5ti letý Spuky a 3měsíční Jenny

Nenašli jste odpověď ve Fretčím FAQ?
Než si fretku pořídíte, raději se zeptejte opravdu na všechno!
Nevíte, jestli ke své první pořídit i druhou, třetí... ? Ptejte se tady.
Pravidla fóra
Nenašli jste odpověď ve Fretčím FAQ?

Než si fretku pořídíte, raději se zeptejte opravdu na všechno!
Nevíte, jestli ke své první pořídit i druhou, třetí... ? Ptejte se tady.

5ti letý Spuky a 3měsíční Jenny

Příspěvekod Spuky a Jenny » 12 zář 2012, 14:04

Ahojte,
Máme doma pět let samečka, je to už ňuňánek a pořídili jsme mu malou kamarádku 3měsíční Jenny, kterou jsme přivezli předevčírem a je ještě hodně agresivní. Máme je zatím v oddělených klecích. Máme se pokusit o kontakt hned, nebo počkat až se malá uklidní a vyvzteká? Bojím se aby se malá nelekla a neuzavřela se a Spuky se jí taky bojí . Vždycky se k sobě přiblíží přes klec a Spuky čichá, malá začne štěkat a snaží se kousnout přes klec. Na to se zase Spuky naježí a chce taky kousnout, nebo se otočí a odejde. Přemýšlela jsem že bych je 2 týdny nechala takhle otukat a pak je na vodítku opatrně pustit k sobě. Přítel si zase myslí že přeháním a že si to vyřeší mezi sebou a že když něco tak zasáhnem, tak co je lepší?
Uživatelský avatar
Spuky a Jenny
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2012, 12:17
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 5ti letý Spuky a 3měsíční Jenny

Příspěvekod ŽoFiRo » 12 zář 2012, 15:17

určitě bych je k sobě nepouštěla hned a dodržela karanténu, nejen proto, že na sebe útočí, ale spolu s malou jste mohli domu dotáhnout cokoliv, tím spíš, jestli je ze zverimexu, je téměř jistý, že bude mít minimálně svrab..
navíc samec už není nejmladší a ze stresu z nový fretky může i vážně onemocnět, takže tam bych je určitě neseznamovala nijak násilím..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: 5ti letý Spuky a 3měsíční Jenny

Příspěvekod martina » 12 zář 2012, 15:24

malá není agresivní, ale k smrti vyděšená. o tom svědčí i její "štěkání". to se ale srovná, když jí dáte čas a bude se u vás cítit bezpečně. horší to je se starousedlíkem. pětiletý kluk už je na seznamování s miminem dost starý, takže je poměrně vysoká pravděpodobnost, že to nepůjde a budete je muset mít odděleně.

každopádně zatím bych ani jednoho ještě víc nestresovala přímým kontaktem, na ten je čas za týden nebo i později - myslím, že poznáš sama, jestli už to půjde nebo ne.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 5ti letý Spuky a 3měsíční Jenny

Příspěvekod Spuky a Jenny » 12 zář 2012, 15:46

Doufám , že Spukoušek ničím neonemocní, očkovaná je a zatím se ani jeden nedrbou. No stejně jde Spukoušek v říjnu na preventivní, už je objednaná i Jenny a nechám je důkladně prohlédnout oba. Snad se spřátelí, hlavně malá se musí nejdřív otrkat. Spukoušek má rád fretečky a pejsky, tak snad to půjde a když ne, tak budou oděleně. Už je naše a nikomu ji nedáme. Děkuju moc za rady a aspon doma nebudu za histerku, když máte stejný názor jak já.
Uživatelský avatar
Spuky a Jenny
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2012, 12:17
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 5ti letý Spuky a 3měsíční Jenny

Příspěvekod Johana » 13 zář 2012, 17:56

No on 5-ti letý fret je už senior. Takže se dá i čekat, že si moc s fretětem hrát nebude, bude chtít svúj klid. Já bych to (po karanténě) skusila společnym běháním, ale určitě každý vlastní klec.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 5ti letý Spuky a 3měsíční Jenny

Příspěvekod Spuky a Jenny » 17 zář 2012, 10:07

Jojo Spuky kolem ní (Jenny je v kleci) běhá a něco si brblá. Pak vidí před klecí její granulky a vodu, co tam má když běhá, aby nemusela do klece. S největší radostí je všechny sní. V sobotu jí stčil čumáček do klece a ona ho rozespale olízla a usnula. Zatím je vždycky jeden puštěnej a druhej v kleci. Stejně k sobě furt čichají, malá si chce hrát, děda jí komanduje :D. Pak děda přihopká ke mě a chce se chovat a usne u mě nebo u přítele. Malá lítá jak střela, u nás si asi vůbec poprvé hrála, trvalo jí 2 dny než přišla na to jak. Už tolik neútočí, ale když jí chce někdo pohladit nebo vzít, tak je chuděra bez sebe a zakousne se. No ale pracuje se na tom a den ode dne je to lepší :).
Uživatelský avatar
Spuky a Jenny
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2012, 12:17
Bydliště: Jablonec nad Nisou


Zpět na Naše první fretka... a naše první druhá fretka, ano či ne?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron