Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod marnelbar » 01 úno 2011, 16:12

přišla mi zpráva .....jste někdo z Příbrami ??? Je potřeba jednat...bud upozorněním nebo lépe domluvou na místě s majitelem..či bezodkladnou stížností na KVS ale je potřeba aby dotyčný ....chovu znalý fretek viděl na vlastní oči a mohl tak situci přesně a lépe popsat....část zkop.zprávy
Ahoj Marcel,
v Příbrami ve zverimexu v Tescu, jsou dvě fretčí mláďátka.
Když jsem tam byla cca před 1-2 týdny, tak tehdy jsem byla hotová z toho, že ty dvě malinký miminka tam měli psí granule, tak velký, že by s tím měl problém i dospělý samec ! A tohle měli ty dvě chudinky papat...
Když tam kamarád druhý den jel, zeptal se, co jsou malí za pohlaví.
Šest zaměstnanců se dohadovalo, kdo se podívá. Nakonec jeden prodavač se odhodlal a vzal si na ně tlustý rukavice s tím, že jsou strašně agresivní. Ani tak nebyli schopni rozeznat holčičku od chlapečka. Ale to je vedlejší...

Dnes jsem hlídala kamarádce malou dcerku, která mě tam zatahla znova.
Ale to už jsem myslela, že to semnou sekne na místě.
Freťulky absolutně vyhublý, když jsem k nim na malinkej kousek strčila prst (víc to ani nešlo), začli se spolu o něj prát.
Vehementně se samosebou snažili z toho akvárka vyškrábat za mnou.
Ta větší (tipuju na samečka) je tedy spíše apatická. Házela na mě ty nejsmutnější pohledy, jaký jsem snad viděla a pak už jenom stála na místě a kymácela hlavičkou pěknou dobu.
V misce ani stopa po nějaké potravě, v napáječce troška zbytku vody a v rohu výkaly, které tam byly snad od té doby, co se freťulky do zveráku dostali. A to myslím bezesrandy...

prosím, kdo je z Příbrami ať se ozve.....zarazilo mě slovo apatická s kymácející hlavičkou!! HELP....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod martina » 01 úno 2011, 18:57

katastrofa :o(((

marcelo, nemohla by ta osoba poslat popis toho, co viděla, sama na veterinární správu? stačí mejlem, aspoň, oni se tím budou zabývat i kdyby to byl anonym (samozřejmě lepší to je s podpisem, aspoň se člověk dozví výsledek).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod marnelbar » 01 úno 2011, 19:29

martino...vše je v řešení..jednáme s Majdou a dotyčnou...jestli chceš ,prosím přesuň tohle téma do jiná pomoc fretkám
díky M.

dotyčný obchod se zvířaty se k tomuhle problému,stížnosti.. staví celkem dost pohrdavě....takže osobní návštěva je více než nutná,hrozba KVS je pro ně prý ...tak je pošlete..nám je to jedno atd. Majda ví více.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod martina » 01 úno 2011, 19:38

strašný :o((

bohužel ale pokud se staví takhle ke kontrole z kvs, pak osobní návštěva nevím, co zmůže. leda by tam někdo někomu fyzicky ublížil - a to taky asi není řešení.

určitě to chce promluvit s vedoucím prodejny, majitelem a snažit se nejdřív "po dobrém" - pokud je vůle druhé strany. někdy to nejde :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod majda » 02 úno 2011, 09:52

Mě to včera hrozně vytočilo, takže jsem si sehnala do zveráče číslo a volala tam. Ptala jsem se, zda mají na pordejně dvě fretky - prý ano. Tak jsem jim říkala, že od kamarádky vím, v jakých podmínkách tam ty fretky jsou, že máme i fotky a že pokud se jejich podmínky nezlepší, pošleme tam KVS. Paní mi se smíchem povídá - Jó, jen pošlete, už se na ně těším. Takže skutečně nezbývá, než tam dojet osobně - na místě zjistit situaci a pokud je to tak, jak je popisováno v mailu, volat KVS a Policii.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod Morgan24 » 02 úno 2011, 11:32

To je teda přístup. Pokud tam nikdo nepojede dřív, mohu tam zajet v sobotu s fotoaparátem a vše zdokumentovat. Dřív bohužel nemůžu, pitomá práce :-(
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod majda » 02 úno 2011, 11:53

Morgan, jsem domluvená s Marcelou, dneska tam s Janou zajedou. Našla jsem jim čísla na Městskou policii, na Policii ČR a pobočku KVS v Příbrami. Tak uvidíme jak to dopadne.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod Fredulda » 02 úno 2011, 15:28

To je hrozný chudinky fretulky.Měli by dostat dost vysoké potrestání i za ten telefonát klidně si zavolejte to je vidět její chování.Snad se fretulky ztoho zachrání
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod Alena FB » 02 úno 2011, 21:29

Ahoj holky, četla jsem to teprve dnes.. jak to dopadlo? když tak taky pomůžeme, od vás je to asi blíž, ale když by bylo potřeba, dejte vědět.. nevím, jak na tom jste s místem, ale my s Luckou teď v pohodě, takže si je když tak můžeme vzít. Alena Fretky Boleslav - budu zítra v Praze, tak když byste je třeba měli někdo u sebe, mohla bych si ji vyzvednout.
Alena FB
 

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod Alena FB » 02 úno 2011, 21:30

fakt Majdi, když by tam někdo mohl zítra dopoledne třeba zajet nebo tak, odpoledne bych si je mohla vzít.. je to příšerný.. bohužel takových případů je moc.. A.
Alena FB
 

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod marnelbar » 02 úno 2011, 23:30

Jeli jsme ....viděli jsme...co k tomu napsat : takže nad naše očekávání jsme měli a máme celkem dobrý pocit 8-) personál ,,tušil" kdo jsme a proto jsme byly obě rádi , že snaha objasnit ,,týrané,, zvíře a péči o něj byla vzájemná i když to tak zpočátku nevypadalo..ale jsme rozumní lidé,který o problému dokáží mluvit a když se něco nelíbí tak o tom prostě mluví...je pravdou ,že fretky jsou hubenější... ale nejsou vyzáblé,zesláblé či nějak viditelně strádající ani apatie či kývání hlavičkou nebylo patrné ani u jedné z nich za což jsme byly rádi...nemůžeme mluvit ani o špatné podestýlce,nedostatku vody či krmiva i když miska byla vysypaná ale bylo tam..bylo nám ukázáno ,,kočičí,, stejné co měli fretata uvnitř ..ukázali ,že si umí poradit i s větším kouskem,nebot krmivo bylo i na pohmat takové ne uplně tvrdé ale polotvrdé,papají prý i kotěcí konzervy...hráli si spolu...měli pelíšek...na naše doporučení možná dají i hračku a dobře jsme si i o fretkách popovídali...cena za fretě je šíleně přemrštěná a rýžování na takových fretkách mi jde mráz po zádech...pověděla jsem, že za takovou cenu si pořídim mládě od ,,dobrého,, chovatele.. socializovanou,zvyklou na ruku ,čistotnou ,zdravou ,očkovanou a čipovanou s pasem.... ty lidi prostě nevidí nic špatného množit je mimo jejich sezonu a to nás mrzí nejvíce...protože fretky ,které lidi koupí ze zverimexu jsou zesláblé,bez pořádné imunity,nesocializované,nečistotné,kousající a co víc ... i zdegenerované !!(špatný nákup) !! to jsou následky těchto množíren a je škoda , že fretky se do nich dostanou...snad jednou ...je budou brát stejně jako kočky,psi..prostě malé šelmy,které si zaslouží mnohem více než doposud!!!



Alena FB : díky za nabídku...tohle by jsme opravdu zvládli a krom toho, bych opravdu žádné fretě ze zverimexu neodkoupila jen v případě ,kdyby hrozila smrt nebo neodkladná veterinární péče....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Fretky ve zverimexu.... tentokrát Tesco Příbram

Příspěvekod Johana » 02 úno 2011, 23:46

Marnelbar: asi sem natvrdlá...ale jaksi se v tomu příspěvku neorientuju, sorry....
Kdo psal ten text? Kdo byl v tom zverimexu? Má někdo dokumentaci o stavu těch fretek ke dnešnímu dni?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Jiná pomoc pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron