Fretčí holčička :-(

Fretčí holčička :-(

Příspěvekod Verunka007 » 25 led 2013, 13:02

Dobrý den, včera jsem zachránila jednu fretčí holčičku. Narodila se 1. května 2011, ale vypadá jako by měla tak dva měsíce, je maličká, vyhublá, když na ni šáhnu jde jí cítit každé žebro, zadní nožky vypadají jako by byli špatné :-( Poraďte mi prosím jak jí dostat zase do formy.. Fretečku jsem ještě doma nikdy neměla, tak chci poradit.. Veruš
Verunka007
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2013, 12:52

Re: Fretčí holčička :-(

Příspěvekod graciijka » 25 led 2013, 14:34

Rozhodně nečekej na rady a jděte co nejdříve k veterináři.
Bylo by fajn, kdyby jí celkově prohlédl a určitě zjistí, co s nohama má.
Co se týče stravy určitě kvalitní kotěcí nebo fretčí granule. Tabulku kvalitních granulí najdeš na www.fretka.cz.
Držím palce ať to není nic vážhého....
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Fretčí holčička :-(

Příspěvekod PxNxDx » 25 led 2013, 17:47

a nejlépe by bylo dostat jí ke kvalitnímu fretčímu veterináři. (Praha, Brno)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretčí holčička :-(

Příspěvekod graciijka » 29 led 2013, 13:19

Verunko jak to s freťulkou dopadlo?
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Fretčí holčička :-(

Příspěvekod Verunka007 » 03 kvě 2013, 13:45

Ahojky, tak nakonec dopadlo všechno na výbornou.. Hned druhý den jsem jela k veterináři, ten zjistil, že má Šarlotka ušní svrab a celkově je zanedbaná, co se týče stravy atd.. Takže dostala 2x vodičku, proti tomu svrabu a teď už máme za sebou i kompletní očkování, které také neměla.. Od příchodu až do dnešního dne přibrala ze svých 400g až na 800g a stále roste.. Je neskutečně veselá, hravá a v žádném případě už není tak smutná a unavená, jako když k nám přišla.. Takže je Šarlotka naprosto v pořádku a spokojená..

Toto úterý jsem přinesla o něco méně zanedbanou holčičku, jelikož jí měl majitel jen tři týdny a předtím slečna, která se o ni starala dobře.. Ale i ty tři týdny se na Dorotce velice projevily, takže naše pouť začala znovu..
Verunka007
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2013, 12:52

Re: Fretčí holčička :-(

Příspěvekod Helca » 21 čer 2013, 19:57

Kdysi jsem byla v podobne pozici, adoptovala jsem fretku, ktera byla nalezena po blize nespecifikovane dobe v Motole. Nechtela vubec jist, zacali jsme na radu veterinare kozimi jogurty (kvuli tuku a bilkovinam) a pak presli na syrove kureci, posleze hovezi maso, kdyz dostala chut k jidlu. Ted uz ji i granulky, ale porad si rada da syrove hovezi maso a je stale ve vyborne kondici. Minimalne jednou tydne davame zloutek z vajicka a samozrejme vitaminovou pastu, to je evergreen. Vim, ze krmit fretky syrovym hovezim se muze pomerne prodrazit, ale rozhodne musim trvat na tom, ze krmit syrovym masem neznamena mit zlou fretku a zviratko dostava cerstve bilkoviny a tuky, ktere nutne potrebuje, pokud je v krizi. Nase nalezena Chip je ta nejhodnejsi, nejchytrejsi a nejspolecenstejsi fretka, jakou si dokazete predstavit, rozhodne si nemysli, ze by mela kousat mne, aby se najedla. Darovala nam krasny vrh a silna miminka, i kdyz jsme to necekali. Chtela jsem se zeptat na jednu vec. Mnoho autoru pise, ze fretky nesmi hladovet vice nez 24 hodin, ze maji zrychleny metabolismus a je treba jim udrzovat dostatecnou hladinu energie, aby nestradaly. Trochu tento nazor chapu, protoze tchori jsou v prirode velice uspesni predatori a lovi casto, to znamena ze asi musi lovit casto.
Helena
Helca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2013, 18:06


Zpět na Jiná pomoc pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron