INZULINOM

Pravidla fóra
Stůně nebo se toho obávám. Nevím si rady s nemocnou fretkou, co mám dělat? Ptejte se zde.

Re: INZULINOM

Příspěvekod OSKinG » 21 říj 2013, 19:32

předáno
Naposledy upravil OSKinG dne 05 led 2016, 19:21, celkově upraveno 1
OSKinG
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 říj 2013, 19:04

Re: INZULINOM

Příspěvekod Aniii » 12 lis 2013, 09:16

Tak jsme se z naší Žofkou přidali do tohoto neslavného klubu inzulinomářů :( mám dotaz, máte nějaký tip jak nejlépe dělit prednison na desetiny?
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: INZULINOM

Příspěvekod Renn » 12 lis 2013, 13:23

Ahoj, bydlím v Olomouci. Nedávno jsem začala podnikat, budu vyrábět originální šperky ze stříbra(včetně fretčí tematiky :) ). Abych mohla prodávat, musela jsem si koupit a nechat úředně ověřit zlatnickou váhu (12000,-). Má tři desetinná místa a váží přesně. Napadlo mě, že by to šlo navážit. Vzít těch prednisonů třeba pět, aby se minimalizovaly ztráty, rozdrtit. Pak udělat třeba suchý prášek z trochy granulí (to proto, že kdyby to bylo skladované jen jako prednison, opět by hrozilo, že toho víc ulpí na papírku při vyklepávání do pamlsku) a smíchat třeba 3:1 s tím prednisonem. A pak samozřejmě napapírkovat. Pak vzít vždy dvě, čtyři dávky v tom papírku a dát do malého zip sáčku. To aby se to dobře skladovalo a nešel do toho vzduch, vlhkost. Jen nápad... V podstatě pokud máš kamarádku lékárnici, nebo zlatnici, je možné, že by ti s tím také pomohly...
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: INZULINOM

Příspěvekod pinina » 13 lis 2013, 08:17

Ach jo, tak vítej Anii :( My dělíme prednison na osminky a už to je honička... Asi jedině fakt jak píše Renn nebo to zkusit nadrtit a rozdělovat, což asi děláš. Ale v praxi si to dokážu představit dost blbě.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: INZULINOM

Příspěvekod martina » 15 lis 2013, 21:21

taky jsem drtila a psaníčkovala, jiný způsob v případě tak malého množství miniaturního prášku ani není možný. drtila jsem mezi dvěma kávovými lžičkami. na "odměřování" dávek se mi osvědčilo zrcátko - hezky to po něm klouže, nic se nezachytává a taky je to dobře vidět.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: INZULINOM

Příspěvekod azis » 23 lis 2013, 11:02

Spuky a Jenny píše:Ahojte Spukouškovi je přes 6 let a chudinka má inzulinom, ale veterinář odmítl nasadit léčbu kvůli špatným játrům a tak máme b - komplex a dietní granule - ale přece nějak se léčit musí - nebo mi to nepřijde normální, on se nám trápí !!! Zkusím asi ještě jiného veterináře. Jenuška chudák nechápe, že k němu nemůže páč on musí být v klidu a ona by si chtěla hrát prdelka. Ještě jsem vyčetla že pomáhá med, tak jsem mu zkusila pár lžiček dát. A tak se ptám, co myslíte vy - vážně už se nedá nic dělat? Nebo se s tím musíme smířit a šílet tady dál? Ještě chceme koupit glukopur a já nevím, už asi vymýšlíme kraviny :cry:


Ahoj, já mám fretáka s inzulinomem už více než rok a půl. Med ani glukopur bych ti určitě nedoporučoval, přísun cukru jen dál rozkolísá hladinu inzulinu, takže med dávej jenom, když má záchvat (zvrací, nebo si škrábe tlamku). Špatná je i většina kapsiček a granulí pro kočky na našem trhu, protože obsahují řepku, nebo cukr, nejlepší je kupovat kapsičky Rossmann nebo DM, ty jsou kvalitní (nebo v Německu pokud máš možnost). Dietní granule určitě nejsou nic moc, protože fretka s inzulinomem potřebuje spíš hodně bílkovin. Taky se mi osvědčilo nepouštět ho na dloho z klece, jakmile běhá déle než pět minut udělá se mu špatně :( Prednison bereme 1x denně 1 šestinu.
azis
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 lis 2013, 10:48

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 02 úno 2014, 12:05

Dobry den,nas Mysak ma Inzulinom,byla mi doporucena operace nadoru..vet rikala ze by do toho sla,ze je v kondici a vypada dobre.. Bude mu pet let za tri mesice.. Nasla mu take jinak tvarovane srdicko,ze je kardiak..dostal na to prasky.. Jaky na to mate nazor?mam ho nechat operovat?dekuji
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 02 úno 2014, 13:59

a jeste jeden poznatek,v pondeli ma jit Mysak na tu operaci..takze je ted vlasne neleceny..vcera si zacal skrabat pusinku poprve i behem krmeni a take nic poradne nesnedl,rano jsem do nej nedostala uz vubec nic,to same dopoledne,takze prestal jist.. Mam to do nej zkusit dostat strikackou nucene??nebo mam pockat do pond.do te operace??dekuji za rady!
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod ŽoFiRo » 02 úno 2014, 17:44

pokud nechceš, aby mu klesla glukoza a došlo ke kolapsu, pak MUSÍ! žrát. co se týče operace, asi bych do toho v případě inzulinomu nešla, zvlášt když má i špatný srdíčko a tedy by mohl narkozu snášet hodně špatně, pokud by jí vůbec vydržel. hlavně ale u inzulinomu to nebývá jen jeden nádor, ale skupina malinkatých, někdy i mikroskopických, nádorků a málo kdy se podaří je odebrat všechny, často je tedy operace úplně zbytečná a nic nevyřeší, protože stačí i jen jeden nádorek a problémy přetrvávají.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 02 úno 2014, 18:59

aha,takze mi nezbyva nic jineho nez to do nej nacpat nasilim tou strikackou ze?? :( no pani doktorka rikala ze by to doho sla,ze je jinak v poradku a je vitalni.. ze by operaci urcite zkusila a ze to s tim srdickem neni zas tak rozsahle a ze narkozu by prezit mel.. tak ja nevim,je to tezke rozhodovani.. kez by si to mohl rozhod.sam
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod majda » 03 úno 2014, 12:41

Veterinářka je sama fretkařka, takže ví co dělá......
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 03 úno 2014, 13:50

Také ji důvěřujeme,doufám že děláme správně..a bude to vše v pořádku,,jde ještě o nádor,,aby nebyl zhoubný.. :cry: krmení bylo příšerné,tou stříkačkou..ale něco jsem do něj dostala,tak aspon tak
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod majda » 03 úno 2014, 16:44

Leono už jste po operaci?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 03 úno 2014, 22:25

dobry vecer,tak Mysak se pred hodinou probral z narkozy a i neco malo spapal..na klinice zustava pres noc na infuzich,dostava glukozu,rano nam zavolaji at si pro nej dojedem..nador se nasel,byl 3milimetry velky ale stale nemame vyhrano,nevime zda je nador zhoubny a take pry tam muzou byt jeste mikroskop.nadurky ktere nejsou ted videt ale to uvidime casem
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 03 úno 2014, 22:28

kazdopadne si s nim jeste uzijeme asi po te operaci,modlim se at papa,to nuceni strikackou mi nebylo vubec prijemne a Mysakovi take ne
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 05 úno 2014, 10:49

Tak Myšáka máme od včerejška odpoledne doma,,včera byl ještě hodně unavený ale dneska už řádí a šplhá po kleci což jsem mu raději zatrhla aby si nenatáhl to bříško,,,když jsem viděla jak ho tím šponuje,,teď tady běhá a vymýšlí co by vyvedl..už zase papa granulky a včera jsem mu uvařila masíčko a rýží a jedl ho jako blázen,na záchod také chodí... nechci nic zakřiknout ale je nám fajn!!Všem!!
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod martina » 08 úno 2014, 18:38

ahoj leono, jak je kluk na tom? dej prosím tě i později vědět jaký je vývoj, tyhle informace jsou důležité pro nás ostatní. že nikdo nereaguje bývá časté, ale čteme všichni :o)
díky
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 09 úno 2014, 01:21

Zdravim vsechny ctenare :) tak Mysak je ted paty den po operaci,stehu si vubec nevsima,papa Enap ob den na srdicko.Beha a radi jak znovuzrozeny:) papa mi pouze jen varene maso ale jakmile ubehne vic casu budu ho muset nejak naucit zpet na granule a konzervy,nejspis "vyhladovenim"cpat mu to,dokud to nesni hladem:) nebo mate nekdo nejakou lepsi radu jak ho naucit zpet na granule a konzervy???ve stredu jdem na vyndani stehu a kontrolu:)zachvaty a vse s tim spojene zmizeli:)pak se ozvu co je noveho.Poradte mi co s tim jidlem,jak ho naucit?dik
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 09 úno 2014, 03:26

nevite nekdo jak to dopadlo HERMINE s Frantiskou??procitala jsem to tady..a pak uz sem Hermina nic nenapsala
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 09 úno 2014, 07:38

ted jsem se na netu docetla ze muzu poridit v lekarne"ten meric cukru"jak to maji doma lidi s cukrovkou..nevim jak se to jmenuje.. a muzu tim merit Mysakovi hodnoty cukru casteji a doma:) a mit to tim pod kontrolou.. A ne furt jezdit k vet.na krev a mereni cukru.mate s tim nekdo zkusenost a nevite jak se to jmenuje?
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod certik003 » 09 úno 2014, 18:20

Jmenuje se to glukometr.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 10 úno 2014, 04:07

Dekuji,mrknu po tom na netu:)
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 10 úno 2014, 06:38

Tak vcera vecer konecne zmena,Mysacek si vybral tunaka:D Ja vim,zas jen maso ale aspon ji uz i trosku jine nez to kureci:D kdyz ho vzbudim tak hned smejdi:D Jsem za to rada,a takhle by to melo po operaci byt..jen se hrozim toho dne,kdy dostane opet zachvat a budem zas na zacatku:( Tak bych si prala aby prozil pekny a klidny zivot a odesel bez bolesti a takovyhle hnusnych nemoci..
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Aniii » 10 úno 2014, 23:49

jak si představuješ, že to budeš používat? Neumím si představit, že bych dokázala brát i kapku krve mojí Žofce, myslím, že bych to použila dvakrát a pak by to letělo jako nepoužitelné...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 11 úno 2014, 00:01

Aniii,vubec netusim,chci to ve stredu probrat s vet.ale myslim si ze je potreba toto mit pod hontrolou ne??ja sama nevim,jen se snazim udelat pro nej to nejlepsi a udelat pro nej maximum:(
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Aniii » 11 úno 2014, 00:42

Ja mam Zofku pod kontrolou tak, ze chodime na pravidelne prohlidky. Nemyslim, ze by mereni doma necemu pomohlo krom hrozneho stresu pro fretku. Proste to beru tak, ze je na prednisonu a kdyz dojdou leky, tak se na ni vet koukne, kdyby byly zmeny v cemkoliv, tak udela krevni testy (moje pulkilovou zofku musi dve drzet, aby jeden vzal krev na test) a pak by se zmenilo davkovani. Musim zaklepat, ze zofka krome zhubnuti nema doposud zadne vyraznejsi projevy, ale kdyby se cokoliv delo,tak proste hned jedu na veterinu.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 11 úno 2014, 00:59

ja myslela ze je potreba mit castejsi prehled jakou ma hladinu,nez jen jednou za cas(kdyz dojdou leky)
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 13 úno 2014, 00:18

Dobry vecer,dnes Mysakovi vyndala vet.stehy.Vzala mu krev a hodnoty glukozy ma v norme :) vet.rikala ze vypada dobre a vitalne :) vysledky z hystologie jeste nemame.Zas se ozvu az bude nejaka zmena nebo vysledky :) jinak Mysak stale radi a uz papka:)na co ma zrovna chut
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: INZULINOM

Příspěvekod martina » 13 úno 2014, 21:04

leono, díky za zprávy a s tím glukometrem to fakt nehroť ;o)
jestli se myšákovi vrátí záchvaty, znamená to, že někde zůstal malinký nádorek. to se někdy stává. pak bude brát prednison, medrol, metypred nebo něco podobného a s léky může spokojeně žít i roky. záchvaty by mít (při medikaci) neměl. jestli se opravdu stane, že bude mít zase záchvat (určitě ne v dohledné době), tak jako první pomoc mu potři dásně glukopurem nebo medem, než pojedete na veterinu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: INZULINOM

Příspěvekod Leona » 14 úno 2014, 09:43

Martino,dekuji za rady.:) jak bude neco noveho,zase vam sem napisu:)doufam tedy ze jen pozitivni zpravy budou:)
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

PředchozíDalší

Zpět na Nemoci fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron