POČET FRETEK U NÁS

POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Alena FB » 09 pro 2010, 11:24

Ahoj všem, rádi bychom "zmapovali" resp. přibližně vypočítali počet freťulek chovaných u nás.. že je to nemožné? možná... ale pro náš fretčí útulek platí nemožné ihned zázraky do tří dnů :-) a tak bychom chtěli během roku 2011 dát toto dohromady. A proč? Jelikož fretka jako taková je sice známá a domestikovaná přes 2,5 tisíce let, jako domácí mazlíček je chovaná pouze několik desetiletí a tím pádem není ani zahrnována do žádných zákonů, v podstaě spousta lidí i zooshopů stále neví, že se nejedná o "jiné" zvíře či hlodavce ale o šelmu, chtěli bychom FRETKU jako takovou zviditelnit. Pomůžete nám? Na speciálního mejlíka: pocet.fretek@seznam.cz napište něco o vás, kolik máte freteček, odkud jste, a když budete chtít, i jak jste k nim přišli a třeba nějakou zajímavou historiku, zkušenost a tak, pokud znáte nějakého opravdu dobrého veterináře, rádi uděláme seznam na naše stránky pro pomoc pro ostatní ...a .. pokud nebudete proti, zajímavé příběhy zveřejníme na našich stránkách k počtení i pro ostatní.. :-) a budeme dělat přibližný seznam freteček.. Děkujeme a těšíme se na dopísky, Alena a Lucka
Alena FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod ŽoFiRo » 09 pro 2010, 11:35

když koukneš na FRK, je tam registrovaných 2740 fretek, z toho si odečti cca 300 fretek ze SR a 100 z jiných států a neznámých majitelů, pak je tu k nahlédnutí PK, kde jsou některé fretky, které v registru uvedené nejsou a samo jsou fretky, které nejsou uvedené v PK ani na FRK, ale nemyslím si, že tím, že budou lidi psát maily dojdete k nějakému závratnýmu číslu, protože vesměs se ozvou asi zase jen ti, co mají fretku v registru a nebo v PK...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Aniii » 09 pro 2010, 12:25

Holky, mějte rozum, tohle NIKDY nezjistíte. Kolik fretek není nikde registrováno??? Tisíce...Kolik fretek je např. veeno u několika veterinářů??? Také tisíce (moje fretka je např už u 4 - podle toho, jak se stěhuju) Kolik lidí, co chocvá fretku nechodí na žádné fórum, stránky a podobně? Také neskutečné množství...můj předpoklad je, že zjistíte maximálně zlomek toho množství. Mimochodem, kolik je v registru fretek, které již zemřeli a nikdo to nikam nedal vědět???

Jste opravdu bláhové, když si myslíte, že to zvládnete a navíc, je to úplně k ničemu. Dokud nebude ze zákona povinná nějaká registrace, jako je t u psů, tak je to bláhovější než boj s větrnými mlýny...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Alena FB » 09 pro 2010, 12:31

Ahoj,
kdo nic nedělá nic nezkazí.. Nehodlám to vzdávat předem... o registu vím, počet fretek tam je fajn, mám na to rok, tak uvidím, co se stane.. třeba máte pravdu, třeba ne.. nemám ve zvyku však něco vzdávat předem.. to bych nemohla mít doma útulek.. za 8 měsíců 65 fretek!!!! kdyby mi to někdo řekl v dubnu, poslala bych ho do háje.. taky je to boj s větrnými mlýny.. a právě proto, aby se v budoucnu něco dalo dělat, daly se fretky zařadit do zákona a tak, je potřeba znát jejich přibližný počet.. bez toho neuděláme nic. Takže - s chutí do toho :-) Alena
Alena FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod graciijka » 09 pro 2010, 13:01

Ha ha ha.....nemůžu jinak.
Opravdu naivní představa, že se vám podaří spočítat kolik je u nás fretek. Jak píše Aniii...jsou tisíce lidí, kterým je u zadnice, že existují nějaké stránky natož, aby někde fretku registrovali, natož aby se zajímali, že fretka opravdu není hlodavec, a čím se má pořádně krmit. Takových lidí z horní dolní jsou u nás stovky. Fretky mají jen jako přivýdělek, množí fretku A s fretkou B a je jim jedno, co z toho vznikne, komu je prodají, hlavně, že budou prachy. Takže pochybuju, že zrovna oni někam píšou kolik měli vrhů a mláďat.
Nějakým stylem už funguje registr...ale jak píšu výše...některým lidem to je jedno a těm co ne tam fretku dávno zapsanou mají....a spousta lidí o registru ani neví.
Podle mě to bude rok zabitého času, který by se dal využít mnohem lépe. I tak hodně zdaru! ;)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Aniii » 09 pro 2010, 13:22

Graci a nezapomeň na ty,co jim to fuk není,ale na registr dlabou,protože proč mít zapsanou fretku bez předků i bez potomků...čistě logicky...je to zbytečně náročné,nereálné a naivní. se zařazením do zákona to stejně nic neudělá
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Dodi » 11 pro 2010, 18:00

Alena FB - zkus reagovat na všechny inzeráty s prodejem mladých, jde i o farmy a lidi, kteří nemají Net a chovají. Sice nevím, zda se ti někdo z lidí, co chovají pro zverimexy a kšeft ozve, ale bez nich a jejich info nikdy nebudeš mít ani na 50% přibližný stav.
Dodi
 
Příspěvky: 111
Registrován: 08 pro 2010, 14:23

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod ŽoFiRo » 11 pro 2010, 18:08

koukala jsem na vaše stránky a na to, kdo už se ozval a jak jsem psala - hlásí se zase ti, co už fretky mají v registru, takže tohle asi k ničemu nepovede, když se vlastně neustále budou sčítat fretky, o kterých už se ví... :roll:
jinak když se koukneš na to, jak dlouho funguje registr, nebo PK a kolik fretek je tam za ty roky zapsaných, pochybuju, že za rok 2011 dojdete k nějak závratnýmu číslu...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Alena FB » 13 pro 2010, 13:38

pro žofiro apod..nehodlám se pouštět do debat co je zbytečné a co ne... dala jsem si nějaký cíl a prostě za ním půjdu i přes vaše připomínky. Kdo chce pomoci, budu ráda, za rady, např. Dodi.... To můžu taky říci, že když mi projde útulkem jedna fretka, je to zbytečné, protože místo ní přibydou dvě další.. Mám ráda boje s větrnými mlýny.. toť z mé strany vše. Alena
Alena FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod ŽoFiRo » 13 pro 2010, 14:21

tak zrovna tohle bych k útulku nepřirovnávala, protože třeba útulek smysl má právě z toho důvod, že po jedný fretce příjdou další... jinak tedy když už chceš sčítat fretky, pak bych u majitelů zjištovala i to, jestli už jsou zapsaný v registru a nebo PK, tedy pokud nehodláš "měnit zákony" z těch pár desítek fretek, co ti kdo za ten rok nahlásí...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Alena FB » 13 pro 2010, 14:34

Ahoj Žofiro.. toto téma se probíralo v diskuzích již v říjnu. Nehodlám ho rozebírat znova.
Alena FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Alena FB » 13 pro 2010, 14:36

zadala jsem informaci o tom, že tento seznam dělám, a kdo chce pomoci či nahlásit mi freťulku, může.. ale diskuze o tom zda to má smysl nebo ne sem již nepatří - ta je 2 měsíce stará.
Alena FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod ŽoFiRo » 13 pro 2010, 15:06

:lol: zkusím to tedy ještě jinak...
budeš k tomu svýmu seznamu v konečný fázy připočítávat i fretky, které jsou registrované v PK a FRK nebo jen svůj vlastní seznam? v případě, že jen svůj vlastní, pak tedy fajn, k závratnýmu číslu asi nedojdeš, ale budeš mít aspon rok co dělat...
pokud k tomu chceš ale připočíst i fretky, které už jsou registrované ve FRK a PK, dojdeš tak k vyššímu číslu, ale v tom případě by bylo dobrý vědět, který z těch, co se ti ozvou, tam registrovaný jsou, protože jinak budeš mít jednu fretku započítanou třeba 3x.. já mám fretek 6, všechny jsou zapsaný ve FRK i v PK, když je nahlásim i tobě a pak se to všechno sečte, je z 6ti fretek rázem fretek 18... ono těch 18 fretek sice není žádný závratný číslo, ale v tom případě pak můžeš rovnou vzít fretky co jsou sečtený v registru a slepě vynásobit 2,3,4... a vyjde to nastejno...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Lucka FB » 13 pro 2010, 15:26

Samozřejmě že se majitelů co nám píšou ptáme zda jsou nebo ne zapsané v plemených knihách navýc jak psala Alena kdo chce pomoct pomůže kdo ne ať nepomáhá na školení nám paní právnička co se zabívá legislativou atd.říkala že to má smysl když přibližně zjistíme kolik fretek je v ČR tak co bysme se o to nepokusili to je jako z bohem někdo věří že existuje někdo né a tak někdo pomáhá a věří někdo nepomáhá jen by mě zajímalo co se stane když to dokážeme :)
Lucka FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod graciijka » 13 pro 2010, 16:30

Lucko a Aleno...proč si tedy neušetříte práci a nevycházíte z počtu fretek v registru????
Proč rok sčítat něco co se sčítá už dejme tomu pět let.....?
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Alena FB » 13 pro 2010, 16:48

Ahoj všem, bavili jsme se o tom na foru v říjnu.. v rámci chovatelských stanic u nás.. samozřejmě že chceme vzít počet fretek z registru, dát inzeráty do novin (místních deníků) a tak - nejsme padlé na hlavu a náměty jak na to máme v hlavě, bez toho bychom do toho nešly... samozřejmě že nebudeme počítat jednu fretku 2x a je to hodně práce.. ale.. v září/říjnu (nevím kdy přesně), když jsme byly na školení, se pořád všude detabuje a v zákonech jsou "jen" kočky a psy a o fretkách ani zmínka.. o to těžší je potom třeba řešit týrání zvířete, zanedbání péče apod.. Jak napsala Lucka, odpovědnými lidmi z ministerstva zemědělství nám bylo doporučeno, že by se o tomto dalo diskutovat a pomohli by nám, pokud budeme znát alespoň přibližný počet fretek u nás.. protože to číslo - podle mě poměrně vysoké - bude zásadním k tomu, aby se začalo něco dělat.. bude to fajn i pro nás.. fretkaře, kolik kde fretek je a tak.. pak se může rozjet spousta dalších projektů, o těch bych se zatím nechtěla zmiňovat... Začaly jsme už teď tím, že jsme daly výzvu sem, ale přiznám se, že jsem velmi nemile překvapená a zklamaná vaším přístupem, odrazováním a zahazováním toho, co děláme.. že je to zbytečné. Pro mě a pro Lucku ne a tak když dovolíte, už bych toto nerozebírala. Prostě my do toho půjdeme. Kdo chcete pomoci, budeme rádi - po kolikáté to už píši? a kdo ne - nechte nás jen dělat co děláme, my vám do toho, čím se bavíte a děláte vy, taky nekecáme.. a v žádném případě bychom vám nikdy neříkaly, že to co děláte nemá smysl.. všechno má svůj smysl.. Už jsem toho dnes opravdu napsala více než dost.. Takže prosím, podle hesla: ŽIJ A NECH ŽÍT - už toto téma opusťme.. a jestli mi to někdo chce vysvětlovat z prava nebo zleva, pro mě má směr jen jednu cestu. cíl jsme si vytýčily a jen se snažíme k němu směrovat.. to, zda si za rok budete moci říci - že jste měly pravdu a nám se to nepovedlo, se může stát.. i nemusí.. kolikrát jsem dnes psala: KDO NIC NEDĚLÁ NIC NEZKAZÍ? A vrátím se k našemu útulku.. když jsme do toho s dubnu/květnu s Luckou šly, počítaly jsme tak s 10-20 fretkami, že jich doma každá z nás nebude mít více než 5... a jak to dopadlo? počet je 65 fretek od dubna!!!! tolik věnovaných dní, hodin denně, neprospaných nocí s fretkami nemocnými, tolik "převychovaných" fretek a tolik dobře adoptovaných fretek.. Přiznám se, že sama se sebou i s Luckou jsem velmi spokojená, a pyšná na to, co jsme dokázaly.. nejen proto, že dostáváme tolik dopisů, a jsme opravdu šťastné za každý e-mail od adoptované freťulky, za každou fotku, že si od nás lidé berou k jedné adoptované fretce další.. znamená to pro nás opravdu hodně.. A i do budoucna chceme pro fretky něco udělat.. a pokud je k tomu zapotřebí přibližný počet fretek v republice, prostě se k němu dostaneme . OK ? Díky za pochopení, a především za nechání všech připomínek. Padám se opět cca 4-5 hodin věnovat "svým" útulkovým freťulkám. Alena.. jo, smalíků bylo více, ale musela jsem je vymazat, jsou povolené 2, tak si je domyslete :-)
Alena FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod fretatka » 31 pro 2010, 13:49

Jasně, že u Vás bude ročně i klidně přes 100 fretek, když vysloveně voláte na různé adopce a fretky sbíráte.. =o)
fretatka
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2010, 18:37

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Lucka FB » 01 led 2011, 16:10

Tak pozor mi jen nabýdneme pomoc protože ať chceš nebo ne tyhle fretky skončí min.z 50% u nás nebo vyhozené venku a pak ještě v horšín stavu u nás že ale to lidi jako ty nevidí takže pokud nemáš fretku co chceš zapsat do počtu tak si názor nech pro sebe viz.víš neděláme to proto že se chceme dohadovat ale o něco se pokusit jednáli jsme na školení s právní osobou co se tomu věnuje a kdyby to bylo marné tak to neděláme takže smysl to aspoň trochu pro lidi jako mi má nepotřebujeme přesný počet ale odhad jestli máš něco proti tomu co děláme pro nechtěné a opuštěné fretky tak to je tvoje věc mi jsme přesvěčené že děláme dobrou věc a zatím si stojíme
Lucka FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Morgan24 » 01 led 2011, 16:54

dovoluji si upozornit, že máme svobodu projevu, takže si každý může vyjádřit svůj názor jak se mu zachce.
A ne všechny fretky které se objeví v inzerátech tipu daruji fretku a pod skončí v útulku. Na jeden takový inzerát jsem třeba reagovala kdysi já a díky tomu mám doma fretečku Valkýru. Měli byste převoz do vašeho útulku nabízet až jako poslední možnost a ne se podbízet každému hned.
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Žabka » 01 led 2011, 19:27

Mě nic špatného na vyhledávání fretek, které potřebují sehnat novou rodinu nepřijde, pokud na to někdo má možnosti a čas. Lidé, kteří se zbavují fretek (a někde to sdělí, nemyslím ty, co je rovnou vyhodí :evil: ), podle mě jdou rozdělit do několika skupin:
1) z nějakého důvodu, který je (alespoň podle nich) neřešitelný, nebo důležitější, než fretka, už fretku nechtějí mít, přesto, že ji mají rádi a hledají spolehlivého člověka, který ji bude mít rád také, a ti, pokud je z útulku kontaktují, tak mohou říct, že si fretku nechají tak dlouho, než někoho najdou - v tom případě je fretka v dobrých podmínkách předtím i potom, a zbytečně se nestěhuje, což je dobré
1)a) ten samý člověk může být v časové tísni, a prostě nestihne nového majitele najít do doby, než musí dát fretku pryč, pak je dobře, že má kontakt na útulek, a fretka se dočasně umístí tam, je to o stěhování navíc, ale předejde se tomu, že by ji původní majitel dal komukoli, kdo se ozve proto, aby byla fretka co nejdřív pryč
Domnívám se, že se dost často může najít někdo, kdo když vidí na netu inzerát na zvíře zadarmo (nemusí to být jen fretka), tak si zvíře pořídí, aniž by věděl, co vše to obnáší, a takové zvíře se často znovu ocitne v inzerci "daruji" (v lepším případě)
2) někoho fretka přestala bavit a chce se jí zbavit, je mu více - méně jedno, co s ní bude, často takový člověk ani sám nemá pořádné informace o chovu, takže je ani nemůže předat novému majiteli, pak si myslím, že je lepší, když si vezmou fretku holky z útulku a hledají jí nového majitele sami, protože aspoň fretku nechají prohlédnout veterinářem a novému majiteli dají informace, jak se o ni starat
U fretky která projde útulkem aspoň nový majitel ví, na čem je, dost lidí do inzerátu nenapíše, že fretka neumí chodit na záchod a kouše, protože by si ji nikdo nevzal.

Sice je to mimo téma, ale reaguji na výše uvedené příspěvky.

Co se samotného sčítání týká, přijde mi to jako ztráta času, spíš bych vycházela z počtů v registru vynásobených nějakým číslem podle úvahy, kolik zhruba může připadat neregistrovaných fretek na jednu registrovanou, ale když to někdo chce dělat, nechť to dělá, žijeme ve svobodné zemi.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Lucka FB » 01 led 2011, 20:09

Chtěla bych dodat že nereagujeme na každý inzerát tipu daruju jen na ty naléhavé jako kouše nevím co sní jedině na chov né na mazlení,musím se vystěhovat atd.nenabýzíme hned převoz k nám ale jen svoje služby vyvěšení fotky s inzerátem na naše śtránky a že kdyby nenašli zájemce a byli v časové tísni nebo si ji nadále nemohli nechat mohou ji přivést k nám měsíčně takto odepíšeme max. na dva inzeráty někdy ani na jeden za dobu co máme útulek jsme takto odpověděli asi na 10 inzerátů a jeden znich byl ten kdy jsme přivezli Charliho,Chitu,Chikoleta,Datchi a Mirecholeta ze Zlína a dodneška děkuju bohu že jsem paní napsala nevidíme v tom nic špatného jen se snažíme pomoct nevím kde fretatka vzala to že voláme vysloveně na každý inzerát nic proti nikomu jen mě takovéto ohlasi urážejí když někdo řekne něco veřejně co není pravda bereme fretky od majitelů co nám volají s prozbou od lidí co je jen tak najdou na procházce se psem ale bůch vý jestli je to pravda že neřešíme to volá nám policie a KCHPFs prozbou o pomoc když mají plno dokonce ochránci přírody i záchrané stanice snažíme se vyhovět když máme místo ale rozhodně nezbýráme fretky z inzerátů tipu daruji proto jsme jich tedy tolik neněli navíc ať mi tedy Fretatka řekne odčeho tedy taková Záchraná stanice pro fretky je :)
Lucka FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Lucka FB » 01 led 2011, 20:12

Ještě dodám že jsme měli u nás fretky z celé ČR ne jen ze Středočeského kraje
Lucka FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod graciijka » 01 led 2011, 22:59

Lucko, proč mám z tvých příspěvků pocit, že potřebuješ být plácána po ramenou jak jste jako útulek dobré ;)
A prosím nepiš nabÝzíme...dělá se mi z toho nevolno.......
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Lucka FB » 01 led 2011, 23:45

Nepotřebuju nedělám to pro lidi ale pro fretky jen mě vytáčí lidi jako Fretatky když píší něco co není pravda za překlepi se omlouvám když jsem naštvaná nemyslim :)
Lucka FB
 

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Johana » 02 led 2011, 09:45

Možná mi zas někde něco uniklo....Ale mohla bych se optat k čemu KONKRETNĚ by mnělo posloužit, kdyby byl znám počet fretek chovaných v ČR?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod fretatka » 02 led 2011, 12:43

U Chicoleto a spol, jste akorat pomohly panicce se zbavit fretek a ziskat dalsi moznost poridit si nove :? Myslim, ze nebude dlouho trvat a ona nebude jiz "smrtelne" nemocna a fretky si znova poridi. Stejne jako to udelala asi tak 3x a u psu to je to same =o(
fretatka
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2010, 18:37

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod martina » 02 led 2011, 13:31

spousta z nás si myslí, že sčítání fretek způsobem, jaký zvolily holky z boleslavi, postrádá jakýkoli efekt a je nesmyslné, a že energie a čas do toho vložený by se dal využít bezpochyby lépe.
a máme na tenhle názor plné právo.
už několik lidí se jim marně snažilo vysvětlit, že jejich součty nepovedou k žádnému použitelnému výsledku a poradit jak jinak dojít k nějakému alespoň trochu přibližnému číslu. četly to tu x-krát, stačilo.
chtějí sčítat, nechte je sčítat.

stejně tak si spousta z nás myslí, že není dobře majitelům příliš usnadňovat, když je fretka omrzí.
na druhou stranu někteří mají opravdu vážný důvod, proč fretku dávají pryč, často s těžkým srdcem.
je víc těch prvních, nezodpovědných kreténů zneužívajících jiných lidí, jejich soucitu a lásky ke zvířatům, nebo těch druhých, kteří nemají jinou možnost? kdo z nás dokáže na dálku posoudit vážnost konkrétní situace, a kdo z nás může na sto procent tvrdit, že se jemu nikdy nic takového nestane?

a jako je naše právo mít jiný názor, tak má kdokoli plné právo dělat cokoli, i "nesmyslné" věci, pokud tím nikoho neohrožuje a nikomu neubližuje.

takže 4all, koho boleslavské aktivity nebo projevy dráždí, jedno varování moderátora - přestaňte se kvůli tomu do holek navážet (a ony pak možná nebudou mít takovou potřebu se samy plácat po ramenou).

p.s. pro boleslav - hrubky neřeším, ale prosím o přehlednější psaní textů (viz Pravidla diskuzního fóra Fretka.cz).
zejména apeluji na lucku - rozděluj, prosím, čárkami a tečkami (tzv. interpunkce).
pro snadnější čtení je také vhodné členit dlouhé texty do samostatných odstavců. opak může vést k nepochopení, protože dlouhý text bez čárek a teček nepřehledně splývá a je tím pádem pro čtenáře hůře srozumitelný.

p.p.s. pro johanu - nebylo by marné vědět, jaký je počet fretek v českých domácnostech, bylo by fajn, kdyby se s fretkami počítalo alespoň tak, jako se psy nebo kočkami.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Jana.B » 02 led 2011, 15:57

Martina mne předběhla....
Nechápu, proč děvčatům už předem házíte klacky pod nohy, když chtějí být aktivní, ať jsou, budou "dřít" ony ne vy. A jestli se jim tato akce povede? Možná ano , možná ne. Kdo ví.

... a graciijko, já osobně Vámi pohrdám a odsuzuji Vaše veřejné napadení člověka, který možná trpí dysortografií ( potíže se správnou gramatickou strukturou a pravopisem). Co je to za chování.
Uživatelský avatar
Jana.B
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2010, 11:36

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Johana » 02 led 2011, 17:06

martina píše:p.p.s. pro johanu - nebylo by marné vědět, jaký je počet fretek v českých domácnostech, bylo by fajn, kdyby se s fretkami počítalo alespoň tak, jako se psy nebo kočkami.


Ale mně přijde, že s fretkama se "počítá" stejně jako se psy nebo kočkami (rozhodně víc, jako to bylo třeba před 7 lety): veterina je snad už na stejné úrovni jako u psú a koček, sortiment v obchodech taky, ubytovat se v hotelu múžu s fretkou stejně jako se psem, na fretky se vztahují zákony a vyhlášky, v ČR existují útulky pro fretky (i když uznávám, že proti těm "psím" je jich málo).

Možná sem tě jen nepochopila, tož sorry za OFF.

A co do zjišťování počtu fretek chovaných v ČR: nemám nic proti žádné iniciativě a aktivitě co se fretek týká, nikdo neví, co se múže jednou hodit a na jaké další zajímavé informace se múže při tom "sčítání" narazit.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: POČET FRETEK U NÁS

Příspěvekod Alena FB » 03 led 2011, 14:34

Ahoj všem,
dovolila jsem si o vánocích vypnout, takže se přiznám, že jsem nečetla vůbec nic a nic mě nezajímalo, krom důležitých věcí.. takže dnes jsem si přečetla celou korespondenci a jsem celkem v šoku.. i si myslím, že nemá smysl už vůbec co k tomu psát..
Tak snad jen tak trochu.. Lucka nepotřebuje plácat po ramenou, ani jedna z nás nemá pocit, že to je potřeba.. začaly jsme s útulkem, protože jsme chtěly pomoci, ne proto, aby nás někdo obdivoval apod.. a překvapuje mě, že někdo ten pocit má.
Pak.. spíš by mě zajímalo, co původním příspěvkem, že voláme na inzeráty apod.. chtěla původní pisatelka říci.. ano, přiznám se bez mučení, že na inzeráty, na které většinou najdu odkazy na těchto stránkách (protože nemám čas projíždět všechny weby), odpovídám.. většinou já.. a to právě proto, abych majiteli nabídla pomoc, pokud by ji potřeboval.. tzn. že nabízím pomoc v případě až posledním, přesně tak, jak to i v celé korespondenci zde bylo řečeno.. pochopitelně.. máme i tak v útulku 6 fretek na stálo, 8 k adopci.. myslím, že je to více než dost, abychom si jen tak brali každou fretku, kterou někdo nabízí.. neodpovídám na všechny tyto inzeráty, jen na ty, u kterých mám pocit, že je to vážné, že situace hoří apod.. pak pouze dám majiteli vědět informaci, že jako útulek zde v republice fungujeme a nabídnu pomoc, pokud by chtěl.. někdo přijme, někdo napíše, že už fretku nemá, někdo napíše, že si nového majitele chce najít sám, někdo odpoví, že se pokusí sám a případně že se nepodaří se nám ozve.. beru to jako pomoc pro ně.. pro jejich freťulky.. ne jako množení fretek u nás.. spousta lidí o nás neví, napíše inzerát a to je vše.. a tak si myslím, že je správné jim dát tuto informaci, aby v případě potřeby věděli, kam se obrátit a tak.. Např. jsme přijali fretku Cecilku (kterou jsme přijímali jako slepou na velkou prosbu vyvoboditelů této fretky) atd atd atd.. mohla bych pokračovat dále, ale to nechci.. Prostě a jednoduše.. nehromadíme fretky, pouze nabízíme pomoc, a to je velký rozdíl.. a nepotřebujeme klepat na ramena.. co děláme děláme z lásky a budeme to dělat dále :-) a ještě jedna věc.. chápu, že někomu se může dělat špatně z pravopisných chyb.. i když.. ještě jsem nikoho takového v životě neviděla.. a pokud se někomu dělá špatně, ať to nečte.. Lucka je skvělá holka a někomu z nás hold bylo zhůra naděleno to a někomu něco jiného.. Lucka je čestná, poctivá, úžasná osůbka, která prostě píše chyby.. jsou důležité IY či činy? přikláním se k tomu druhému a neumím si představit, že bych to co dělám dělala s někým jiným než s Luckou, i když by nepsal chyby a přitom na něho třeba nebylo spolehnutí.. Pokud je v pravidlech fora (nekoukala jsem na to, tak nevím - jen jsem viděla odkaz), že se nesmí psát chyby, berte tento můj příspěvek jako poslední, co sem kdy náš útulek napsal.. protože když vadí Lucky chyby, které prostě k ní patří, tak držím partu :-)
A ještě jedna věc.. fretky nejsou zatím v republice známé jako psi a kočky.. kdo na tohle přišel? a veterináři? mnoho z nich o fretkách ví akorát to, že existují.. i na některých webech ještě najdete fretky zařazené ve hlodavcích.. a najděte mi jeden jediný zákon, nařízení, atd kde se mluví o psech, kočkách a fretkách.. fretky nejsou nikde.. a k čemu to má sloužit.. právě k tomu, aby fretky byly známější, snažily jsme se jen pomoci.. ale máme už takovou hromadu klacků pod nohama, že nevím, jestli mě ještě bude bavit přes ni šplhat.. uvidím co ukáže čas.
Ano, každý má právo na svůj názor. Tímto bych skončila.
Krásný den všem. Alena
Alena FB
 

Další

Zpět na Jiná pomoc pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron