Kde a čím očkovat ve Varnsdorfu?

Pravidla fóra
Očkování ano či ne? Případně jaké a kdy? Nežádoucí účinky či dokonce anafylaktický šok? Ptejte se zde.

Kde a čím očkovat ve Varnsdorfu?

Příspěvekod Veunkaaa » 12 črc 2011, 13:39

Ahoj, prosím není tu někdo z Varnsdorfu ? Mám problém s očkováním fretky. Pokud vím, jsou tu dva veterináři. Kraus a Žáček. Volala jsem Krausovi, tam prý vakcínu proti psince pro fretky nemají, že je neberou protože je tady fretek málo a zbytečně by prošli, kdyby je prý objednali, tak jim tam nějaké zbydou a projdou. Doporučili mi tedy zavolat jinam. Tak jsem volala k Žáčkovi (už i včera) ale má tam záznamník, kde jsem mu nechávala vzkaz, dnes opět dva neúspěšné telefonáty. Tak nevím co si počít. V sobotu jí bylo 8. týdnů, musí se to očkování stihnout do 8. týdne ? Myslím tím první vakcínu proti psince. Kdyžtak tam zkusím ještě zajít, ale jestli mají dovolenou tak vůbec nevím co mám dělat. Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Zapeklitá situace

Příspěvekod Fretky Boleslav » 12 črc 2011, 14:29

Mi očkujeme fretky vakcínou Biocan Puppy,je to vakcína pro štěňata tuším a fretkám neublíží.Skus se veta zeptat jestli má tuhle vacínu a chtěj aby ti jí naočkoval.
Fretky Boleslav
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 čer 2011, 22:11

Re: Zapeklitá situace

Příspěvekod Veunkaaa » 12 črc 2011, 14:36

Už jsem se tam dovolala, vakcínu proti psince přímo by mi museli objednat ale mají tu kombinovanou, která je proti více nemocem. Tak jsem se rozhodla že tedy půjdeme na ní. Ve 3 tam máme být, tak jsem zvědavá jak ta mrška kousavá bude reagovat, snad pana doktora nepokouše a bude v pořádku.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Zapeklitá situace

Příspěvekod Johana » 12 črc 2011, 14:43

Vakcína proti psince pro fretky - tedy specielně pro fretky - v ČR neexistuje. A pokud vím, nelze ji ani nikde objednat, jelikož neni v ČR schválená. Taktéž nevím o tom, že by exisovala monovalentní vakcína proti psince (čiže jen složka D), tuto je možné získat jen "nesmícháním" složek D a P u vakcíny Biocan Puppy DP, kde by se sloka D naředila ředidlem doporučeným výrobcem. http://www.fretka.sk/veterinarna-poradna/psinka.html

Freťata se běžně očkují proti psince Biocan Puppy DP, Eurican DP, často i Biocan DHPPi.
Očkovací scháma u fretěte proti psince je v 6., 9. a 12. týdnu věku. Je možné prvně očkovat i později, ale pak je myslím očkovací scháma jiné, myslím že se přeočkovává už jen jednou.
Naposledy upravil Johana dne 12 črc 2011, 14:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zapeklitá situace

Příspěvekod Nessie » 12 črc 2011, 14:44

Pokud se nic nezměnilo, tak vakcína určená vyloženě pro fretky a monovalentní na českém trhu není. Nebo mi něco uteklo?? Letos jsem ještě nebyla na přeočkování.
Tak snad nemyslel pan veterinář Canvac.


Současně bych tě chtěla požádat, aby jsi si přejmenovala vlákno, tak aby z názvu bylo patrné, co je obsahem. Jinak tady bude stejný nepořádek jako na starém.
Nessie
 
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2007, 08:12

Re: Zapeklitá situace

Příspěvekod Johana » 12 črc 2011, 14:49

Nessie pokud vím, Canvac proti psince také neni monovalentní.

A pro Veunkaaa: Vakcína proti psince zn. Canvac (všechny kombinace vakcíny Canvac se složkou D) je pro fretku smrtelná!
http://www.fretka.sk/veterinarna-poradna/canvac.html
http://www.fretka.sk/userfiles/file/can ... rnenie.pdf
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zapeklitá situace

Příspěvekod Veunkaaa » 12 črc 2011, 15:48

tak už to máme za sebou, nakonec jí píchli Nobivac DHP, statečně s panem doktorem bojovala, kousala, škrábala a stejně jí to bylo prd platné :lol: o vakcíně canvanc jsem četla tady na foru. Nikdy bych jí ho nenechala píchnout, to radši nic než tohle..
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Zapeklitá situace

Příspěvekod Johana » 12 črc 2011, 20:46

Vendukaaa, sem moc ráda, že očkvání proběhlo OK. Je ale třeba při druhím přeočkování sledovat, jastli by nebyla reakce na vskcínu.

Martino, pls nemohla bys toto téma přesunout z "Kafrání" do vhodnější sekce? Díky! :)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Očkování fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron