Biocan DP nebo Biocan Puppy - co je lepší?

Pravidla fóra
Očkování ano či ne? Případně jaké a kdy? Nežádoucí účinky či dokonce anafylaktický šok? Ptejte se zde.

Biocan DP nebo Biocan Puppy - co je lepší?

Příspěvekod santal.wood » 04 srp 2012, 23:02

co je lepší pro dospelou fretku? Jednalo by se o očkování proti psince. Zofiro nekde na foru řikala, ze Biocan Puppy neúčinkuje. váš názor? Děkuji
santal.wood
 
Příspěvky: 42
Registrován: 17 úno 2012, 13:52

Re: Biocan DP nebo Biocan Puppy - co je lepší?

Příspěvekod martina » 05 srp 2012, 12:32

že biocan puppy neúčinkuje, slyším prvně. ale nevím, nejsem odborník.

nevím, která z uvedených vakcín je vhodnější, ale řeknu ti, co vím od veta.
biocan puppy je prý "silnější" než dospělácký biocan, který je tím pádem pro fretku vhodnější (menší zátěž).
na druhou stranu z biocanu puppy se dá "udělat" jednosložková vakcína (což u dospěláckého nejde), takže fretka dostane opravdu jen psinku.

tak si vyber.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Biocan DP nebo Biocan Puppy - co je lepší?

Příspěvekod ŽoFiRo » 05 srp 2012, 20:35

nevím o tom, že bych někde psala o neúčinnosti biocanu, sama jím očkuju už přes 8 let a to jak puppy DP, tak DP i DHPPi nebo DHPPi + LR (fretice očkovaná právě DHPPi + LR letos slavila 8. narozeniny), nikdy jsme s ním žádný problém neměli a to ani u těch hodně kombinovaných. pochybnosti k účinku byly u Biocanu puppy DP, kdy se složka P oddělí a očkuje se jen složka D - tedy samotná psinka, tuto pochybnost vyjádřila veterinářka na jiném foru, já pouze "přeložila" pro někoho jiného, kdo tím očkoval a "nechápal"...
pokud nejde o vakcínu Canvac, tak je mi úplně šumák, co jim veterinář píchne a příjde mi zbytečný to takhle přehnaně řešit - každá fretka to bude snášet úplně jinak a i kdyby bylo třeba tisíc fretek bez reakce na jednu jedinou vakcínu, vždycky se může stát, že další fretka tu reakci mít bude.stejně tak neznamená, že když budeš očkovat jednou vakcínou, kterou fretka snáší dobře, že při dalším očkovaní reakci mít nemůže.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Biocan DP nebo Biocan Puppy - co je lepší?

Příspěvekod ŽoFiRo » 26 zář 2012, 18:40

santal.wood píše:co je lepší pro dospelou fretku? Jednalo by se o očkování proti psince. Zofiro nekde na foru řikala, ze Biocan Puppy neúčinkuje. váš názor? Děkuji


tak tedy dnešní zkušenost, kdy měla po očkování nobivacem puppy DP anafilaxy další z mých fretek..
ale k tomu biocanu.. bavila jsem se o tom s vetem, že jsem na jiný veterině očkovala naprosto bez problémů 8 let biocanem a ted že je to druhá anafilaxe na nobivac během dvou let. bylo mi ale řečeno, že dává přednost právě nobivacu, protože biocan je český výrobek a v době, kdy u nás byla epidemie, tak biocan vůbec neúčinkoval, že to nejdřív taky s vakcínou vůbec nespojoval, ale že mu tam psy umírali jako by je ani neočkoval, až pak když vakcínu změnil, tak se to zlepšilo...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Biocan DP nebo Biocan Puppy - co je lepší?

Příspěvekod Johana » 28 zář 2012, 19:38

santal.wood píše:co je lepší pro dospelou fretku? Jednalo by se o očkování proti psince. Zofiro nekde na foru řikala, ze Biocan Puppy neúčinkuje. váš názor? Děkuji


Pro dospělou fretku bych volila Biocan DP. Dle mých vetú (v SR ) ne že by nebyl Biocan Puppy účinný pro dospělou fretku, ale vhodnější je Biocan DP (chápu to s ohledem na zátěž organismu fretky vakcinací).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Očkování fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron