fretka nechce přijímat potravu

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

fretka nechce přijímat potravu

Příspěvekod Barbara » 11 pro 2013, 14:47

Dobrý den,
mám 6ti letou fretku. Narodila se jako poslední ve vrhu a celý život je slabší jedinec a měla zdravotní problémy. Vystřídali jsme více veterinářů a všichni zkoušeli různé léčby a většina z nich měla na nějakou dobu i úspěch ale po čase nám fretuška opět vypelichala. Vždycky nám ale žrala, až poslední měsíc má s potravou problém. Přijímala kočičí granule a kočičí maso, nejrůznější ovoce a zeleninu, ovesné vločky, těstoviny. Občas vločky s pribiňáčkem nebo se žloutkem. Poslední měsíc ale každý den vyhazujeme plnou nedotčenou misku. Jednou denně když ji krmíme tak do ní dostaneme nejlépe ty vločky se žloutkem někdy s tím pribiňáčkem a maličko melouna a taky vitamínovou pastu. Ale chápu, že to není vyvážená strava, která by byla vhodná. Ale pořád si říkám, aspoň něco žere. Teď nám začala upíjet čaj z hrnků a taky ovocné šťávy. Chtěla bych se zeptat jaké čaje fretky mohou pít? A co byste poradila jako krmivo, které bychom jí měli nabídnout? Je hodně škodlivé, že její hlavní složkou potravy je žloutek s vločkami?

Díky za odpověď.
Barbara
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2013, 14:33

Re: fretka nechce přijímat potravu

Příspěvekod Aniii » 11 pro 2013, 18:34

Mam mozna naivni pohled, ale co zkusit z fretky nedelat vsezravce, ale drzet se toho, ze je to masozrava selma? To, co tu popisujete je snad ta nejhorsi mozna strava pro fretku. Testoviny? Oves? Uprimne, na to clovek nemusi byt vetetinar, aby vedel, kde je chyba. Paklize je fretka na teto diete cely zivot, tak neni divu, ze byla cely zivot slaba...prosimm, nastudujte si na techto strankach stravovani fretek...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: fretka nechce přijímat potravu

Příspěvekod PxNxDx » 11 pro 2013, 18:54

a hlavně pokud celá vypelichala, hledala bych opravdu zkušeného veterináře... z mého pohledu by mohla být za a) přeříjená a nebo za b) by mohla mít nemocné nadledvinky.
To by stálo za to vyzkoušet. Co nějaké krevní testy, atd..
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: fretka nechce přijímat potravu

Příspěvekod martina » 11 pro 2013, 20:37

JEDNOU denně ji krmíte? pokud ano, už jen to je totálně špatně, a šokuje mě, že dneska ještě někdo neví, že fretka musí mít žrádlo (stejně jako vodu) k dispozici celodenně.
zjistili jste, proč fretka pelichá? nějaký parazit, nemoc? jaká? nebo říje? jakou léčbu jste zkoušeli?

informace o vhodném krmení a způsobu, o důvodech pelichání, o nejčastějších nemocech... lze najít na stránkách http://www.fretka.cz. s nemocnou fretkou - a vaše je bezpochyby nemocná vážně, přikláním se k předchozímu příspěvku, přeříjení nebo nádor - už moc pročítání rad nepomůže, ale je potřeba jít na veterinu a buď léčit nebo nechat usmrtit.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: fretka nechce přijímat potravu

Příspěvekod ŽoFiRo » 11 pro 2013, 21:04

jak to čtu, tak myslím, že fretka je naopak VELMI SILNÝ! jedinec, pokud se s takovou péčí dožila 6ti let :| jinak opakované olysání a zas obrůstání bych přisuzovala říji, víte vůbec, jak říji poznat?!
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: fretka nechce přijímat potravu

Příspěvekod Barbara » 11 pro 2013, 22:52

Naše fretka je vykastrovaná takže říje to není, krevní testy jsme dělali ale bohužel se na nic nepřišlo, a samozřejmě nejsem blbá a vím, že má mít potravu 24h denně a taky jí má jen jí právě poslední měsíc nepřijímá takže jak tam píšu každý den vyhazuji plnou misku (kde má samozřejmě i maso) a dávam jí tam čerstvou ale druhý den opět vyhazuji. Vím, že je masožravec ale od malička měla mnohem radši meloun či papriku a až na dalším místě maso...teď nechce masitou složku už vůbec..
Barbara
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2013, 14:33

Re: fretka nechce přijímat potravu

Příspěvekod PxNxDx » 11 pro 2013, 23:08

otázka je, kde dělali krevní testy... pamatuju se, že jsem jela 30km na veterinu, která mi byla doporučena pejskaři a pan doktor krev odebral, udělal jen základní testy (ačkoliv jsme byli dohodnuti na kompletních) a nechal si za to královsky zaplatit. Jelikož neznal a nechtěl znát hodnoty u fretky, dostali jsme jen vyjádření, že je vše v pořádku... a nebylo...
Nevím odkud jste, ale zkuste http://www.fretka.cz/doporuceni-veterinari-pro-fretku/
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: fretka nechce přijímat potravu

Příspěvekod martina » 12 pro 2013, 00:24

Barbara píše:Naše fretka je vykastrovaná takže říje to není, krevní testy jsme dělali ale bohužel se na nic nepřišlo..........


říje to být může, přestože fretka je kastrovaná, což způsobuje právě nádor v nadledvinkách nebo špatně provedená kastrace, viz info na výše zmiňovaných stránkách. nebo to je něco jiného, ale určitě ne banálního, takže to nelze vyřešit tady. fretka potřebuje péči veta, který fretkám rozumí. myslím tím - osobní návštěvu veta, ne internetovou poradnu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron