močové kameny

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

močové kameny

Příspěvekod certik003 » 27 čer 2011, 23:25

Máme freťáka po operaci močových kamenů. Dnes jsme byli vytahovat stehy a dověděli se, že šlo o struvity. Příčinou je infekce močového měchýře anebo nevhodné složení granulí, s malým podílem živočišné bílkoviny. Dáváme Ontario kitten. Chtěla bych se zeptat zkušenějších fretkařů, jestli jsou ty granule fakt tak nevhodný. Podle složení mi to nepřijde. Totally ferret nebo Ferret compllete mají sice o 2% bílkoviny víc, ale je to opravdu tak velký rozdíl? A taky jsem si odpoledne uvědomila, že letos dostává skoro každej den kousek zeleniny, sice malinkatej čtvreček, ale je vhodný mu to dál dávat?
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: močové kameny

Příspěvekod Žabka » 28 čer 2011, 08:04

Ontario jsou dobré granule. Nejde o to, kolik bílkoviny v nich je, ale zda je z masa nebo z rostlinných produktů, což bývá u levných granulí. Když je víc kvalitních bílkovin, než fretka potřebuje (to záleží na věku a aktivitě), spíš by ztloustla, kameny by to způsobit nemělo. A kousek zeleniny denně by taky vadit neměl, fretka zeleninu stejně většinou příliš nestráví. Pokud vím, mírně rizikověší na ledvinové či močové kameny by mohl být špenát, ale nepředpokládám, že by freťák jedl zrovna ten.
Takže spíš bych jako příčinu viděla zánět močového měchýře, nebo třeba dědičné predispozice, v kombinaci ještě s něčím dalším. Fretky jsou hodně náchylné na průvan, je na to potřeba dávat pozor. možná někdo další bude o příčinách vědět víc.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha


Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron