrazně vysvětlit? Ale vážně, ocením jakýkoliv nápad,co by jí mohlo být, jak jí donutit nabrat apod. Díky
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Vyžle

Příspěvekod PxNxDx » 14 říj 2013, 16:38

mám teď doma taky jednu takovou hubeňourku... akorát, že my se pohybujeme ještě o něco níž... okolo 520-480g.
Na veterině jsme co každých 10dní už od srpna. Nejprve rozbory krve (nejsou 100%, ale nic co by ukazovalo na konkrétní nemoc), moč (v pořádku), potom sono jater (všechno v pořádku),kontrola funkce nadledvinek (v pořádku), kontrolní odběr kve (pořád stejný), kontrola zubů (2stoličky vytaženy v akutním stavu) a stav je stále stejný....
taky nevíme, co hledat... ovšem u nás je k tomu ještě změna chování (syčí, je lehce unavitelná, nervózní a prostě nesvá :? )

Takže pokud je to "jenom" váha, snad je to v pořádku. Kdyby se k tomu něco přidalo, vzala bych jí na kompletní odběr krve ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Vyžle

Příspěvekod Janda » 14 říj 2013, 19:09

Me u Kittynky vzdycky pomohlo kdyz jsem namocila granulky,rozmatlala a krmila ji z prstu.To ji desne bavilo a krasne pribrala.Taky se nam osvedcily koteci vitaminove vlocky s kotecim mlickem to ji take moc chutnalo. ;)
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Vyžle

Příspěvekod Aniii » 15 říj 2013, 08:34

PxNxDx díky za "uklidnění", Vaši situaci sleduju a "naštěstí" je to u nás opravdu jiné. Žofina jen hubne, nic víc...krev jí kompletně dělal vet v červnu a byla ok, chytám se tam v nejbližší době zajet znovu.

Jando, díky, ale ona nepotřebuje krmit, žere absolutně bez problémů (teda to, co chce žrát) , v podstatě jí vidím hlavně jíst, spát a vylučovat...a řádit jak černá ruka :) Jen prostě neustále hubne...proto mi spíš jde o to, čím by mohlo být to hubnutí
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Vyžle

Příspěvekod Janda » 15 říj 2013, 17:51

Kittynka take nepotrebovala krmit,ale proste jsem ji takhle jeste mezi tim obcas prikrmovala a ji to moc bavilo a chutnalo. ;)
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Vyžle

Příspěvekod Aniii » 12 lis 2013, 09:15

Mno, tak jsem měla cestu na veterinu kvůli žlázkám a tak jsem rovnou nechala Žofce odebrat krev, ať to zase po pár měsících dáme zkontrolovat...a je to tu, má inzulinom...proto to hubnutí :( teď tu tak sedím, balíčkuju prednison a cítím se jak smažka, jak si balím ty dávky do psaníček...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Vyžle

Příspěvekod PxNxDx » 12 lis 2013, 19:34

ach... tak ať to zvládáte v rámci možností co nejlépe holky!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Vyžle

Příspěvekod Aniii » 08 pro 2013, 10:07

netvrďte mi, že je prednison hnusně hořký a že ho fretky nemají rády...vždycky vezmu talířek, na něj dá tenounkou vrstvu calopetky, nasypu nadrcený prášek, dám větší vrstvičku calopetky a Žofie se na to vrhá jak na největší laskominku. Dnes jsem jí měla na klíně, když jsem jí to připravovala (teda pod trikem, kde je její nejoblíbenějí schovka a límcem mi olizovala krk, ouchyl můj malej) a stihla jsem udělat jen první dva kroky "receptu", protože jakmile to viděla, vrhla se na to...asi tak jako já na zmzlinový pohár...slízala to během vteřinky a to je jedno, že tam byl jen mikrofilm calopetky a hromada prednisonu a pak koukala, zda jí ještě přidám. No, přidala jsem jí jeden líz calopetky a ona byla velmi spokojená. Asi je fakt nějaká divná, protože když jí dám maso, tak na mě kouká jako že jí chci otrávit, a to to je prý šelma...

jinak se moje vyžle ustálilo na 545g, nejde to nahoru (i přesto, že jsme změnili granule a i jinak podstrojujem), ale naštěstí ani dolů...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Vyžle

Příspěvekod Aniii » 29 led 2014, 21:49

Máte někdo zkušenost, že by fretka na prednisonu byla alergen? Co je Žofka na prednisonu, tak za A) mi začala smrdět a za B) se z ní osypávám, jako když byly holky v říji (atop.ekzém). U Lízy tento problém nemám, s tou se ůžu mazlit až do alejuja a nic...teda krom mého nosu, bo jak puší, tak fakt smrdí...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron