Co to může být?

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Co to může být?

Příspěvekod bailee » 05 úno 2015, 21:24

Ahoj,
po dlouhé době zdravím. Naše Dorotka, adoptovaná z Fretky Boleslav, nyní téměř pětiletá, má zdravotní problém. Vždy byla zdravá, jen ve dvou letech měla gastroenteritidu, kterou jsme vyléčili a vše bylo doteď v pohodě. V úterý pozdě večer jsme přišli domů a Dorotka ležela v moči a exkrementech ochrnutá na zadní (resp. pouze s hloubkovou citlivostí). Mohla tam být cca 8 hodin, co jsme nebyli doma, netušíme, jak dlouho tam byla reálně. Okoupala jsem jí zadek od znečištění, prohlídla ji, nevypadala, že by byla po úraze, ale byla trochu apatická. Napadl mě inzulinom, když jsem viděla ty nožky, tak dostala trošičku medu, který jí ale vůbec nepomohl. Pohotovost tu máme jedinou a nemají vůbec žádné vybavení a zkušeností ještě méně, jsou špatní i na psy, tudíž jsme vyčkávali do rána a naklusali jsme na ,,naší" veterinu. Byla půl dne hospitalizovaná, během toho udělali krev, kde jediné, co bylo špatně, byl cukr (1. měření 15 jednotek, druhé po hodině 16 jednotek, třetí 18, čtvrté 19, poslední po podání malé dávky inzulinu 15), potom v moči bílkoviny, krev, cukr, na rtg nenašli vůbec nic, a pak podchlazení (37,1°C), to dohnali vyhřívanou dečkou. Dostala infuzi, v ní i atb, kdyby byl problém takového původu, čemuž ale nic nenasvědčovalo, a dali nám ji navečer domů. Dnes ráno jsme byli opět na veterině, znovu chtěli udělat cukr a moč, a vše je najednou v pořádku- tedy moč bez bílkovin, cukru i krve, cukr v krvi 5,1 . Nožky začaly trochu reagovat, ale Dorotka je dále dezorientovaná (už bych neřekla apatická), na nožky se ani náhodou nepostaví a reflexy má jen v jedné z nožiček. Do toho nechce papat, nechce pít, takže to do ní cpeme po kousíčkách a budeme zřejmě muset už přikročit ke krmení násilím. Největší problém, který se pojí s těma nožičkama, je vyprazdňování. Neovládá ani močák a podle toho to samozřejmě vypadá, takže je neustále počůraná, meju ji cca co tři hodiny, už má opruzený zadek :( . Doktorka včera vyslovila podezření na cukrovku, ačkoliv ji nikdy u fretky nezažila a ani nikdo z kolegů, s kterými to konzultovala, dnes je již cukr v normě a tedy si nikdo netroufá odhadovat, co to je a jak k tomu došlo. Zítra jdeme na cukr po ránu opět, takže budeme snad zase trochu moudřejší... nemáte někdo nápad, podobnou zkušenost, cokoliv? Obávám se toho, že to takhle vydržíme několik dní, ale pokud se na nohy nepostaví, budeme ji muset nechat uspat... :( Díky za každý postřeh, radu, nápad či cokoliv jiného.
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Co to může být?

Příspěvekod martina » 07 úno 2015, 18:30

ahoj, napiš majdě, lépe přes FB, připomíná mi to problémy, které měl její kryštof.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron