Reakce na očkování ?

Pravidla fóra
Očkování ano či ne? Případně jaké a kdy? Nežádoucí účinky či dokonce anafylaktický šok? Ptejte se zde.

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Johana » 26 črc 2011, 21:30

Houmí j píše:Máme tu nálepku Nobivac Puppy DP a Nobivac Rabiec. Jedna vetka mi vyprávěla o přípravku, co fretce "umrtví" hormonální činnost až na půl roku, máme s tím problémy po špatné kastraci. Po výstupu z ordinace jsem zjistila, že jí píchla Covinan, tak jsem myslela, že prokopnu dveře. Naštěstí už je to měsíc zpět a freťule byla pořád v pohodě.
Ta krupička. Malá to má někdy, když si dá pastu a nedá si granule. TO má od malička, to mě neznepokojuje. Jsou jí 2 roky a 4 měsíce. Jen se zeptám, je mírný výtok u fretky normální? Jako prostředek zvlhčování?


Čiže ste očkovali současně proti psince (Nobivac Puppy DP) a vzteklině (Nobivac Rabies) současně.
Já osobně toto nedělám (hodně chovatelú ano), i když vakcínu proti vzteklině fretka snáší většinou v pohodě. Problematická múže být revakcinace na psinku. Každopádně já bych už fretku vakcinou Nobivac Puppy PD příště asi nevakcinovala.

Co se týká té "krupicovité" stolice: jastli ji má pravidelně a často a jelikož sem tu stolici nevidela a fretku neznám....z mého pohledu (na netu) bych nechala fretku pro jistotu vyšetřit na ECE.

Co se týká výtoku samičky, s tim praktické skušenosti nemám takže neporadim, já mněla a mám samce.

Držim palce ať je freťulka OK.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod martina » 30 črc 2011, 19:41

houmí,

diesel měla v říji, v době asi tři neděle poté, co se jí hodně zvětšila vulva, také slabý výtok. žlutavý, čirý, trochu mi to připomínalo moč. taky se mi to nelíbilo, ale ztratil se jí krátce po ukončení říje.

jindy než v říji by fretka žádný výtok mít neměla, a ani v říji nesmí být hnisavý nebo krvavý, to je taky špatně.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Houmí j » 05 srp 2011, 13:22

Zdravím, byla jsem teď mimo. Ty krupičky má jen po pastě, když nedostane pastu, nejsou krupičky, je to jednorázové.
No co se týče výtoku, sem tam má malinkej, jemně nazelenalý, po rozboru se zjistily kvasinky na ty jsme dostali ATB což je špatně a jinde zase nějakou vodu na omývání, což je podle mě taky nedostačující. Já nevim kam už tady jít. Každopádně teď mě čeká nadlidský úkon, musím sehnat chovatele z Ústeckého kraje, co potřebuje implantát Suprelorin, myslim, že to tak je. Malá už je v pohodě. Hravá, byla s náma i na chatě, lovila slimáky a hledala houby. Díky za rady, této vakcinaci se tedy příště vyhnu.
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod ŽoFiRo » 05 srp 2011, 13:30

pokud by se nikdo jiný nenašel, klidně si implantát vezmem.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Předchozí

Zpět na Očkování fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron