Reakce na očkování ?

Pravidla fóra
Očkování ano či ne? Případně jaké a kdy? Nežádoucí účinky či dokonce anafylaktický šok? Ptejte se zde.

Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 13 črc 2011, 06:16

Tak už píšu zase, teď jsem se vzbudila, a ten můj bobíček má průjem. Pro připomenutí : Včera byla očkovaná vakcínou Nobivac DHP, normálně jí i pije, ale má ten průjem a já nevím co s tím, jestli zajít k vetovi nebo to přejde samo ? Další příznaky co jsem vypozorovala, je velká žízeň, pořád je u napaječky, jinak už snad nic, chodí normálně, ňuchá, je zvědavá, snaží se dostat z klece, když na ní zavolám tak přiběhne ke kraji, teď i papá, ale co s tím průjmem ? :-( Nic jiného z čeho by to mohlo být než to očkování mě nenapadá. Kdo máte zkušenost prosím dejte vědět, děkuji
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Žabka » 13 črc 2011, 07:26

Může to být reakce na očkování. Při průjmu, zvlášť když je horko, je nejvíc potřeba dát pozor, aby fretka nebyla dehydrovaná, takže pokud hodně pije, tím lépe. Pozoruj ji, a kdyby to do dvou dnů nepřešlo, nebo se alespoň nezačalo viditelně zlepšovat, tak bych šla k vetovi.
Ale sama s tím praktickou zkušenost nemám, pokud se s tím někdo setkal osobně, třeba odpoví konkrétněji.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 13 črc 2011, 07:56

Zatím to vypadá, že se to lepší. Dala jsem jí do klece hračku, tak si hraje. Dokonce mi i poprvý zakvokala :lol: Zatím jsou to 2 hodiny co neměla průjem, kolem 5 h. ráno chodila chudák každých 5 minut, a to čištění klece byl teda zážitek :lol: Uvidím během dne jak to bude vypadat, snad už to bude jen a jen dobrý.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod martina » 13 črc 2011, 11:31

proč je zavřená v kleci?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Žabka » 13 črc 2011, 11:38

Ono by asi měla spíš být v klidu, aby ji to rychleji přešlo. A chápu, že není zrovna dvakrát příjemné mít průjmo-bobky po celém bytě. Ale myslím si, že pokud už jí je líp, tak by se proběhnout mohla, ale spíš málo, čím víc bude v klidu a spát, tím dřív ji to přejde, tedy pokud je to opravdu reakce po očkování (což je pravděpodobné).
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 13 črc 2011, 14:46

[quote="martina"]proč je zavřená v kleci?[/quot

Je resp. byla zavřená proto, že nechci mít průjem po celém bytě, máme všude koberce a zjistila jsem že nám dělá bobky především pod postelí :lol: Ted už je ale venku, lítá jak splašená. Snad už bude dobře. Dnes jsem jí koupila ve zveráči 2 nové hračky a pastu malt-soft. dočetla jsem se že jí mají rádi, ale ještě jsem to nezkoušela, bojím se kvůli tomu průjmu, aby jí to nějak neublížilo. Dalším dobrým znamením je, že už mě zase stihla 3x rafnout až do krve, takže už jí bude asi líp ;)
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 13 črc 2011, 14:50

Žabka píše:Ono by asi měla spíš být v klidu, aby ji to rychleji přešlo. A chápu, že není zrovna dvakrát příjemné mít průjmo-bobky po celém bytě. Ale myslím si, že pokud už jí je líp, tak by se proběhnout mohla, ale spíš málo, čím víc bude v klidu a spát, tím dřív ji to přejde, tedy pokud je to opravdu reakce po očkování (což je pravděpodobné).


Doufám, že to je po tom očkování, jinak opravdu nevím z čeho by to bylo. Granule jsme neměnili, kupuju jí ty na které je zvyklá už od majitelů jejich rodičů, venku jsme nebyli tedy krom toho veta včera a v bytě taky nic sežrat nemohla, všechno jídlo i léky schováváme. Už ale uplně průjem nemá, je to spíš takový ještě řidší (omlouvám se za detail) ale o moc lepší než ráno :)
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Žabka » 13 črc 2011, 14:52

S pastou počkej, až bude po průjmu. Může být projímavá, zvlášť když na ní fretka ještě není zvyklá. A pak opatrně s dávkováním, kdyby to bylo na fretkách, sežerou celou tubu naráz (a přitom si můžou jen párkrát za den líznout).
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 13 črc 2011, 15:19

Žabka píše:S pastou počkej, až bude po průjmu. Může být projímavá, zvlášť když na ní fretka ještě není zvyklá. A pak opatrně s dávkováním, kdyby to bylo na fretkách, sežerou celou tubu naráz (a přitom si můžou jen párkrát za den líznout).


Dobře, děkuji. Právě jsem to studovala a udivilo mě že tam nikde to dávkování není. Jsem zvědavá jak jí to bude chutnat, zatím jsem ve zveráči oběvila skvělou hračku. Je to taková myška na prutu, tak tady dovádíme, vypadá to, že se jí nemůže nabažit, pořád si s tím chce hrát :lol:
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod ŽoFiRo » 13 črc 2011, 17:45

dávkování by tam uvedeno být mělo, ale je to pasta pro kočky, takže i dávkování je pro kočky a je potřeba upravit na váhu, velikost, fretky
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Johana » 13 črc 2011, 19:34

Pastu Malt-Soft bych při prújmu určitě nedávala. A i při normální stolici taky ne pravidelně, neni to pasta vitaminová, ale na odstranění chlupú (bezoárú) ze zažívacího traktu. Já ji dávám jen když mi fretka výrazně pelichá a i to jen občas.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 14 črc 2011, 10:10

Tak v noci se nám vrátil ten průjem, na to že je tak maličká tak toho vyprodukovala docela dost. Za celou noc vypila tak 20 ml vody, ale granule snědla všechny. Nic jiného než granulky a vodu jsem jí nedávala. Ted nevím jestli mám čekat ještě do zítra nebo tam skočit či zavolat dnes. :?
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 14 črc 2011, 10:30

Tak jsem to nevydržela a zavolala tam, mám jí nechat hladovou a večer dát trochu uvařené rýže, mám dohlížet na to aby pila. Když se to do zítra nezlepší máme přijít. Ach jo, chuděra malá. :cry:
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Liška » 14 črc 2011, 10:30

Já bych asi zašla k vetovi co nejdříve. Když má průjem, ztrácí tekutiny a může být dehydrovaná. Veterinář jí může pomoci alespoň část tekutin udržet v těle. Navíc je teď horko, tím hůř.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Johana » 14 črc 2011, 13:40

Fretce bych určitě "hladovku" nedávala.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Liška » 14 črc 2011, 14:41

Tak toho příspěvku nad svým jsem si nevšimla. Hladovku určitě ne. A rýže? Moje freťule mají vždycky po rýži průjem jak vyšitý. Spíše nějakou intestinální dietu a po malých dávkách dávat pravidelně (tohle není z mojí hlavy, nařídil mi to veterinář). Pomáhá to. Pak jsem jí pomalu dietu míchala s obyčejnými granulemi, ale pomalu a musela jsem jí koupit méně tučnou variantu. Hlídat pití je opravdu hodně důležité, nedostatek tekutin by mohl freťulku stát život. Takže na to dávat velký pozor.
Jinak na průjem existuje taková "stavěcí" tabletka, jmenuje se Supplexan. Tu jsem dávala půlku denně a taky to pomohlo.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 14 črc 2011, 15:40

Liška píše:Tak toho příspěvku nad svým jsem si nevšimla. Hladovku určitě ne. A rýže? Moje freťule mají vždycky po rýži průjem jak vyšitý. Spíše nějakou intestinální dietu a po malých dávkách dávat pravidelně (tohle není z mojí hlavy, nařídil mi to veterinář). Pomáhá to. Pak jsem jí pomalu dietu míchala s obyčejnými granulemi, ale pomalu a musela jsem jí koupit méně tučnou variantu. Hlídat pití je opravdu hodně důležité, nedostatek tekutin by mohl freťulku stát život. Takže na to dávat velký pozor.
Jinak na průjem existuje taková "stavěcí" tabletka, jmenuje se Supplexan. Tu jsem dávala půlku denně a taky to pomohlo.


Tak teď nevím co jí můžu dát, ráno když jsem vstala jsem jí dala trošku granulek, a pak jsem volala tam, kde mi bylo sděleno to s tou rýží. Kouknu se tady na fretka.cz po něčem, co by mohla. Když to do zítra nepřejde tak s ní dojdu k vetovi, třeba nám něco napíše. Ale je mi jí vážně líto, člověk jí chce pomoct aby se nenakazila něčím venku a ještě jí tím ublíží :( No myslím, že v tomto případě mohu být ráda že je to ,,jen" průjem a ne nic horšího.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Žabka » 14 črc 2011, 18:04

Hladovku bych taky spíš nedávala, fretky mají rychlý metabolismus, pokud hladovku, tak bych stříkačkou dávala do tlamky aspoň vodu s glukopurem, případně rýžovou vodu s ním. Rýže obecně staví a je dobře stravitelná, ale samozřejmě to nemusí platit pro každého.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Johana » 14 črc 2011, 18:10

Já bych asi dávala teď v malých dávkách víckrát denně vařené kuřecí s rýží.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Žabka » 14 črc 2011, 18:17

Jo, vařené kuřecí maso je ok, ale musí být libové, bez tuku a kůže, opravdu jen samotné maso. A teda s tou rýží, ne jako že samotné:-)
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Johana » 14 črc 2011, 20:16

Vařená rýže prý jaksi stimuluje střevní mikrofloru...kdysi je o tom článek, ale teď ho na rychlo nemúžu najít.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 14 črc 2011, 20:25

Teď jí vařím kuřecí masíčko, míchnu jí do toho trochu rýže, ale vsadím se že stejně vymlsá jen to maso :D
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Johana » 14 črc 2011, 20:30

Skus to maso s rýží rozmixovat, pak to maso nebude moct vybírat.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 14 črc 2011, 21:28

Johana píše:Skus to maso s rýží rozmixovat, pak to maso nebude moct vybírat.


Děkuji za radu, zkusila jsem jí dát kousek masa a trochu rýže, samo že rýži nechala, tak jsem to podle tvé rady rozmixovala a super ;) ještě jednou děkuji
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Veunkaaa » 15 črc 2011, 10:34

Tak jsme byli u veterináře protože přestala pít a má furt průjem. Dal nám prášky na průjem a pít jí mám dávat ze stříkačky, jinak chut k jídlu má normální, hraje si...Kdyby tu vodu nechtěla tak jí do ní mám dát trochu medu nebo hroznového cukru. Tak snad to dopadne dobře
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Houmí j » 26 črc 2011, 18:25

Ahoj, zdravím.

Píšu ohledně očkování. Dostali jsme Nobivac. Loni dostala Vanguard a chválu jsem na něj zrovna neslyšela, tak jsme letos šli jinam. Freťule se vrátila domů, šla se napít a vše tak jak má být. Očkovaná byla cca v 16.00. Večer, kolem 22h jsem zpozorovala, že má v kleci nový bobek. Ploužila se jako bez ducha. projevila zájem prohledat předsíň, to bylo vše. Jíst nechtěla, ani pastu. Když jsem ji vzala na ruku, tak místo obvyklého vykrucování a vynucování si uvolnění k běhu přivřela oči a odevzdaně ležela. Dnes si dala pastu, trošku sýra, ale jinak vše odmítala, jen pila a spala. Jsem teď denně v práci, tak nemám pozorování z první ruky. Dostávala jsem každou hodinu info, ale vše stejné. Oznámila jsem, že hned po mém příjezdu pojedem na veterinu. Vtrhla jsem do bytu a mrně právě dojídalo 8. granuli, vyčůrala se POPRVE (moč vizuálně v pořádku) a udělala bobek ( hnědý, krupičkovatý z pasty). Proběhla ložnici a šla spát. Chci se zeptat, je možné, že ji očkování unavilo a je jí nevolno? Vím, že děti mají nevolnosti, horečky a jsou strašně unavené. Je to možné vysvětlení?

Děkuju moc za rady a omlouvám se za ten román :-)
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod martina » 26 črc 2011, 18:32

ano, je to možné a velmi pravděpodobné, že se jedná o reakci na očkování, i když většina fretek (dětí) ho snáší bez jakýchkoli potíží. dál ji sleduj, kdyby se jakkoli zhoršila, upalujte na veterinu - i v noci. ale věřím tomu, že když už se (aspoň trochu) probrala, tak se to otočilo a všechno bude OK. držím palce!
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Houmí j » 26 črc 2011, 19:29

Děkuji. Akorát jsem se vrátila z ložnice, mrně má teď pelech u panička v peřině. Uznal, že marodům se musí ustupovat. Vytáhli jsme ji z peřiny a dle jejího vzezření jsem byla schopna volat pohotovost. Je strašně unavená, chce pít jen z prstu. Rozkoukala se a zdlábla 16 granulí MENU :) Tak snad jsme na dobré cestě, po jídla šla zase spát.
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Johana » 26 črc 2011, 19:51

Houmí j píše:Děkuji. Akorát jsem se vrátila z ložnice, mrně má teď pelech u panička v peřině. Uznal, že marodům se musí ustupovat. Vytáhli jsme ji z peřiny a dle jejího vzezření jsem byla schopna volat pohotovost. Je strašně unavená, chce pít jen z prstu. Rozkoukala se a zdlábla 16 granulí MENU :) Tak snad jsme na dobré cestě, po jídla šla zase spát.


Nobivac jakou kombinaci dostala? Ty skratky za názvem Nobivac?
Tato situace múže být reakcí na samotnou vakcínu. Ale také múže být známkou jiného onemocnění, které se vakcinací projevilo, jelikož vakcinace je zátěž na organismus.
Mne trochu zarazila ta "krupičkovitá" stolice. To bych dál sledovala.
Že začala trochu žrát je fajn, ale hlavně sleduj jestli pije.
A kdyby byla i zítra apatická, šla bych k vetovi.
Držim palce!. Dej vědět jak se freťulka má.

Jak je freťulka stará?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Reakce na očkování ?

Příspěvekod Houmí j » 26 črc 2011, 20:13

Máme tu nálepku Nobivac Puppy DP a Nobivac Rabiec. Jedna vetka mi vyprávěla o přípravku, co fretce "umrtví" hormonální činnost až na půl roku, máme s tím problémy po špatné kastraci. Po výstupu z ordinace jsem zjistila, že jí píchla Covinan, tak jsem myslela, že prokopnu dveře. Naštěstí už je to měsíc zpět a freťule byla pořád v pohodě.
Ta krupička. Malá to má někdy, když si dá pastu a nedá si granule. TO má od malička, to mě neznepokojuje. Jsou jí 2 roky a 4 měsíce. Jen se zeptám, je mírný výtok u fretky normální? Jako prostředek zvlhčování?
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Další

Zpět na Očkování fretek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron