kamarád ke starší fretce

Nenašli jste odpověď ve Fretčím FAQ?
Než si fretku pořídíte, raději se zeptejte opravdu na všechno!
Nevíte, jestli ke své první pořídit i druhou, třetí... ? Ptejte se tady.
Pravidla fóra
Nenašli jste odpověď ve Fretčím FAQ?

Než si fretku pořídíte, raději se zeptejte opravdu na všechno!
Nevíte, jestli ke své první pořídit i druhou, třetí... ? Ptejte se tady.

kamarád ke starší fretce

Příspěvekod farja » 26 kvě 2015, 08:27

Dobrý den,

nedávno nám umřel fretčí sameček, který byl v páru se samičkou. Samička se nyní nudí, proto sme jí chtěly pořídit fretčí kamarády. A i pro naší potěchu, jelikož nás jeho úmrtí také zdrtilo. Mláďata jsme si již zamluvily a začli vše připravovat na příchod nových členů. Jenže nastal problém v tom, že nám paní při koupy nových granulí po vyslechnutí našeho příběhu vyprávěla jak nám naše 6 letá fretčí samička může zemřít. Prý je to bžné a stáva se to často že samička příchodem nových členů onemocní a dost často zemře. Jelikož jsem o tom nikde nic nenašla prosím o radu. Nerada bych jí ublížila :( .

Děkuji Farja.
farja
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 kvě 2015, 08:24

Re: kamarád ke starší fretce

Příspěvekod Aniii » 26 kvě 2015, 15:43

Mohu se zeptat, co to bylo za paní chovatelku???
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: kamarád ke starší fretce

Příspěvekod farja » 26 kvě 2015, 19:04

Nerada bych se prohřešila proti pravidlům fóra, ale jestli to potřebujte vědět napíšu to do soukromé zprávy :)
farja
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 kvě 2015, 08:24

Re: kamarád ke starší fretce

Příspěvekod martina » 01 čer 2015, 16:46

k takhle staré fretce bych s další byla opatrná, už by si na nového příchozího nemusela zvyknout. ideální proto je vzít fretku na návštěvu k chovateli a vzájemnou snášenlivost vyzkoušet. ony si na sebe nemusí zvyknout ani mladší fretky a šestiletá už má opravdu věk, každá změna je pro ni těžká (třeba stěhování) - i to může být důvodem, proč třeba onemocní. ale nemoc většinou spíš souvisí s věkem, a projeví se to ve chvíli, kdy dojde k nějaké změně v životě fretky (třeba že jí umřel životní parťák).

jestli jsem to pochopila správně, chystáte se na koupi dvou mláďat - to by mohlo být docela dobré řešení, protože se ti dva vyzlobí spolu a starší fretce dají pokoj, když bude chtít klid. ale přesto bych je zkusila seznámit u chovatelky, abyste se přesvědčili, že na sebe reagují pozitivně.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Naše první fretka... a naše první druhá fretka, ano či ne?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron