Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod cinderella » 11 úno 2011, 20:18

Ahojte, možná víte, že jedna z našich fretek - Monty - je dlouhodobě nemocná. Monty má inzulinom a mimo jiné proto musí dostávat pravidelně žrádlo. Ale bohužel už sám žrát odmítá, takže 4x denně krmíme, granulku po granulce do tlamičky... Většinou granule chvíli plive, ale nakonec se přemluvit nechá a svoje zbaští.

Problém je, že já jsem nastoupila do nového zaměstnání a tak když má manžel ranní směnu (jeden až dva týdny v měsíci), nemáme se jak o Montýse dopoledne postarat. A bez krmení do odpoledne nevydrží, to zkolabuje. Chtěla jsem se zeptat, jestli by někdo v Praze (nejlépe na trase Háje-Vršovice) neměl možnost a nebyl ochotný nám v těch problémových týdnech Montýska krmit. Jediná varianta, která mě napadla, je, že bych Montýska ráno cestou do práce naložila do přepravky, převezla kam je třeba a manžel by ho odpoledne po práci zase vyzvedl. Montýs už přes den neběhá, takže jediná péče, kterou by potřeboval, byla ta chvíle na krmení... A k tomu ještě detail, neměl by přijít do kontaktu s jinými fretkami, protože už není očkovaný, aby se nezatěžoval organismus.

Moc prosím o pomoc, jsem ochotná za tuhle službu i platit. Jiná varianta už by pak byla jen Montýska darovat do dobrých rukou, aby se o něj někdo postaral na dožití, ale to by mi urvalo srdce a navíc by si těžko někdo vzal fretku, která potřebuje dost často investici do veterinární péče a u které je opravdu otázka, jak dlouho ještě bude dělat společnost... V každém případě moc prosím o jakoukoliv reakci, možnost hlídání mi krachla zrovna dnes a manžel má ranní už příští týden.
Uživatelský avatar
cinderella
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27 lis 2010, 10:52
Bydliště: Praha

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod majda » 11 úno 2011, 22:01

Veru moc držím palce aby se někdo našel, přemýšlela jsem, jak ti pomoct, ale nic mě nenapadlo :-(
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod Korky » 11 úno 2011, 23:50

A v akých časoch presne by si si to kŕmenie predstavovala? Ja by som možno pomôcť mohla, píšem bakalárku a prednášky už nemám, chodím len na brigádu.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod cinderella » 12 úno 2011, 11:23

Krmim ho ráno cca v 6, pak v 11, pak odpoledne kolem 17h a v noci. Pro mě by bylo ideální ráno kolem 7 ho předat, a odpoledne cca v 16 vyzvednout, takže by šlo o to dopolední krmení...

V pondělí se pokusím v práci poprosit šéfa, jestli bych si malýho nemohla brát ssebou, ale on prý zvířata moc rád nemá, takže tomu moc nevěřím... Ještě mě napadlo dávat Montymu ráno do napáječky glukopur, aby měl přísun cukru když nebudem doma a on nebude žrát...Co myslíte, nestačilo by to? Vodu s glukopurem normálně pije, s tím problém nikdy neměl
Uživatelský avatar
cinderella
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27 lis 2010, 10:52
Bydliště: Praha

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod martina » 12 úno 2011, 11:35

cinderella,

se silvou v zádech píšu, že prý ano, tohle je jedna z možností (doporučeno chylíkovou). silva to prý tak dělala s ťuldou (jak víš, obdobný problém) taky.

vyzkoušej to třeba zítra, ať jsi v klidu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod martina » 12 úno 2011, 11:38

oprava - silva to tak s ťuldou nedělala, protože ťulda byl jelítko, který vodu s glukopurem nepilo. ale chylíková to prý silvě dávala jako jednu z alternativ, aby mohla v klidu do práce.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod cinderella » 12 úno 2011, 11:48

Že by naděje? Díky Marti... že mě to nenapadlo dřív... Zítra otestuju a budu hlídat, jak to zvládne. To by bylo asi nejlepší řešení, bez stresování Montýska a kohokoliv jinýho...
Uživatelský avatar
cinderella
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27 lis 2010, 10:52
Bydliště: Praha

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod martina » 13 úno 2011, 14:15

nz, to silva, jenže ona PRO MĚ vařila, tak já dělala písařku :o)

dej vědět, jak se osvědčilo, mohlo by to pomoct i jiným.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod cinderella » 14 úno 2011, 07:28

Tak jsme včera místo dopoledního krmení měli Montýse na glukopuru. Žádnýho záchvatu jsem si nevšimla, Montýs normálně chodil pít a záchodit se během celýho dne a další dávky krmení vzal celkem bez problémů, takže hlásím, že glukopur funguje :)
Uživatelský avatar
cinderella
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27 lis 2010, 10:52
Bydliště: Praha

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod Korky » 14 úno 2011, 08:50

To je super správa :) Aspoň ho nemusíš stresovať cudzími ľuďmi, prípadne, prevozmi atď.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod cinderella » 14 úno 2011, 18:57

Přesně tak. A ten sviňuch dokonce dneska sám baštil odpoledne... zásadně se nechává krmit, jinak žrádlo ignoruje, ale dneska manžel hlásil, že když ho chtěl jít krmit, malej sám dobrovolně žvejkal v kleci svoji dávku :))
Uživatelský avatar
cinderella
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27 lis 2010, 10:52
Bydliště: Praha

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod Johana » 14 úno 2011, 19:12

Super! :-)
Oni ty potvúrky jak sou nemocný a opečovávaný, tak to kolikrát i zneužívaj. Vlňák jak sem byla doma, kedl k misce a čekal že mu dám první granuli do huby, pak futroval. Jak sem byla v práci, nebo v noci, začal se klidně ládovat sám :D
Mám kamošky s fretkama-inzuliňákama a při dobře nasazených lécích žerou úplně v pohodě sami.
Držim vám palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod cinderella » 14 úno 2011, 19:32

Jo to je mi naprosto jasný, že to zneužívá, ale troufni si fretku s inzulinomem nechat bez žrádla... Nicméně když takhle funguje na glukopuru, jsem hned klidnější, fakt jsem se bála, jak to s ním pořeším a viděla ty nejhorší scénáře...
Uživatelský avatar
cinderella
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27 lis 2010, 10:52
Bydliště: Praha

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod Johana » 14 úno 2011, 19:41

Já bych mněla stejný obavy, plně tě chápu. Ale vyřešila si to super a možná se takto freťáček zas naučí že múže jíst i sám.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Nahradni pece pro fretatko bez zadni nozicky.

Příspěvekod ANCA211 » 05 čer 2011, 17:28

[Moc prosim zda by se nekdo nenasel,kdo by si vzal fretatko narozene 3.6.2011,mama ho z pelisku zatim nevyhodila a ani to tak nevypada,cas ukaze.Ma na zadni nozicce cerny pahylek a chybi mu nozicka :( :(
Nekdo kdo by se ho ujal,jinak si ho budu muset nechat,zbavit se ho nemam srdce,jinak je zivy,leze a papa.
ANCA211
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 dub 2011, 18:00

Re: Náhradní péče pro nemocného freťáčka

Příspěvekod ANCA211 » 05 čer 2011, 17:30

ANCA211
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 dub 2011, 18:00


Zpět na Jiná pomoc pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron