pořízení druhé fretky

Nenašli jste odpověď ve Fretčím FAQ?
Než si fretku pořídíte, raději se zeptejte opravdu na všechno!
Nevíte, jestli ke své první pořídit i druhou, třetí... ? Ptejte se tady.
Pravidla fóra
Nenašli jste odpověď ve Fretčím FAQ?

Než si fretku pořídíte, raději se zeptejte opravdu na všechno!
Nevíte, jestli ke své první pořídit i druhou, třetí... ? Ptejte se tady.

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod martina » 09 črc 2011, 19:59

neblázni, nejpozději za pár měsíců budete oba rádi, že má kámoše. opravdu jen výjimky jsou raděj samy, jinak fretka preferuje přítele svého druhu - na blbnutí, na prolézání rourou, na dělání kravin... mnohem líp se zlobí ve dvou :o)
hlavně to nehroť, uklidni se, to bude dobrý, neboj.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Korky » 09 črc 2011, 20:58

Neboj, to sa dá do poriadku. Ak sa vyslovene pri prvej príežitosti nevraždia, tak im treba len dať čas. Vilí bol z Bělinky na nervy niekoľko týždňov a už bez nej ani nezaspí, keď ju nemá v pelechu. Tiež to bol jedináčik a novej fretky sa strašne bál. Držím palce a prajem pevné nervy, je ich treba ;)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Barnie » 09 črc 2011, 21:22

holky moc vám děkuji!!!vaše příspěvky mě uklidňují...a jsem ráda,že taková zkušenost nepotkala jen mě,ale je to vlastně dá se říct normální..děkuji ještě jednou a já si sem budu chodit vylívat srdíčko.:-) takže zatím se mějte líp než my.:-)
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Barnie » 11 črc 2011, 09:59

ahojky,tak od pátku udělal barnie velký pokrok.už se netřese,začíná u něj vzrůstat zvědavost.sedačku sice stále neopouští,ale občas z ní vyleze.sice trochu s rozpaky,ale ještě že jsou mňamky.:-)
dává mi už najevo,že opravdu potřebuje jen ten čas.sice se se mnou nemazlí,ale už mi vydrží v náručí..
dělá mi radost..
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Barnie » 24 črc 2011, 18:54

ahojky,tak naše seznamování se trochu vyhrotilo.spolu jsou docela v poho,jsou tak trochu odděleně a občas se potkají a v poklidu si chvíli pohrají a zas jde barnie do sedačky.ale problém máme nyní v tom,že vůbec nejí.chodím s ním každý den na veterinu.krmím ho stříkačkou,což je pěkně šílený,ale nechci,aby shubl úplně.na veterině na nic zatím nepřišli,tak si začínám myslet,že je to stresový.vybírá si z misky jen dobrůtky a granulky nepapá..ale dobrůtkama ho nemohu krmit.:-(tak se vás chci zeptat,zda jste neměl někdo podobnou situaci a co jste dělali?mazlím se s ním,věnuji mu i dost času,aby nežárlil,spí s námi v ložnici ale už nevím co můžu víc dělat.:-( prosím poraďte mi něco..
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Žabka » 24 črc 2011, 19:49

Takhle sem přišla ke kocourovi. Ve škole se objevilo krásné černé koťátko s bílými tlapkami, a skoro jsme se o něj pohádaly dvě zájemkyně. Pro druhou slečnu tam tehdy přijela máma autem, a tak si kotě odvezly. Asi za čtyři dni mi ho přivezly domů, protože jejich starší kocour, kterého měly, okamžitě po příchodu "vetřelce" zahájil hladovku. Dýl než ty čtyři dny to nevydržely a kotě putovalo ke mně :-)

Nicméně tobě držím palce, ať to dobře dopadne. Ale nežraní určitě může být druh protestu.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Korky » 24 črc 2011, 20:37

Ja som to mala, Vilko v strese vôbec nežere, po príchode druhej fretky navyše aj prújmoval. U nás pomohlo dať Bělku do inej klietky a tváriť sa, že sa nič nedeje, proste nemeniť chod domácnosti, venovať sa mu štandartne a netrápiť ho prítomnosťou druhej fretky. On asi pochopil, že druhá fretka jeho život nijako zásadne nenarušuje, aj keď ju vidí a cíti. Keď sa trochu rozožral, tak som ich brávala spolu von a až potom som mu ju tam začala vždy na pár hodín pridávať, až nakoniec ostali spolu. Ale aj tak schudol 500g (mal po zime poriadne vyžratý pupok a teraz je z neho taký atlét, ale už priberá zase). Chce to pevné nervy, no :?
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod martina » 24 črc 2011, 23:13

korky, jestli vilko dostal průjem, je pravděpodobné, že nákazu přinesla domů nově příchozí fretka.

barnie, myslím si, že korky ti radí dobře. a moc to s tou péčí nepřeháněj, nebo se z toho zblázníš :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Korky » 24 črc 2011, 23:21

Martino, nepredpokladám, lebo průjem sa objavil takmer ihneď po pridaní novej fretky a po jej odobraní rovnako rýchlo prestal... a pri ďalšom pokuse o pridanie zase začal :?
Bělinka dostala kvôli tomu prezývku "obrovská zubatá baktéria" :)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Barnie » 26 črc 2011, 13:30

korky tak to máme asi dost podobné.klece mají oba dva oddělené,i když barnie je volně po bytě jako standartně a spí kde se dá,hlavně v sedačce a nebo v jiných pelíškách jako dříve,na noc ho nezavírám a malá je v kleci.a když barnie spí,tak jí pouštím,i když se někdy potkají..doktor mi doporučil jí dát na 14 dní pryč,ale jen z diagnostických důvodů,tak nevím,protože se to po 14 dnech asi bude opět opakovat celé dokola.?
teď chodím do práce,tak jsem s krmením stříkačkou přestala,je pravda,že něco málo granulek spapal,ale co mu dávám antibiotika ještě ráno a večer,tak mi je plive a nebo je jednou i vyzvracel.
jinak marti už jsem se z toho zbláznil,je toho už na mě moc.....hlavně se na něho nemůžu ani podívat,protože mi je ho pak moc líto a vyčítám si co jsem mu to udělala.-ale nedá mi to ;) je to zlatíčko,ale pěkně umanutej tvrdohlavec. :(
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Barnie » 16 zář 2011, 11:53

ahojky,třeba mi někdo poradíte..jsem teď v situaci,že mladou fretku už mám puštěnou společně s ročním samcem.občas si hrají,honí se a koušou a po půl hodině se samec schová a spí,tam kde mladá nemůže..ráda bych je už měla v jedný kleci,ale nevím jak to udělat??vím,že ona ho tam bude furt otravovat a on hledá klid..
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod martina » 16 zář 2011, 13:01

barnie, jestli si ti dva spolu normálně hrají, tak bych je bez obav dala spolu do klece. ono se totiž v kleci nic moc jinýho než spát, dělat nedá - takže mladá barnieho otravovat nebude a když, tak velmi krátce. z toho bych opravdu strach neměla.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Barnie » 17 zář 2011, 10:15

když já právě nevím zda je to úplně hraní.. :? spíše se koušou navzájem,ale honí se taky navzájem.ilustrační video zde
http://www.youtube.com/watch?v=_zizNc8lJvg
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Janda » 17 zář 2011, 20:58

Ahoj tak z meho pohledu bych rekla,ze si hraji.Je videt jak si mala i zacina tak se ji to asi libi.Aspon u nas taky takhle podobne hraci bitky vypadaji. :mrgreen:
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Johana » 17 zář 2011, 21:11

Barnie, já nejsem v praxi odborník na seznamování fretek, ale videí i osobních seznamování sem už pár viděla....mně prijde, že si normálně hrají. A hlavně, že Barnie neni nijak z malé v stresu. Vypadá to dle mne na celkem "pohodový režim".
No ale ať se vyjádří ti, kdo se seznamováním maj skušenosti z praxe.
Držím vám palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Barnie » 17 zář 2011, 21:32

tak to jste mě holky moc uklidnily,děkuji....:-)
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Magnum » 18 zář 2011, 22:36

Konečně jsem se dostal k napsání poznatků k opětovnému sžití našich dvou freťáků. Jak jsem psal dříve, Josh útočil na Kima, který se domů vrátil po operaci. Od konce května se to pořád nedařilo. Oba museli spát od sebe odděleni, v samostatných klecích. Tak to trvalo až do odjezdu na dovolenou. Protože je bereme sebou ( jen v Čechách ), museli každý zvlášť v samostatných přepravkách. Velká klec byla prázdná na vozíku . Prvních 10 dní na dovolené pořád stejný postup zvykání, ale žádné zlepšení. Venku v přírodě kolem sebe chodili úplně bez problémů a náznaků agresivity. Při baštění melounu z jedné misky byl Kim zase trošku agresivnější proti Joshovi, ale ten byl v klidu a žádné oplácení. Jenže jak jsem je zkusil dát do jedné klece, bylo zle. Jednoho dne jsem se rozhodl, že to musím zlomit ať se děje co chce. Hned od rána jsem je tahal venku, aby byli co nejvíce unavení. Odpoledne ( spíše navečer ) už byli utahaní, že pomalu nemohli chodit :lol: . Tak jsem si je vzal na klín, pěkně aby byli u sebe a oba hladil a vískal kožíšek. Nakonec leželi o sebe hlavičkami a spali. Tak jsem je opatrně přenesl do velké klece, dal do spacáku a čekal. Chodil jsem je kontrolovat a sledovat, zda se neděje něco špatného. NIC !! Noc byla v pohodě a druhý den ráno se v kleci pohybovali v klidu jako dříve !! Ještě občas se Josh snažil Kima chytat, ale bylo to takové nějaké nedůrazné. No a od toho dne už jsou zase spolu bez problémů Takže tady máte jeden malý návod, jak na to ! :P
Ještě malý dodatek. V bytě museli běhat každý zvlášť ! Jinak při setkání hned šel Josh po Kimovi a tvrdě jen chytal za krk. Na dovolené jsem je bral co nejvíce ven a tam se k sobě chovali úplně jinak. Chodili přírodou a měli úplně jiné zájmy. Takže také poznatek - dostat je do cizího prostředí, kde poznávají novinky a nemají na sebe takový čas a prostor.
Uživatelský avatar
Magnum
 
Příspěvky: 25
Registrován: 27 kvě 2011, 21:27

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Radek88 » 24 říj 2011, 20:54

Dobrý večer,
mam problém se dvěma fretkami. Já mám asi tak 1.5 roční kastrovanou samičku a teď je u mě ještě jedna.
Jsou jí 3 roky a nevím jestli je kastrovaná. Její majitel se jí chtěl zbavit a prodej co měl naplánován nevyšel a byla skoro 3 týdny držená v kleci cca 40x25x25cm. Když jsem ji viděl tak jsem ji vzal domu. Naštěstí je zdravá a za chvíli bude silná jako předtim. Bohužel nemam s nimi moc zkušeností. Moje fretka se jí bojí a ta nová po ní lehce vyjíždí. Trochu na sebe kvokají. Zatim jsem zkoušel tak, že jedna je v kleci a druhou mam v ruce - jinak je držim odděleně. Mam trochu strach je pustit k sobě do jedné klece aby si neublížili. Nemůžete mi prosím někdo trošku popsat jak to vypadá když si fretky "sedí"? Možná, že když přemluvim přítelkyni tak by jsme ty fretky měli 2, ale samozřejmě si musí spolu hrát a ne se chtít zabít. Právě kvůli těm zkušenostem nevím jak odhadnout jestli je můžu spolu pustit aby si neublížili a eventuelně zjistil jestli je můžu mít společně...
Díky moc za jakoukoli radu nebo postřeh
Radek88
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2011, 20:31

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod martina » 25 říj 2011, 15:36

ahoj radku,

pročti si tohle téma, a pár příspěvků nad tím tvým je přiložené video - jak to vypadá, když si fretky hrají. koukni na to.

jinak osobně bych holky chvíli nechala přes klec na sebe ňuchat - jednu pustit, druhou zavřít. když se přes klec budou obě tvářit přátelsky (pokvokávat), pustila bych je do sebe, připravenou nějakou pastu nebo jinou ňamku. zabíjet se nebudou, tak krvelačné fretky nejsou, ale poprat by se mohly, to jo :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Mischell » 29 lis 2011, 21:17

Dobrý večer, měla bych stejný dotaz. Máme 2 letou kastrovanou samičku a chtěli bychom jí pořídit kamaráda, kamarádku. .. Ale nevíme zda holku, nebo kluka ? Určitě by jsme jí, nebo jeho nechali vykastrovat.
Nevím jestli úplné 8mi týdenní mláďátko, nebo starší ?
A asi musí mít každý svou klec, že ? Nemůžu je dát hned do jedné klece ?
Děkuji za pomoc a odpověď .. :)
Uživatelský avatar
Mischell
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22 úno 2011, 11:56

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod martina » 29 lis 2011, 22:39

všechny varianty jsou možné a jak se to vyvine, záleží na okolnostech - je to velmi individuální. nejlepší je, pokud máš možnost předem vyzkoušet.
co se týče ubytování - určitě měj připravené oddělené ubikace, ale je možné, že si tak padnou do oka, že budou moci od prvního dne být pohromadě.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Mischell » 30 lis 2011, 10:01

Dobrá, a poradíš jestli holku nebo kluka ? Nevím jak u fretek, jestli se dvě samice snáší dobře nebo ne ? U psů to tak není :D
Uživatelský avatar
Mischell
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22 úno 2011, 11:56

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Aniii » 30 lis 2011, 10:23

Žofce táhlo na tři,když jsem si pořídila druhou...od prvni říje byla nesnášenlivá a proto jsem měla veliké obavy,zda to vůbec půjde. měla jsem štěstí a s Lízou si začaly hrát už když jsme je zkusily dát v útulku k sobě. měla jsem 2 klece,ale už druhou noc spaly v jedné. na druhou stranu znam zkušenost graciijky, která svoje holky zkamarádila až po 2 letech.

myslím,že nikdo nemůže říct,jaké pohlaví je lepší...záleží jen a pouze na povaze těch samotných fretek.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod martina » 30 lis 2011, 10:45

měla jsem vždy samé kluky, kteří se (údajně) vzájemně snášejí hůř. nikdy žádný problém, když postupně do domácnosti přibývali. vloni jsem přinesla cca dvouměsíční holku, dračici-krakenku. kluci ji přijali, resp. "útrpně vzali na vědomí", ona postupně ovládla domácnost.

na jaře jsem dva (z původních tří) kluků pochovala, oba rakovina. zbyl jeden stařec a šílená dorostenka. pokusila jsem se jí přivézt mladšího kamaráda, dva pokusy (rok a půl albín, půlroční tchoř) totálně selhaly. dnes mi nálezci přivezou albínku neznámého věku. sama jsem napjatá, jak to dopadne, protože tuhle už nemám kam vrátit (oba kluci byli "půjčeni na zkoušku" z útulku).

takže asi tak. je to individuální :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod Mischell » 30 lis 2011, 22:16

Moc děkuju za zkošenosti a ještě se zeptám, je lepší si pořídit úplné mláďátko, nebo starší ? Aby jí ta moje neublížila .. :-)
Uživatelský avatar
Mischell
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22 úno 2011, 11:56

Re: pořízení druhé fretky

Příspěvekod martina » 30 lis 2011, 23:57

opět - nelze říci, individuální. možná (ale fakt MOŽNÁ) je s mládětem větší šance, že samice ho přijme. ale taky je možný, že se ho pokusí zavraždit :o)

a u nás... zklamání. ani holku ta naše sviňka nechce, takže mě čeká boj :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Předchozí

Zpět na Naše první fretka... a naše první druhá fretka, ano či ne?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron