Ucpaná střeva

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 03 bře 2011, 16:14

Suchý prý raději ještě dávat nemám, ale ty by papal rád... Takže se snažim krmit z ruky, ale on moc nechce, takže stříkačka, ale to taky moc nechce... ale aspoň to neprská, když už to má v papuli, tak to polkne... Pije si myslim akorát, takže to by mělo být dobrý... Nicméně nám přibyl další marod... Samík si asi taky ukousl :-((( hned v tu sobotu v noci, když jsme zjistili, z čeho to je, jsem hned volala mamce, ať jde nahoru (bydlíme ve dvojdomku s rodiči) a okamžitě to najde, ať si neukousne i Samík... No ale oni jak to v ten pátek tahali, tak to asi natrhali a poschovávali, dneska jsem viděla Samíka zvracet, žaludeční šťávy a pak jsem našla natrávené granule, tak jsme převrátili byt vzhůru nohama a v pelechu (ve švu) jsme našli ještě kus :-(((((( hned jsme ho vezli na vet, teď ho snímkujou na kontrastu... Asi umřu, tohle už neni možný!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod graciijka » 03 bře 2011, 16:40

Když se něco s...... tak pořádně. :(
Držíme pěsti i pacičky!!!!
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 03 bře 2011, 16:42

Ježiš, tak to by byla megasmúla! Neprohlídlas to co ze sebe Samík vyndal, jastli tam nebyl kousek ty gumy? Mně se kdysi stalo, že mi pes polkl pidi kousek gumový hračky a pak to vyndal právě na lečno jen se šťávama.
Dej vědět jak dopadlo to RTG.

Bastikovi ty suché granule zatim určitě nedávej, jen tu kaši a po malých dávkách tak co 3 hodiny. Já to myslela s těma suchýma tak, že je fajn, že má ne ně chuť.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 03 bře 2011, 17:03

Volali z veteriny, kontrast zatím prochází, už nezvracel, je na kapačkách... Dělali krevní testy, má zvýšenej hemoglobin, vypadá dehydrovanej a má citlivou ledvinu. To je zatim všechno, co mi řekli. Jo ještě že udělal pidihovínko a měl v něm trochu krve... Jedem si pro něj v půl sedmý, tak zas večer napíšu... Ach jo :-(
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 03 bře 2011, 17:09

Tož fest držíme pěsti!
Co múže znamenat ten zvýšený hemoglobin a citlivá ledvina? To by snad s tělesem v zažívacím traktu souviset nemnělo (kdyby ho tam nedejbože mněl), ne? A říkali něco na tu krev ve stolici?
Drž se hlavně ty, tohle je hnusná zabíračka na nervy :(

Co Bastik? Žere tu kaši? Kaká?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod martina » 03 bře 2011, 19:09

držte se. víc psát nemá cenu, všichni kdo sem chodí, urputně sledují téma a drží palce. tak jen abyste to věděli.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod marnelbar » 03 bře 2011, 19:41

i my doma a v útulku držíme všechny tlapky...tohle je peklo,myslíme na Vás ! jinak Bastíčkovi zkus i maso - ž.bílkovina.. pokud ho papá a neodmítá aspoň po troškách...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 03 bře 2011, 22:47

Holky opět moc děkujeme za psychickou podporu!!!
Bastík: pije, čůrá, kaká, ale s jídlem bojujeme! Maso (rozmixovaný) vůbec nechce, takže akorát granulová kaše a Hills a/d. Zítra kontrola. PS: jakmile se blížim k ledničce, tak už načuhuje (zvyklý na papriku), potvora jeden! A popral se se mnou o granuli, co našel na zemi...
Samík: ta ledvina prý souvisela s tou dehydratací (dehydrovanej byl asi z toho zvracení). Kontrast prošel, už ho i vykakal. Teď jsme dali lososovej olej a taky granulovou kaši. Na rentgenu je cosi vidět, co by mohlo být cizí těleso, ale bude to asi něco malýho, přes co kontrast to přešlo, takže by to měl vykakat. Zítra kontrola. PS: je to pěknej sígr, límec nelímec se dostal pod obvaz a urval víčko od kanyly... Po prohledání celýho jejich pokoje jsem víčko našla v pelechu (díkybohu). Zítra po kontrole se ozvem...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 03 bře 2011, 23:31

Bastikovi bych dávala v kašovité formně jen to co chce jíst. Nenutila bych ho na to co nechce (maso).
S límcema a obvazama na rány u fretek bych asi nic neřešila, fretky si většinou stehú a ran nijak nevšímaj, co mám skušenost, spíš je ty límce a obvazy/návleky stresují.
Stále na vás všechny myslím a držim moc-moc palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 04 bře 2011, 19:57

Stulitt, jak je freťáčkúm?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 04 bře 2011, 21:57

Ve zkratce: ranní kontrola dopadla perfekně, avšak jakmile jsme se vrátili, v pokoji pro fretky bylo nablito, nevim však jestli kluci už před odjezdem, nebo holky... Nicméně Bastík začal po příjezdu zvracet, takže otočkou na veterinu... Dostal něco silnějšího proti zvracení, po příjezdu domů vypadal na umření, momentálně jak vyměněný, prochází se po bytě, jako by mu nic nebylo. Samík je v pořádku... Každopádně mám momentálně fretky všechny separátně a kontroluju příjem tekutin, jídla a výkalů... Všem jsem dala Probican... Držte pěsti, ať to neni žádná viroza a ať už nikdo nezvrací, nebo přísahám mě klepne!!! Ráno s Bastym na veterinu, během zítřka podám hlášení... Teď jdu v klidu někam umřít, jsem nepoužitelná... Děkuji všem co tohle téma sledují za držení pěstí a tlapek, potřebujeme to!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod martina » 04 bře 2011, 22:00

tak to je fakt na palici... jestli můžeš, odpočiň si aspoň trochu. dobře to dopadne, neboj.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 05 bře 2011, 19:18

Stulitt, stále sleduji toto téma a moc držim palce. Nejen fretkám, ale i tobě ať ty stresy vydržíš.
Jak je dneska?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 06 bře 2011, 11:38

Aktuálně! Holky jsou v poho (takže to asi nebyly ony, kdo nazvracel tu poslední "dávku")!!! Samík v naprosté pohodě!!! A Basty od pátku také!!! :-)))))))))) Sobotní kontrola dopadla super, žaludek pracuje, střeva také. Jen furt bojujem s jídlem, krmím každé 3-4 hodiny a je to peklo! Takže mu za odměnu od včerejška po krmení a lékách dávám 5-10 granulí... Už mu to leze na palici, že je nemůže, je nasr**ej, rafe... Další kontrola v úterý odpoledne, tak snad už nám dovolí granule normálně... Prosím všechny zaťukat, snad už bude jenom dobře, snad už nebudou žádné komplikace...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 06 bře 2011, 12:44

....ťuk-ťuk-ťuk, už bude určitě všechno OK :D
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 09 bře 2011, 10:06

Včerejší kontrola OK, Bastík jde v pátek na vyndání stehů, všichni se mají parádně! Tak snad už je to za námi!!! Foto kloučků zde:
http://stulitt.sweb.cz/SDC11462.JPG
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod graciijka » 09 bře 2011, 13:22

Vypadají nadmíru spokojeně.
Nadále vám držíme palce, ať už je ta pohroma zcela za vámi ;)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 14 bře 2011, 09:33

Tak se po delší době zase hlásíme! Klukům je perfektně, jakoby jim ani nic nebylo, takže mně spadl obrovskej balvan ze srdce, po tak dlouhé době už ani žádné komplikace snad přijít nemůžou! Takže děkuju všem ještě jednou za podporu, opravdu jsem to v těch těžkých chvílích ocenila!!!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod pinina » 14 bře 2011, 11:42

Jsem moc ráda, že už jsou kluci zase fit. Posíláme s Bobanem podrbkání a těšíme se, až se zase sejdeme :)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 05 dub 2011, 08:09

Tak se zase hlásíme :-( Bastík mi včera v době od desíti do jedenácti dvakrát zvracel natrávené granule... Šel ihned do separace. Ráno už v kleci nazvraceno nebylo, ale má průjem, granulí se ani nedotkl, něco vypil, ale připadá mi dehydrovaný... Granuli nechce ani z ruky, crosík si jeden vzal... Ucpaný střeva to na 99% bejt nemůžou (před tim měsícem jsme obrátili byt vzhůru nohama, takže žádný zbytky tamtoho to už bejt nemůžou, dokonce šly i všichni plyšáci apod. pryč), tak jsem se chtěla optat, co by to mohlo bejt? Podrážděnej žaludek, viroza? Na co se má vet zaměřit, co mu má udělat za vyšetření?
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 05 dub 2011, 08:30

Když má prújem, tak bych to na ucpaná střeva neviděla. Múže to být třeba jakákoliv viroza, ECE, zánět zažívacího traktu...to je takto těžko.
Jaká vyšetření...no snad bych nechala udělat biochemku a krevní obraz. Ale já vet nejsem....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod majda » 05 dub 2011, 08:32

Leni, před nedávnem mi Chylda říkala, že má v ordinaci spoustu takových viróz, že si na to máme dávat bacha.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 05 dub 2011, 08:49

Tak to bude nejspíš ta viróza :-( na kompletní preventivní prohlídku (včetně krve) jedu v druhý půlce dubna k Chyldě se všema, tak to nechám na ní... Dám vědět až přijedu teď z vet... Děkuju
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 05 dub 2011, 12:55

Takže zpráva z vet: susp. gastroenteritis, profúz. průjem (světlý s hlenem), zvracení, mírné nechutenství, DB prohmatná nebolestivá s plynatými střevy. Synulox 0,1 ml, Ratinal 0,19 ml, Cerenia 0,13 ml. K tomu Hills i/d, kontrola zítra. Klec s Bastíkem dáme mimo pokoj pro fretky. Chci se zeptat, mám mu dát probican? A jelikož sám granulky nechce, takže zase každé tři(?) hodiny rozmixované s Hillskou stříkačkou?
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 05 dub 2011, 13:04

Pokud Probican snáší dobře (některé fretky po něm zvrací) tak si myslím, že ublížit nemúže. Pokud sám nežere, tak bych dávala kaši z té i/d Hills stříkačkou, malé dávky, v intervalech jak píšeš.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 05 dub 2011, 13:11

OK, děkuju Johan, jdu rozmixovat a něco do něj dostat... to bude zas boj :-( ráno si vzal jeden krosík a kousíček papriky, ale granulky nechce, takže bude muset ze stříkačky, nedá se nic dělat :-(
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 05 dub 2011, 13:15

papriku bych teď před nim schovávala, aby se k ní nedostal, je hrozně téžká na žaludek.
Jestli sám pije, skusila bych mu místo vody nabídnout slabý vlažný ruský čaj. Kdyby ho nechctěl, tak mu zas vrátit vodu...ale ten čaj je na nemocný žaludek méně zatěžující jako samotná voda.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 05 dub 2011, 14:41

Papriku jsem jenom zkoušela, jestli má vůbec na něco chuť, nebo vůbec na nic, určitě mu jí teď dávat nebudu, ani jiný pamlsky... Má vodu s glukopurem, ruský čaj myslíš jako normální černý čaj?
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod Johana » 05 dub 2011, 15:02

jojo, ruský čaj = normální černý čaj
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Ucpaná střeva

Příspěvekod stulitt » 06 dub 2011, 09:15

Tak Bastík má v jednom pítku v kleci vodu s glukopurem a v jednom ten slaboučkej černej čaj, nejdřív ho nechtěl, ale teď ho pije v poho... Probican jsem do něj nedostala, fakt nechtěl... Za noc udělal dvě hovínka, ne tekuté!, takové tmavší, ale pevné! A ráno si dal pár granulí, byla sice fuška najít ty pravý, miska lítala po celý kleci, ale něco zblajzl :-)
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

PředchozíDalší

Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků