finanční pomoc útulkům

finanční pomoc útulkům

Příspěvekod PxNxDx » 06 led 2011, 18:14

Založím jedno obecné téma, tak snad to bude vhod.
Jelikož už jsem začala vydělávat, ráda bych se o své jmění podělila s tchořátky a nevím moc jak. Každý zde představený útulek má asi své vlastní financování že?Napadlo mě ještě, že jsou možná všechny "pod klubem"?
A ještě bych měla návrh, zda by sem do tohoto vlákna mohl každý útulek připsat možnost, jak jim pomoci (tedy myslím tím finanční pomoc, takže způsob jak obdarovat finančně).
Samozřejmě pokud některý přijímá i věcné dary... já se přiznávám, že denně neprocházím všechny stránky všech útulků a ráda bych, kdyby to bylo někde pokupě, až budu rozesílat měsíčně ty miliony, abych to nemusela vyhledávat :oops:
doufám, že jsem se nevyjádřila nějak nepochopitelně nebo že nebudu pochopena jako "arogantní zazobanej hajzl" :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod Johana » 06 led 2011, 18:35

PxNxDx, vše o možnosti finanční pomoci fretkám v rúzných útulcích i s kontakty a číslami účtú je zde:
http://www.fretka.cz/utulky-pro-fretky/
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod PxNxDx » 06 led 2011, 18:59

díky moc. Tak to se omlouvám za zbytečné vlákno... to je ta nepečlivost při prohlížení stránek :oops:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod martina » 06 led 2011, 19:34

fretkám se dá pomoci různě, několik možností, jak to udělat, je tady http://www.fretka.cz/pomahame-fretkam-pridejte-se/

a tak mě napadá, že tohle téma není zbytečný, přemýšlím, kam ho přesunu. takových "slepců" může být víc, takže není na škodu, mít to i tady ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod martina » 06 led 2011, 19:37

hodila jsem to do "jiná pomoc pro fretky", protože fretčích útulků je samozřejmě víc (i když mám z důvěryhodného zdroje info, že jeden z nich o sobě prohlašuje, že je v čechách jediný, zdroj slyšel na vlastní ucho).

tak abysme neprotežovali ten Klubový (téma bylo původně u Klubového útulku), ale každý si mohl vybrat, kam chce svoji pomoc nasměrovat.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod Johana » 07 led 2011, 19:52

Mám dotaz: číslo účtu na útulek FUK sem našla toto: číslo účtu je 83268319, kód banky 0800, variabilní symbol 1111.
Ale usuzji že je to jen pro platby (zasílání příspěvkú) z ČR. Na jaký účet by se dalo posílat ze zahraničí?Jde mi hlavně o příspěvky posílané z SR a celkově z EU.

(V SR kód banky 0800 nemúžu najít, takže usuzuju že převod vy byl asi na tento účet co do manipulačního poplatku dost finančné náročný pro odesilatele ale i příjemce...Majda bude asi vědět o čem mluvim, asi před rokem sem něco podobného s ní řešila)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod Korky » 07 led 2011, 20:47

Johanko, pri platbe do zahraničia tuším zadávaš, z koho účtu sa strhnú poplatky za prevod. Takže to môžeš dať na seba. Ale pre útulok by asi bolo výhodné zariadiť si to tak, ako to majú Fretky Boleslav, dá sa tam posielať bez poplatkov aj zo SR.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod martina » 07 led 2011, 20:53

určitě buď majda nebo silva (účetní klubu) něco poradí, vymyslí, zařídí. díky za upozornění, johano
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod majda » 08 led 2011, 05:44

Ano, je pravdou, že jsme s Johankou řešily převod peněz z účtu na účet ze Slovenska. A když jsme zjistily, že by Johanka platila docela vysoký poplatek (přes 100,-Kč) při převodu ze Slovenska a mě by strhla banka dalších vysoký poplatek tady, tak to řešíme tak, že Johanka posílá peníze v obálce poštou. Zatím vždycky všechny došly - což považuju u České pošty za lehce neuvěřitelné. Zkusíme se Silvou něco vymyslet, aby to bylo pro všechny maximálně výhodné...
Jinak FUK se dá pomoci i zakoupením různých připínacích placek nebo háčkovaných myšek i v obchůdku http://www.obchudekumajdy.cz/?p=p_66&sName=pomáhejte-s-námi
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod PxNxDx » 08 led 2011, 09:33

jj, myšky nakupujem, protože mají úspěch u naše psiska a placku už taky hrdě vlastním :yes:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod martina » 08 led 2011, 13:49

určitě je důležité vědět, že CELÝ obnos z prodeje jak myšek tak placek putuje do FUKu.

a nebylo by marné to napsat i do obchůdku, myslím si. protože spousta lidí (vč. mě) má zkušenost opačnou - při prodeji "charitativních" drobností v hodnotě kolem 20-50 kč (většinou se na nás sypou kolem vánoc) pokud vůbec něco jde skutečně na charitu (někdy vůbec nic), pak to jsou řádově desetihaléře, max. několik korun.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod Aniii » 08 led 2011, 14:49

Tak to tam ještě může být napsáno,že autoři placek tvořili bez nároku na honorář:-D;-) i když ten dobrý pocit je vlastně taky druh honoráře:-D
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod Alena FB » 11 led 2011, 11:32

Ahoj všem vespolek...
jen tak bych ráda přidala i náš příspěvěk na financování našeho útulku Fretky na půdě... i s jeho pobočkami.. Nejsme financovaní Klubem (jak je kolikrát mylná myšlenka lidí - setkala jsem se s tím vícekrát, Klub nám přispěl v loňském roce podporou 1000,-). Mnohem větší pomoc nám dává Slovenský Klub fretek, který nás podpoří vždy ve chvílích nejvyšší nouze a velmi pomůže - za to moc děkujeme. Náš útulek "žije" z darů lidí, kteří nás pravidelně či nepravidelně podporují, menšími či většími částkami a musím všem opravdu moc moc poděkovat, že nás podpořili hlavně ve chvílích, kdy jsme o to opravdu moc prosili a úpěnlivě žádali... jednalo se hlavně o operace Meddy, Brunny, Nony a Mikkyho... penízky jsme na všechny operace sehnali, bylo to cca 35 tis kč.. V současné době máme 2 účty... Založily jsme si s Luckou vlastní účet přímo pro pobočku FRETKY BOLESLAV (protože máme tolik freteček, že je potřeba být neustále i při penězích), číslo účtu je 2300101259/2010, pro převod ze Slovenska je to super, protože lze převádět peníze bez vícenákladů a poplatků na stejné číslo účtu, tj. 2300101259 / 8330 - vloží se jen slovenský kód banky a je to ... jednoduché a velmi praktické. Náše účetnictví můžete také sledovat na transparentním účtu, který je kdykoliv k vidění všem: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2300101259 . Fretky na půdě - Jablonec - nyní přesunutý do Mnichova Hradiště, Plzeň a především pobočka Ostrava - mají číslo účtu: 2300041196 / 2010 a pro Slovensko 2300041196 / 8330 - vidět jej můžete také na: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2300041196
Nemusím podotýkat, že za všechny penízky k nám zaslané jsme opravu vděčni, fretečky je potřebují - bez nich to nejde.. a pochopitelně jsme vděčni i za jinou pomoc - materiální (různé hamačky, stelivo, napáječky, vitamínové pasty, možno nám poslat i granulky - krmíme Ferret Complete nebo Totally Ferret, hračky, prostě cokoliv pro fretky ... a jsme vděčni i za podporu psychickou.. :-) Hezký den všem, za všechny pobočky Fretky na půdě Alena
Alena FB
 

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod graciijka » 12 led 2011, 13:49

Aleno myslím, že Klub Vám pomáhá dosti i jinak.
Např. možnosti prezentovat útulek zde....reklama apod. ;)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: finanční pomoc útulkům

Příspěvekod Alena FB » 12 led 2011, 13:53

:-)
Alena FB
 


Zpět na Jiná pomoc pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron