Hledáme kojnou

Hledáme kojnou

Příspěvekod Iva » 19 dub 2011, 09:00

Včera naše samice zabila 4 svoje třítýdenní mláďata. Je agresivní a zbylá 4 freťata odmítá.
Hledáme tedy náhradní kojnou matku pro naše 4 mláďata. Budeme přikrmovat, ale náhradní maminka by byla nejlepší řešení. Prosíme i o informace, popřípadě zdali máte někdo podobné zkušenosti. Doteď probíhalo vše v pořádku.
Jsme z Chrudimi.
Iva
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2011, 21:21

Re: Hledáme kojnou

Příspěvekod martina » 19 dub 2011, 09:15

osobně zkušenost nemám, navíc k vysvětlení toho, proč to samice udělala, je hrozně málo informací (kde bydlí - doma, venku? sama, s jinou samicí, samcem? je ona sama zdravotně v pořádku? nemá zánět mléčné žlázy? nevyděsilo ji něco?..... atd... ). a i kdyby informace byly, možná žádné "logické" vysvětlení není :o(

třítýdenní mláďata už jsou naštěstí dost velká. sice kojení pořád ještě potřebují, ale i když kojnou nenajdete, mělo by se vám podařit je vypiplat, pokud nemají zdravotní problém, kvůli kterému je možná matka zabila a odmítá... ?

tady zatím moc informací není, zkus si pročíst tahle vlákna a příspěvky na starém DF, vyhledala jsem "přikrmování"
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Hledáme kojnou

Příspěvekod Iva » 19 dub 2011, 09:57

Bydlí doma, sama. Na tom samém místě kde je zvyklá. Zdravotně vypadá vpořádku, chut k jídlu má. Hraje si jako vždycky, když jí prohmatám tak jí nikde nic nebolí. Průjem nemá. jediný co se změnilo je, že je agresivní. Kouše mě a to nikdy nedělala. Ale zajdu s ní k vetovi. Teďka jsem u ž od rána na netu a pročítám fora abych zjistila co nejvíc informací.
Mlíčko samice má, nevím jestli mám zkoušet " kojení pod dohledem "
Iva
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2011, 21:21

Re: Hledáme kojnou

Příspěvekod graciijka » 19 dub 2011, 11:46

Nevím jestli to není moc brzo...ale co je zkusit začít přikrmovat?
V jednom svém vrhu jsem měla mládě z rozštěpem nosu "díky" kterému nemohl pořádně sát. Zkusila jsem mu jako poslední záchranu nabídnout maso, konzervu a chytl se.
Letos už to jsou tři roky tak si nepamatuju, kolik mu přesně tehdy bylo, ale začal poměrně brzo. Mixovala jsem mu konzervy a škrábala hovězí.
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Hledáme kojnou

Příspěvekod Iva » 19 dub 2011, 15:43

Byli jsme u veterináře a samice je prý v naprostém pořádku. Dostali jsme mlíko pro předčasně odstavená koťata, tak budem freťulky minimálně 5 krát denně krmit a k tomu zkoušet podávat vařené kuřecí a tak za týden syrové hovězí..:) Miminka potřebujou hodně nabrat. Máme taky zkoušet styk se samicí pod dohledem, jestli se " nedá dokupy " Prý to bylo nejspíš tím, že viděla že by je nezvládla všechny uživit..:/ dostali jsme pro ní nějaký přírodní " povzbuzovák " tak nevím..uvidíme jak se nám podaří. Každopádně se budem snažit a snad je vypipláme ve zdravé fretečky..! 8-)
Iva
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2011, 21:21


Zpět na Jiná pomoc pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron